Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 13-15 βρισκεται στην εφηβεια, δεν εχει αποκρυσταλλωμενες αποψεις ουτε διαμορφωμενο χαρακτηρα, οποτε φαινομενικα μπορει να πηγε με την θεληση της αλλα ουσιαστικα εχει αποπλανηθει, δυσκολο να το σκεφτεις ε??

 

 

Τι λες μωρε, επειδη βρισκεται στην εφηβεια what? Οχι, δεν ηταν δυσκολο να το σκεφτω, ισα ισα που ηξερα απο πριν τι θα απαντουσατε, πλακα μου κανεις? Τι παει να πει δεν εχει αποκρυσταλλωμενες αποψεις, ποιος εχει? Και 70 να πας, παλι δεν εχεις. Αποπλανηση συμβαινει και σε μεγαλυτερες ηλικιες ετσι οπως το εννοεις εσυ. Οποτε τι? Πεταει 2 κλισε φρασεις και καθαρισαμε. Αμα ηταν 17, παλι δεν εχει αποκρυσταλλωμενες αποψεις να φανταστω? Γιατι και γω που ειμαι 24, ουτε αποψεις αποκρυσταλλωμενες εχω ουτε διαμορφωμενο χαρακτηρα. Ολα αυτα ειναι πραγματα ευμεταβλητα, μερα με τη μερα αλλαζουν.

 

Σορρυ, αλλα δεν πιανει το επιχειρημα γιατι δεν ειναι καν επιχειρημα, ειναι θεωρεια που μπαζει απο παντου. Ουτε μπορεις να ξερεις τι αποψεις και ποσο ωριμο ειναι το καθε 15χρονο ουτε το καθε 50 χρονο, μιας και στις 2 ηλικιες θα βρεις ατομα ανωριμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπα μαλλον χτυπησαμε ευαισθητη χορδη....οποτε να το βουλωσω ε ?

Αν δεν αντιλαμβάνεσαι ότι δεν έχεις ιδέα που δανείζω εγώ και ο καθένασ εδώ την υποστήριξή και την αλληλεγγύη μου, η ευαίσθητη χορδή που χτύπησες σίγουρα δεν είναι δική μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Συγγνωμη αλλα η εξισωση ομοφυλοφιλων με παιδεραστες και κτηνοβατες ειναι για ηλιθιους.  

 

Θες να μας πεις και γιατι η να πειστουμε οτι εχεις δικιο απο τους χαρακτηρισμους και μονο?

 

Επισης καποιος ειπε αλλο gender και αλλο sex, οποτε δεν πρεπει να συγχεουμε την σεξουαλικοτητα με το φυλο. Με λιγα λογια, το να εισαι αντρας δεν σημενει αναγκαστικα οτι σαρεσουν οι γυναικες, σωστα? Τοτε ας μου εξηγησει καποιος, αν οι gay ειναι καθολα αντρες, τοτε γιατι στο διαολο μεγαλο μερος τους ντυνεται σαν την τελευταια τελειωμενη γκομενα της Συγγρου? Βλεπω αντρες με κατι κολλητα δερματινα, βαμμενο ματι / νυχια κραγιον πουδρες και αλλα εμετικα....ακομα και με γυναικεια ρουχα. Σορρυ ας δεχτω οτι το να εισαι ομορφυλοφιλος ειναι "φυσιολογικο", το να θες να γινεις γυναικα ομως ρε πουστη μου δεν ειναι, παθηση ειναι τι να κανουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει πως σε όλες τις απαντήσεις σου βάζεις πάντα ένα ΕΓΩ......

 

Το ότι έχεις μυωπία και δεν σου δίνεται η ευκαιρία να οδηγήσεις γινεται με την λογικη της προστασίας τόσο της δικιας σου όσο και των υπολοίπων.

 

Πες μου γιατι να απαγορεύσουν στους γκει τα γκείλικια; Τα κρέατα που γουσταρουν να αρπάζουν δεν αποτελούν κανέναν κίνδυνο για όλους τους υπόλοιπους.

 

Φαντάζομαι πως όταν σε γνωρίζει κάποιος δεν θα θέλεις να λέει κοιτά τον μπουχεσα, και να μενει μονο σε αυτο, ε κοιτά να δεις κανένας γκει - πλην τόξο που ναι ιδιάζουσα περιπτωση - δεν θα γουστάρει να βλέπεις έναν πουστη και μόνο.

 

Και ξεκολλήστε επιτέλους με το τροπάριο Μύκονος - γκει.....αυτη είναι η άποψη μόνο για όσους έχουν δει το νησί στον χάρτη της Ελλάδας......

Αφου εγω μιλαω για ποιον να πω εκπροσωπω μονο τον εαυτο μου.

Για σενα για αλλους κανουν κακο πχ τα παιδια τους βλεπουν αντρες να φιλιουνται παθαινουν συγχυση.

Εγω κανει παρεα με γκει και εγω λιγους γνωστους το ειμαι χοντρος δεν λεει κατι ουτε οτι ο αλλος ειναι γκει αν ομως βγω με στρινγκ στην παραλια ή ο αλλος μου σκασει με φουστα και γοβα θα πεσει κραξιμο και δικαιος.

Αυτο να το πεις σε φιλους μου που καναν το λαθος να πανε και τους την πεφταν γκει ασυστολα, επισης τυχαιο οτι το Pierros

ηταν το πιο δημοφιλη μαγαζι στο νησι και ολοι οι "celebrities" πηγαιναν εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες μωρε, επειδη βρισκεται στην εφηβεια what? Οχι, δεν ηταν δυσκολο να το σκεφτω, ισα ισα που ηξερα απο πριν τι θα απαντουσατε, πλακα μου κανεις? Τι παει να πει δεν εχει αποκρυσταλλωμενες αποψεις, ποιος εχει? Και 70 να πας, παλι δεν εχεις. Αποπλανηση συμβαινει και σε μεγαλυτερες ηλικιες ετσι οπως το εννοεις εσυ. Οποτε τι? Πεταει 2 κλισε φρασεις και καθαρισαμε. Αμα ηταν 17, παλι δεν εχει αποκρυσταλλωμενες αποψεις να φανταστω? Γιατι και γω που ειμαι 24, ουτε αποψεις αποκρυσταλλωμενες εχω ουτε διαμορφωμενο χαρακτηρα. Ολα αυτα ειναι πραγματα ευμεταβλητα, μερα με τη μερα αλλαζουν.

 

Σορρυ, αλλα δεν πιανει το επιχειρημα γιατι δεν ειναι καν επιχειρημα, ειναι θεωρεια που μπαζει απο παντου. Ουτε μπορεις να ξερεις τι αποψεις και ποσο ωριμο ειναι το καθε 15χρονο ουτε το καθε 50 χρονο, μιας και στις 2 ηλικιες θα βρεις ατομα ανωριμα. 

 

 

Ειναι ανωφελο να συνεχισω να ασχολουμαι με ενα ατομο το οποιο πιστευει οτι κοριτσακι 13 χρονων ειναι ωριμο για μια τετοια επιλογη και δεν υφισταται αποπλανηση. Φυσικα ειναι πολυ ευκολο να μιλας επι παντος επιστητου ως ξερολας, αν ομως το 13 χρονο ηταν η κορη σου φανταζομαι θα συνεχιζες να λες τα ιδια πραγματα..

 

Στην περιπτωση σου Ελπιδοφορε δεν υπαρχει ελπιδα πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν αντιλαμβάνεσαι ότι δεν έχεις ιδέα που δανείζω εγώ και ο καθένασ εδώ την υποστήριξή και την αλληλεγγύη μου, η ευαίσθητη χορδή που χτύπησες σίγουρα δεν είναι δική μου.

Οταν λεμε για δικαιωματα μιλαμε για ολους και βοηθαμε οσο μπορουμε τους παντες αλλιως κοιταμε να βολευτουμε μονο εμεις γιατι αυτο μονο μας καιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ανωφελο να συνεχισω να ασχολουμαι με ενα ατομο το οποιο πιστευει οτι κοριτσακι 13 χρονων ειναι ωριμο για μια τετοια επιλογη και δεν υφισταται αποπλανηση. Φυσικα ειναι πολυ ευκολο να μιλας επι παντος επιστητου ως ξερολας, αν ομως το 13 χρονο ηταν η κορη σου φανταζομαι θα συνεχιζες να λες τα ιδια πραγματα..

 

Στην περιπτωση σου Ελπιδοφορε δεν υπαρχει ελπιδα πλεον

Σε ευχαριστω που υπεκφευγεις αγαπητε. Εμενα προσωπικα με εχεις πεισει. Υποκριτες

 

Οταν δεν μπορουμε να απαντησουμε, βριζουμε και φευγουμε. Ευγε να σε χαιρονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε γιατι στο διαολο μεγαλο μερος τους ντυνεται σαν την τελευταια τελειωμενη γκομενα της Συγγρου?

Αυτοί είναι που δε κάνουν καλό βαθύ λαρρύγγι κ τους στέλνει η γκέι μαφία Συγγρού για εξάσκηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεντοντιν, αυτό δεν είναι επιχείρημα που αφορά την κουβέντα μας εδώ. Deal with it. Είμαστε γαμάτοι κ υποστηρίζουμε τα δικαιώματα όλης της ανθρωπότητας. Σε ΑΥΤΟ το θεντ υποστηρίζουμε τα δικαιώματα των γκέι.

 

Εγώ παραιτούμαι, νύσταξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω που υπεκφευγεις αγαπητε. Εμενα προσωπικα με εχεις πεισει. Υποκριτες

 

Δεν υπεκφευγω αλλα συνηθως για να γινει πολιτισμενη αντιπαραθεση οι αντιθετες πλευρες πρεπει να ξεκινουν απο ορισμενα δεδομενα και αδιαπραγματευτα πραγματα του στυλ  "ο γαιδαρος δεν πεταει", "στα 13 σου εισαι εφηβος και δεν εχεις διαμορφωμενες  αποψεις και χαρακτηρα γιατι οι ορμονες χτυπουν κοκκινο, δεν εχεις τις απαιτουμενες εμπειριες"  κτλ

 

Οταν ο αλλος ξεκινα καταρριπτοντας κατι επιστημονικα αδιαπραγματευτο καταλαβαινεις οτι η συζητηση θα εξελιχθει σε σουρεαλ πλαισια του στυλ  " ηθελε να την βιασουν γι αυτο φορουσε μινι" , "ομοφυλοφιλος και κτηνοβατης ενα και το αυτο¨". κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μας πεις και γιατι η να πειστουμε οτι εχεις δικιο απο τους χαρακτηρισμους και μονο?

 

Γιατί στα ζώα και τα παιδιά δεν υπάρχει συναίνεση.

 

Τυπικά, γιατί ο ορισμός του πρώτου αποδεικνύεται ευρύτερος σελίδα τη σελίδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεντοντιν, αυτό δεν είναι επιχείρημα που αφορά την κουβέντα μας εδώ. Deal with it. Είμαστε γαμάτοι κ υποστηρίζουμε τα δικαιώματα όλης της ανθρωπότητας. Σε ΑΥΤΟ το θεντ υποστηρίζουμε τα δικαιώματα των γκέι.

 

Εγώ παραιτούμαι, νύσταξα.

Δεν εχω προβλημα με τους γκει  και για να στο αποδειξω θα σου πω οτι αγαπημενη μου σεναριογραφοι ειναι ο ρομας με την χατζησοφια επισης μου αρεσει πολυ ο ρομας και σαν ηθοποιος.

 

Μου αρεσουν και αλλοι καλλιτεχνες  που ειναι γκει και δεν απαξιωνω το εργο τους επειδη ειναι γκει οπως ο Χατζιδακις, Μαρινος, ο Ταχτσης και πολλοι αλλοι και στεναχωρηθηκα με τον θανατο του μιχαλη ασλανη σημερα.

 

Αυτο που θιγω ειναι οι νοοτροπια που δεν ειναι μονο στους γκει αλλα και αλλου δηλαδη κοιταω μονο την ομαδα-καστα-παρεα-παρτι  μου αυτο με πειραζει και αυτο σχολιαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα κ κεί ρε πούστη μου όλα υπέρ των στρέητ ανδρών δουλεύουν.Κ μεις να μην είμαστε πάλι από πάνω βγαίνετε.Οι γυναίκες είναι η πλειοψηφία παντού στο κόσμο.Νυσάφι

μην αγανακτείς φίλε. δεν ισχύει αυτό,παρά μόνο στις ανεπτυγμένες χώρες όπου οι γριές είναι περισσότερες από τους γέρους(επειδή οι γυναίκες ζουν περισσότερο από τους άντρες)

http://en.wikipedia.org/wiki/Human_sex_ratio

παγκοσμίως οι άντρες είναι περισσότεροι οπότε μπορείς να γιορτάσεις

τώρα βέβαια κατά πόσο είναι εφικτό να γνωρίζουμε ακριβώς την αναλογία δεν το γνωρίζω

κι αυτό που στους άντρες αντιστοιχούν περισσότερες γυναίκες δεν το σχολιάζω καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...