Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι ανωφελο να συνεχισω να ασχολουμαι με ενα ατομο το οποιο πιστευει οτι κοριτσακι 13 χρονων ειναι ωριμο για μια τετοια επιλογη και δεν υφισταται αποπλανηση. Φυσικα ειναι πολυ ευκολο να μιλας επι παντος επιστητου ως ξερολας, αν ομως το 13 χρονο ηταν η κορη σου φανταζομαι θα συνεχιζες να λες τα ιδια πραγματα..

 

Στην περιπτωση σου Ελπιδοφορε δεν υπαρχει ελπιδα πλεον

Βασικα ειμαι τοσο γαματος που θα σου απαντησω να δουμε ποιος λεει ηλιθιοτητες

 

1)Δεν μιλαμε συγκεκριμενα για 13, ενα παραδειγμα ειναι. Οποιος παει με αγορακι / κοριτσακι απο 0 εως 17, θεωρειται παιδεραστης. Οποτε ας πιασουμε αυτες τις ηλικιες

 

2) Το ποσοστο οσων δεν εχουν κανει σεξ εως τα 17 ειναι μικρο (και οσο παει, μικραινει). Πριν ζητησεις στοιχεια, δεν χρειαζονται, πριν 5 χρονια σχολειο πηγαινα ακομα

 

3) Ποια ωριμοτητα και ποια επιλογη και τι αποκρυσταλλωμενες αποψεις χρειαζονται για να καταλαβει καποιος, ανεξαρτητως ηλικιας, οτι θελει να κανει σεξ? Το ζηταει το σωμα του, πως το λενε?

 

4) Θεωρει οτι προαπαιτουμενο του σεξ ειναι να εχεις αποκρυσταλλωμενες αποψεις και ολα τα αλλα που ανεφερες, αλλιως απαγορευεται δια νομου να κανεις? Και πως ελεγχει καποιος το αν τα εχεις ολα αυτα? Αποκλειεται να εισαι ανω των 18 και ακομα να μην εχεις αποκρυσταλλωμενες αποψεις? Αρα και εκει απαγορευεται το σεξ? Η αμα περασεις τα 18 δεν πειραζει που εισαι ανωριμο, πηδηξου ελευθερα? Εν τελει, για να κανεις σεξ χρειαζεται να εχεις πτυχιο? Δεν φτανει οτι απλα το ζηταει το σωμα σου? 

 

5) Δηλαδη οταν το εν λογω 13 χρονο κοριτσακι παει με ενα 15χρονο δεν ειναι αποπλανηση αλλα συνειδητη επιλογη ενω οταν παει με ενηλικα ειναι παρανομο και αποπλανηση και το κοριτσακι μικρο και ανωριμο? Δηλαδη να απαγορευτει και το σεξ στους ανηλικους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα ειμαι τοσο γαματος που θα σου απαντησω να δουμε ποιος λεει ηλιθιοτητες

 

1)Δεν μιλαμε συγκεκριμενα για 13, ενα παραδειγμα ειναι. Οποιος παει με αγορακι / κοριτσακι απο 0 εως 17, θεωρειται παιδεραστης. Οποτε ας πιασουμε αυτες τις ηλικιες

 

Το όριο στην Ελλάδα είναι 15.

Αλλά μου αρέσει το στυλ σου, μιλάς σχεδόν σα να ξέρεις τι λες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί στα ζώα και τα παιδιά δεν υπάρχει συναίνεση.

 

Τυπικά, γιατί ο ορισμός του πρώτου αποδεικνύεται ευρύτερος σελίδα τη σελίδα.

Ελα μου? Που το ξερεις αυτο? Δηλαδη αμα καποιος πηδαει την κατσικα του εσυ σονει και ντε ξερεις οτι δεν της αρεσει? :o

 

Και ας το προσπερασω και αυτο. Αν βρεθει καποιος και συνεναιση του θελει να τον δολοφονησω / φαω η οτιδηποτε ανωμαλο, εφοσον ειναι συνεναιση του jet? Ανωμαλος ειμαι μονο οταν σκωτωνω χωρις τη συναινεση του αλλου?

 

Το όριο στην Ελλάδα είναι 15.

Αλλά μου αρέσει το στυλ σου, μιλάς σχεδόν σα να ξέρεις τι λες.

Μονο και μονο με αυτο που ειπες, καταλαβενεις ποσο γελοιο και υποκριτικο ειναι το ολο θεμα? Στην Ελλαδα ειναι 15 γιατι στην Ελλαδα τα παιδια αποκρυσταλλωνουν τις αποψεις τους νωριτερα απο οτι σε αλλες χωρες ας πουμε? Ποιος βγαζει αυτα τα ορια και με τι κριτηρια, και πως ισχυουν ανεξαιρετως για ΟΛΑ τα παιδια?  Γιατι αυτο εφερε ως προαπαιτουμενο ο αλλος του να κανεις σεξ..

 

Και το οριο γιατι ισχυει μονο οταν ενα παιδι παει με ενηλικο? Οταν παει με ανηλικο ειναι αρκετα ωριμο οποτε δεν πεζει προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μου? Που το ξερεις αυτο? Δηλαδη αμα καποιος πηδαει την κατσικα του εσυ σονει και ντε ξερεις οτι δεν της αρεσει? :o

 

Και ας το προσπερασω και αυτο. Αν βρεθει καποιος και συνεναιση του θελει να τον δολοφονησω / φαω η οτιδηποτε ανωμαλο, εφοσον ειναι συνεναιση του jet? Ανωμαλος ειμαι μονο οταν σκωτωνω χωρις τη συναινεση του αλλου?

 

Μονο και μονο με αυτο που ειπες, καταλαβενεις ποσο γελοιο και υποκριτικο ειναι το ολο θεμα? Στην Ελλαδα ειναι 15 γιατι στην Ελλαδα τα παιδια αποκρυσταλλωνουν τις αποψεις τους νωριτερα απο οτι σε αλλες χωρες ας πουμε? Ποιος βγαζει αυτα τα ορια και με τι κριτηρια, και πως ισχυουν ανεξαιρετως για ΟΛΑ τα παιδια?  Γιατι αυτο εφερε ως προαπαιτουμενο ο αλλος του να κανεις σεξ..

 

 

Nταξει, βασικα εχεις χασει τ αυγα και τα πασχαλια. Στην σκεψη και μονο οτι εχεις περασει στην τριτοβαθμια εκπαιδευση με τετοιες αποψεις (γουσταρει η κατσικα κοκο?)  θελω να κοψω τις φλεβες μου και να πλεξω τερλικια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόρισμα: οργασμός = θάνατος.

@@, εγω προασπιζω τα δικαιωματα των παιδεραστων / κτηνοβατων / δολοφονων. Δηλαδη αυτους γιατι να τους εξορισουμε, στη φυση τους δεν μπορουν να κανουν κατι

 

Nταξει, βασικα εχεις χασει τ αυγα και τα πασχαλια. Στην σκεψη και μονο οτι εχεις περασει στην τριτοβαθμια εκπαιδευση με τετοιες αποψεις (γουσταρει η κατσικα κοκο?)  θελω να κοψω τις φλεβες μου και να πλεξω τερλικια

Σε ευχαριστω που συνεχιζεις να μην απαντας, ειλικρινα στο λεω περηφανο με κανεις. Αν ειχες μισο επιχειρημα να μου απαντησεις, θα το εκανες, αρα αυτο μου δειχνει οτι ειναι τοσο στερεα τα επιχειρηματα μου που μονο με προσωπικες επιθεσεις εχεις να απαντησεις. Τα παμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εγω μιλαω για ποιον να πω εκπροσωπω μονο τον εαυτο μου.

Για σενα για αλλους κανουν κακο πχ τα παιδια τους βλεπουν αντρες να φιλιουνται παθαινουν συγχυση.

Εγω κανει παρεα με γκει και εγω λιγους γνωστους το ειμαι χοντρος δεν λεει κατι ουτε οτι ο αλλος ειναι γκει αν ομως βγω με στρινγκ στην παραλια ή ο αλλος μου σκασει με φουστα και γοβα θα πεσει κραξιμο και δικαιος.

Αυτο να το πεις σε φιλους μου που καναν το λαθος να πανε και τους την πεφταν γκει ασυστολα, επισης τυχαιο οτι το Pierros

ηταν το πιο δημοφιλη μαγαζι στο νησι και ολοι οι "celebrities" πηγαιναν εκει.

Ούτε και εγω είμαι απόλυτα εξοικειωμένος με την εικόνα δυο ανδρών χεράκι χεράκι ή να φιλιούνται ή whateveŕ Είναι απλο ωστόσο το γιατί....είμαι straight. Η εξίσου εξω απο τα συνηθισμενα, σκηνή με δυο γυναίκες με φτιάχνει άσχημα.

 

Το ίδιο ισχύει και με το ντύσιμο αν και θεωρω υπερβολικό να φανταζόμαστε τον κάθε γκει με γόβα φούστα μπλουζα......

 

Ως παραθεριστής της Μύκονου, έχω να σου πω ότι λες βλακείες, καθαρα και ξαστερα. Το πιέρος δε, δεν υπάρχει εδω και καιρο, έχει πάρει άλλο μαγαζι την θέση του το οποίο έχει λιγοστούς θαμώνες (ίδιου στιλ ok) και μιας και τα πρώτα μου ποτακια τα επινα ακριβώς διπλα στο rock n roll ποτε κανένας δεν ήρθε να μου την πέσει χυδαία or whatever. Εκτός ξέρω γω αν έρθει κάποιος γκει να μου μιλήσει ή μου χαμογελάσει ή μου ζητήσει φωτιά ή χορέψει μαζι μου σημαίνει αυτόματα ότι θέλει να τον κεράσω μια γύρα. Φυσικά και θα υπαρχουν οι εξαιρέσεις αλλα guess what αυτές συναντουνται και σε straight άνδρες - γυναίκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@@, εγω προασπιζω τα δικαιωματα των παιδεραστων / κτηνοβατων / δολοφονων. Δηλαδη αυτους γιατι να τους εξορισουμε, στη φυση τους δεν μπορουν να κανουν κατι

 

Σε ευχαριστω που συνεχιζεις να μην απαντας :)

 

Συγγνωμη αλλα οι μ@λ@κιες αξιζουν να μενουν αναπαντητες.  Αν σκεφτεις καλα τον παραλογισμο του επιχειρηματος σου (λεμε τωρα) τα ξαναλεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@@, εγω προασπιζω τα δικαιωματα των παιδεραστων / κτηνοβατων / δολοφονων. Δηλαδη αυτους γιατι να τους εξορισουμε, στη φυση τους δεν μπορουν να κανουν κατι

 

Για τον ίδιο λόγο που δεν αφήνουμε τον ρεντόντιν να οδηγεί.

 

Όχι αλήθεια πάω για ύπνο, i'm too old for this shit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"στα 13 σου εισαι εφηβος και δεν εχεις διαμορφωμενες  αποψεις και χαρακτηρα γιατι οι ορμονες χτυπουν κοκκινο, δεν εχεις τις απαιτουμενες εμπειριες"  κτλ

 

 

Γιατι χρειαζεσαι διαμορφωμενες αποψεις και χαρακτηρα για να κανεις σεξ ΜΟΝΟ με ενηλικες, ενω οταν πας με ανηλικους δεν χρειαζεται? Ποιος σκατα και με ποια λογικη σκεφτηκε οτι ειναι προαπαιτουμενο του να κανεις σεξ το να εχεις διαμορφωμενο χαρακτηρα? Εσενα δηλαδη σου φαινεται λογικο? Και εν τελει, γιατι το ΙΔΙΟ ακριβως παιδακι, στη μια χωρα που το οριο ειναι Χ και στην αλλη Ψ μπορει να κανει σεξ? Πηρε αεροπλανο οποτε και ωριμασε αποτομα?

 

Για τον ίδιο λόγο που δεν αφήνουμε τον ρεντόντιν να οδηγεί.

 

Όχι αλήθεια πάω για ύπνο, i'm too old for this shit.

Ειπαμε, αμα ειναι συναινεση τους, ποιο το προβλημα? Αλλιως λεγεται βιασμος, και ισχυει παντου. Ακομα και στους ετεροφυλοφιλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μου? Που το ξερεις αυτο? Δηλαδη αμα καποιος πηδαει την κατσικα του εσυ σονει και ντε ξερεις οτι δεν της αρεσει? :o

Ξέρω ότι δεν έχει συναινέσει. Δεν είπε ποτέ "σκίσε μου τα βάρδουλα" που είναι μια καλή προσέγγιση του ορισμού της συναίνεσης.

Οπότε την επόμενη φορά, μη τον πετάξεις έξω απλώς επειδή το γκομενάκυ στο μπαρ δε σου είπε ξεκάθαρα "όχι".

Αν δεν έχει πει "ναι" θα ψάχνεις wifi πίσω απ' τα κάγκελα.

 

Και ας το προσπερασω και αυτο. Αν βρεθει καποιος και συνεναιση του θελει να τον δολοφονησω / φαω η οτιδηποτε ανωμαλο, εφοσον ειναι συνεναιση του jet? Ανωμαλος ειμαι μονο οταν σκωτωνω χωρις τη συναινεση του αλλου?

 

Δεν ξέρω τι εννοείς "οτιδήποτε ανώμαλο", αν έχεις τη συναίνεση κάποιου για κάτι το οποίο θεωρείται ποινικά κολάσιμο, είσαι παράνομος.

Φαντάζομαι γιατί ένα από τα πρώτα πράγματα που θα συνέβαιναν στο παράδειγμά σου, θα ήταν μια σειρά δολοφονιών και καλά με τη συναίνεση του θύματος.

 

Μονο και μονο με αυτο που ειπες, καταλαβενεις ποσο γελοιο και υποκριτικο ειναι το ολο θεμα? Στην Ελλαδα ειναι 15 γιατι στην Ελλαδα τα παιδια αποκρυσταλλωνουν τις αποψεις τους νωριτερα απο οτι σε αλλες χωρες ας πουμε? Ποιος βγαζει αυτα τα ορια και με τι κριτηρια, και πως ισχυουν ανεξαιρετως για ΟΛΑ τα παιδια?  Γιατι αυτο εφερε ως προαπαιτουμενο ο αλλος του να κανεις σεξ..

 

Και το οριο γιατι ισχυει μονο οταν ενα παιδι παει με ενηλικο? Οταν παει με ανηλικο ειναι αρκετα ωριμο οποτε δεν πεζει προβλημα?

 

Δεν ξέρω το σκεπτικό πίσω από τη νομοθεσία κάθε κράτους. Δεν ξέρω γιατί στην Ελλάδα είναι 15 και στο Βατικανό 13, ούτε γιατί στις ΗΠΑ στα 16 σου μπορείς να οδηγείς αλλά όχι να πίνεις.

 

Αυτό που ξέρω, είναι ότι λες πράγματα στην τύχη σα να είναι δεδομένα ενώ δεν ισχύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε και εγω είμαι απόλυτα εξοικειωμένος με την εικόνα δυο ανδρών χεράκι χεράκι ή να φιλιούνται ή whateveŕ Είναι απλο ωστόσο το γιατί....είμαι straight. Η εξίσου εξω απο τα συνηθισμενα, σκηνή με δυο γυναίκες με φτιάχνει άσχημα.

 

Το ίδιο ισχύει και με το ντύσιμο αν και θεωρω υπερβολικό να φανταζόμαστε τον κάθε γκει με γόβα φούστα μπλουζα......

 

Ως παραθεριστής της Μύκονου, έχω να σου πω ότι λες βλακείες, καθαρα και ξαστερα. Το πιέρος δε, δεν υπάρχει εδω και καιρο, έχει πάρει άλλο μαγαζι την θέση του το οποίο έχει λιγοστούς θαμώνες (ίδιου στιλ ok) και μιας και τα πρώτα μου ποτακια τα επινα ακριβώς διπλα στο rock n roll ποτε κανένας δεν ήρθε να μου την πέσει χυδαία or whatever. Εκτός ξέρω γω αν έρθει κάποιος γκει να μου μιλήσει ή μου χαμογελάσει ή μου ζητήσει φωτιά ή χορέψει μαζι μου σημαίνει αυτόματα ότι θέλει να τον κεράσω μια γύρα. Φυσικά και θα υπαρχουν οι εξαιρέσεις αλλα guess what αυτές συναντουνται και σε straight άνδρες - γυναίκες.

Μιλαγα για το παρελθον το οποιο μαγαζι ηταν σημα κατατεθεν, τοσα χρονια δεν τους την επεσαν και στην μυκονο πρωτη φορα τους την επεσαν αμεσως οκ μπορει να ειναι και τυχαιο αλλα παντος ακουγονται και γραφονται...

 

Το παραδειγμα ειναι ακραιο για αυτο το ειπα ο καθενας θα πρεπει να ειναι μετρημενος εγω δεν μπορω να φοραω μαγιο σλιπ, ο γκει δεν μοπει να σκαει με  λουλουδατο καπελο και στριγκ και οι παχουλη διπλανοι μου δεν πρεπει να διχνει φατσα καρτα την κυτταριτιδα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ελπιδοφοροπουλε παλεψε την λιγο

 

το σεξ θελει  διαμορφωμενο χαρακτηρα γιατι εχουμε βγει απο τις σπηλιες εδω και χιλιαδες χρονια και οι ανθρωποι δεν πηδιουνται σαν ζωα.

Εχουν εμπλακει πολλοι παραγοντες στην πραξη του σεξ.Βιασμος , αφροδισια νοσηματα , μαστρωποι και ενα καρο αλλα πραγματα.

 

Μεχρι τα 15-16 ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ οι εφηβοι δεν στροφαρουν ιδιαιτερα..απλα δουλευουν με τις ορμονες.

Ο νομοθετης δεν ξερει ποτε ωριμαζει στην σκεψη ενα παιδι και ποτε οχι... πιανει τον ΜΕΣΟ ΟΡΟ...και οριοθετει ενα ευρος ηλικιας.

Χαιρω πολυ μπορεις να βρεις και ανωριμο στα 80...ή με μαλακισμενη σκεψη...αλλα ειπαμε...ο νομοθετης δεν μπορει να φτιαξει νομο για τον καθενα ξεχωριστα..ΠΙΑΝΕΙ ΤΟΝ ΜΕΣΟ ΟΡΟ....

 

και σε κατι ανατολιτικες χωρες παντρευουν τα παιδια απο τα 12 με το ζορι με ενηλικες...τι σημαινει αυτο?οτι επειδη το κοριτσακι ακομα και στα 12-13 μπορει να θελει σεξ..πρεπει να γινει με αυτον τον τροπο?

 

Δεν ξερω αν μεταξυ ανηλικων το σεξ επιτρεπεται απο τον νομο....αλλα ο ανηλικος να πηδηξει θελει...δεν εχει την πονηρια του ενηλικα που για να στοχευει σε τετοιες ηλικιες δεν εχει και τα καλυτερα στο μυαλο του

 

γουατ δε φακ...τοσο δυσκολες εννοιες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα είσαι και εσύ υπέρ του γάμου μεταξύ των γκέυ και συμφωνείς πως είναι δικαίωμά τους. Μπράβο.

Εγω ειμαι μονο στο δημαρχειο και φυσικα χωρις να γινετε show και να προκαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...