Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλαίγονται γιατί είναι μειονότητα που έχει καταπιεστεί και που ακόμη και σήμερα στερείται δικαιωμάτων που εσύ απολαμβάνεις.

Δεν μετράει να είσαι γκέι, δεν είναι μόδα και δεν έχω ιδέα πώς διάολο σας έχει καρφωθεί αυτή η ιδέα. Δεν ξέρω πώς ακριβώς πιστεύετε ότι ένας στρέητ μπορεί τόσο εύκολα να επιδίδεται σε σεξουαλικές πράξεις που δεν του κάνουν κούκου επειδή είναι μόδα. Τι διάολο.

Και εγω ειμαι προβληματα και στερουμαι δικαιωματων πχ δεν μπορω να βγαλω διπλωμα λογω μυωπιας και εχω προβλημα με τα καθισματα λογω παχους, δεν ειδα ομως πολλους να τρεχουν για εμενα ή για τα ΑΜΕΑ οπως τρεχουν για τους γκει.

 

Επισης ολα τα ατομα που εχω γνωρισει και ειναι γκει εχουν πολυ καλη δουλεια και ερχονται απο ευπορες οικογενιες. 

 

Και ναι εχει γινει μοδα κλασικο παραδειγμα η μυκονος και το lifestyle που παιρνουν διαφορη γκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω ειμαι προβληματα και στερουμαι δικαιωματων πχ δεν μπορω να βγαλω διπλωμα λογω μυωπιας και εχω προβλημα με τα καθισματα λογω παχους, δεν ειδα ομως πολλους να τρεχουν για εμενα ή για τα ΑΜΕΑ οπως τρεχουν για τους γκει.

 

Επισης ολα τα ατομα που εχω γνωρισει και ειναι γκει εχουν πολυ καλη δουλεια και ερχονται απο ευπορες οικογενιες. 

 

Και ναι εχει γινει μοδα κλασικο παραδειγμα η μυκονος και το lifestyle που παιρνουν διαφορη γκει.

 

Α. Είναι απλό τότε. Επειδή θεωρείς ότι εσύ στερείσαι δικαιωμάτων, πρέπει να στερούνται και οι γύρω σου.

Αντελήφθην.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μου πεις που ακριβώς μετράει να είσαι gay;

Επίσης, γιατί θεωρείς παράλογο το να αισθάνονται αδικημένοι; Έχουν όλες τις υποχρεώσεις των straight και λιγότερα δικαιώματα. Λίγο σου φαίνεται;

Κλασικο παραδειγμα η τηλεοραση.

 

Α. Είναι απλό τότε. Επειδή θεωρείς ότι εσύ στερείσαι δικαιωμάτων, πρέπει να στερούνται και οι γύρω σου.

Αντελήφθην.

Ναι αμα αυτο σε συμφερει αυτο καταλαβαινεις γιατι μαλλον δεν σε συμφερει.

169 σελιδες για το γαμο τον γκει αμα ηταν για κανενα αμεα που δεν μπορει να κινηθει φυσιολογικα επειδη δεν υπαρχουν υποδομες ουτε 10 δεν θα ηταν αυτο τα λεει ολα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα redodin το παχος μπορεις να το διορθωσεις..

 

Τωρα για την μυωπια δεν μπορεις να βγαλεις διπλωμα;

 

Εχεις μειωμενη οραση; Δεν φορας γυαλια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αυτο σε συμφερει αυτο καταλαβαινεις γιατι μαλλον δεν σε συμφερει.

169 σελιδες για το γαμο τον γκει αμα ηταν για κανενα αμεα που δεν μπορει να κινηθει φυσιολογικα επειδη δεν υπαρχουν υποδομες ουτε 10 δεν θα ηταν αυτο τα λεει ολα!!!!

 

Καταρχήν δεν με συμφέρει κάτι σε αυτή την κουβέντα.

Κατα δεύτερον το αν υπάρχει ευαισθητοποίηση για τα ΑΜΕΑ δεν χρειάζεται να θίγεται σε συνάρτηση με το αν υπάρχει ευαισθητοποίηση σχετικά με τα δικαιώματα μιας μειονότητας.

Δηλαδή εντάξει επειδή το Χ είναι σκατά, να γίνει και το Υ. Αυτό λες.

 

Α ναι, επίσης αν έχεις μεγάλο πρόβλημα με την όρασή σου το δικαίωμα σου να οδηγείς, στερεί από τους άλλους το δικαίωμά τους να ζουν ξέρω 'γω. Σόρρυ, νικάνε οι άλλοι.

Στην περίπτωση των gay, το ποιον κουτουπώνει ο τοξοβόλος δεν σου δημιουργεί κανένα απολύτως πρόβλημα στην καθημερινότητά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

169 σελιδες για το γαμο τον γκει

μεταξύ μας αυτό οφείλεται σε μένα.τον ένα χρόνο που χα γραμμένο το ινσο κ έλειπα είχαν γίνει 20 πόστ στο νήμα κ για 9 μήνες δεν είχε γίνει μισό πόστ μέχρι που επανήλθα.Επειδή κυριώς εγώ κρατώ το νήμα ζωντανό είναι 169 σελίδες κ θα φτάσει 1069 όσο είμαι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα redodin το παχος μπορεις να το διορθωσεις..

 

Τωρα για την μυωπια δεν μπορεις να βγαλεις διπλωμα;

 

Εχεις μειωμενη οραση; Δεν φορας γυαλια;

οχι ρε τι διπλωμα εχω παθογονο μυωπια σε διψηφιο νουμερο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταξύ μας αυτό οφείλεται σε μένα.τον ένα χρόνο που χα γραμμένο το ινσο κ έλειπα είχαν γίνει 20 πόστ στο νήμα κ για 9 μήνες δεν είχε γίνει μισό πόστ μέχρι που επανήλθα.Επειδή κυριώς εγώ κρατώ το νήμα ζωντανό είναι 169 σελίδες κ θα φτάσει 1069 όσο είμαι εδώ.

 

Το 69 σταθερό πάντως ε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...