Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά να σου πω,κάνε τις επιθυμίες τις δικές σου πραγματικότητα και μετά όταν αποφασίσεις και κατασταλάξεις τι πραγματικά θέλεις να είσαι μπορείς και να εκφέρεις άποψη.Ο γκέι έχει την ατζέντα του ο straight το ίδιο εσύ που δεν ξέρεις τι είσαι δεν γίνεται να έχεις κάποια.Άσε το νόμπελ το αφήνω σε σένα(Της μαγειρκής γιατί παραπάνω δεν...)

Την πετάς 3η φορά την μπαρουφα σου. Μιλάς εκτός context. Είχα πει οτι αν ήμουν ομοφυλοφιλος η ζωή μου θα ήταν πιο εύκολη γιατί δεν θα ασχολιομουν με τις μαλακιες των γυναικών.

Αυτό που με προβληματίζει είναι το πως γίνεται κάποιος σαν και εσένα και βρήκε κάποια και παντρεύτηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι σε αυτό το ποσοστό,και αναλογικά ακόμα να το δεις επί τις 100.Για αυτό λέω πως κυρίως είναι μόδα.Το να είσαι αρσενικό ή θηλυκό δεν είναι μέρος της κωδικοποιήσεις του dna;Μωρέ τι μας λέτε ρε φωστήρες

Ωραία.

Μιας που έχεις τα νούμερα σου και τα'χεις ξεκαθαρίσει κιόλας στο μυαλό σου, θέλω τη γνώμη σου στο παρακάτω, μιας που πριν το προσπέρασες.

 

 

Τώρα για τον άλλον φίλο που λέει ότι ίσως να μην μπορούσαν τους προηγούμενους αιώνες να εκδηλωθούν πρέπει να διαλέξουμε τι υπερασπιζόμαστε σαν άποψη.Ή η γενετική μας προδιάθεση μας ορίζει και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για αυτό άρα θα εκδηλωθούμε σε όλων των ειδών τις κοινωνίες ακόμα και στο Ιράν ή τα πρότυπα οι κοινωνίες και η μόδα συμβάλουν πολύ περισσότερο από ότι νομίζετε στο να γίνονται πολλά άτομα γκέι!Διαλέξτε και πάρτε!

Ξέρεις, αυτά που λέμε εμείς ανθρώπινα δικαιώματα δε νοούνταν καν πριν δυο τρεις αιώνες. Όπως και η τεχνολογία που προχωράει με βήματα, έτσι και οι κοινωνίες δε γίνεται να αλλάξουν απ'τη μια στιγμή στην άλλη. Σου κάνει εντύπωση πως έπρεπε να φτάσουμε στον 21ο αιώνα για να δούμε τους ομοφυλόφιλους να απαιτούν τα δικαιώματα τους αλλά ξεχνάς πως δεν έχουμε κλείσει αίωνα ακόμα απ'όταν οι γυναίκες του δυτικού κόσμου έπαψαν να'ναι πολίτες β' κατηγορίας. Αναλογίσου πρώτα τι θα έκανες εσύ αν είχες να διαλέξεις ανάμεσα στο θάνατο με λιθοβολισμό και μια ζωή, έστω και μύζερη, και μετά πες μας για την επιδημία στα ΜΜΕ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πετάς 3η φορά την μπαρουφα σου. Μιλάς εκτός context. Είχα πει οτι αν ήμουν ομοφυλοφιλος η ζωή μου θα ήταν πιο εύκολη γιατί δεν θα ασχολιομουν με τις μαλακιες των γυναικών.

Αυτό που με προβληματίζει είναι το πως γίνεται κάποιος σαν και εσένα και βρήκε κάποια και παντρεύτηκε...

Αυτό που με προβληματίζει σε σένα είναι η υπεράσπιση των γκέι με φανατισμό!Επίσης όταν και αν βρεις κάποια για να παντρευτείς τότε μπορείς να κρίνεις και μένα.Και για να απαντήσω και στην ουσία του ερωτήματος σου εγώ ποτέ μα ποτέ και για κανέναν λόγω δε θα ευχόμουν ποτέ να ήμουν γκει.Και αυτήν είναι η τεράστια διαφορά μας.Ariverdetsi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Θες να πεις πως δεν υπήρχαν γκέι πριν 30 χρόνια;

Όχι σε αυτό το ποσοστό,και αναλογικά ακόμα να το δεις επί τις 100.Για αυτό λέω πως κυρίως είναι μόδα.Το να είσαι αρσενικό ή θηλυκό δεν είναι μέρος της κωδικοποιήσεις του dna;Μωρέ τι μας λέτε ρε φωστήρες

Μα είναι κάθετος!

Είναι καλό να είσαι κατασταλαγμένος.Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.
No limit, θα μπορούσες να ποσταρεις το λινκ επίσημης έρευνας που να δείχνει τα ποσοστά ομοφυλοφιλίας στη χώρα μας 30 χρόνια πριν;(και μεταξύ μας, κ να υπάρχει όντως large scale έρευνα πιστεύεις ότι πριν πόσα χρόνια έβγαιναν οι ομοφυλόφιλοι κ το δήλωναν άνετα σε έρευνες; Καμποσοι ομοφυλόφιλοι βγήκαν out of the closet μετά από πολλά χρόνια να δηλώσουν κάτι τέτοιο.)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ι'll help you see my point. Μπορείς να μου εξηγήσεις (DNA-wise) γιατί έχεις ρόγες;

Όταν θα απαντήσεις και εσύ στο δικό μου.Άρα αφού κατά την άποψη σου έχω ρώγες η φύση τα έκανε σκατά έπρεπε να ήμασταν κοριτσάκια άρα αφού έχουμε και κώλο πρέπει να τον προσφέρουμε.Σωστά;Πάντως από βασικές γνώσεις βιολογίας όλα τα ζώα στον πλανήτη γη ξεκινούν ως θηλυκά μέσα στην μήτρα και μετά αναλόγως τους γαμέτες ΧΧ XY καταλήγουν ή αγοράκια ή κοριτσάκια.Εγώ δεν ξέρω να υπάρχουν ενδιάμεσοι γαμέτες που να παράγουν κάτι το ενδιάμεσο(γκέι)Ξέρεις εσύ;Αν ναι τότε σαν βραδιά των νόμπελ να σου δώσουμε ένα.Οπότε sorry αλλά εξακολουθώ να μην βλέπω την οπτική σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε μια να ευχαριστήσω τους γονείς μου, αν είναι να βραβευτώ.

 

Πάντως απάλευτε τύπε, αν σου αποκαλύψω ότι υπάρχουν και gay ζώα, παίζει να πέσει ο ουρανός στο κεφάλι σου ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No limit, θα μπορούσες να ποσταρεις το λινκ επίσημης έρευνας που να δείχνει τα ποσοστά ομοφυλοφιλίας στη χώρα μας 30 χρόνια πριν;(και μεταξύ μας, κ να υπάρχει όντως large scale έρευνα πιστεύεις ότι πριν πόσα χρόνια έβγαιναν οι ομοφυλόφιλοι κ το δήλωναν άνετα σε έρευνες; Καμποσοι ομοφυλόφιλοι βγήκαν out of the closet μετά από πολλά χρόνια να δηλώσουν κάτι τέτοιο.)

Αγαπητή μου nenya δεν χρειάζεται τώρα τους βλέπεις παντού πριν 30 χρόνια ήταν πολύ σπάνιο φαινόμενο.Και μην πείτε ότι ήταν κρυφοί δεν λέει οι περισσότεροι μεγαλώσαμε σε κλειστές κοινωνίες που ξέραμε ο ένας τον άλλον.Στην  παρέα την δική μου στο χωριό όλοι είχαμε γκόμενες και μιλούσαμε σχεδόν αποκλειστικά για αυτές.Τώρα τα αγοράκια ακόμα και στο χωριό ορισμένα την κουνάν την αχλαδιά και αυτό είναι ένα από τα πολλά παραδείγματα που θα μπορούσα να δώσω. Τεσπα όπως είπα δεν με νοιάζει για τους άλλους γκέι με νοιάζει να μην είναι ο γιος μου γκέι.The end!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως απάλευτε τύπε, αν σου αποκαλύψω ότι υπάρχουν και gay ζώα, παίζει να πέσει ο ουρανός στο κεφάλι σου ε;

Βλέπανε κι αυτά τους ντιγκιντάγκες στη tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη δεν θα ήθελα να είμαι στοκος

 

Α και υπερασπιζομαι ανθρώπους.

Καλά και που υποστηρίζεις τους γκέι μην νομίζεις ότι δεν είσαι αυτό που υπονοείς για μένα.Μάλιστα είσαι από τους μεγαλύτερους που έχω γνωρίσει.Επίσης δεν σου είπα ότι είναι λάθος που τους υπερασπίζεσαι είπα ότι είναι λάθος που το κάνεις με παρωπίδες και φανατισμό!Αύριο πάλι με υγεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...