Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νταξ ρε νο λιμιτ ...το χεσες λιγο :)

 

αν η κορη σου στηνεται στα 4 και κανει πιπες δεν θα θεωρειται χαραμοφαης επειδη θαναι straight?

 

νταξ και γω δεν την πολυγουσταρω την ομοφυλοφιλια αλλα δεν μπορω να λεω οτι ο καθεις εχει δικαιωμα να κανει οτι θελει στο κρεβατι του ΕΚΤΟΣ του γιου μου... τοτε ειναι υποκρισια απο μερους μου..

 

ειτε το πρεσβευω για ΟΛΟΥΣ ειτε για κανεναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ ρε νο λιμιτ ...το χεσες λιγο :)

 

αν η κορη σου στηνεται στα 4 και κανει πιπες δεν θα θεωρειται χαραμοφαης επειδη θαναι straight?

 

νταξ και γω δεν την πολυγουσταρω την ομοφυλοφιλια αλλα δεν μπορω να λεω οτι ο καθεις εχει δικαιωμα να κανει οτι θελει στο κρεβατι του ΕΚΤΟΣ του γιου μου... τοτε ειναι υποκρισια απο μερους μου..

 

ειτε το πρεσβευω για ΟΛΟΥΣ ειτε για κανεναν...

Όχι αγορίνα μου πραγματικά στο λέω ότι δεν υπάρχει καν ως επιλογή.Η κόρη μου που είναι μωρό ακόμα στα τέσσερα θα στηθεί όταν έρθει η ώρα τι θα κάνει;Για τον μαντράχαλο δεν παίζει ως επιλογή στο σπίτι μου μέσα.Ας φύγει ας κόψει μαζί μου την επικοινωνία και ας πιπώ..ει όλη την Αθήνα πάντως όχι κάτω από την στέγη μου.Το ότι δεν γουστάρω να αναθρέφω που..η με έβγαλε και μισάνθρωπο. Ωρε τι μαθαίνει κανείς στο insomnia....

 

Μεγάλε ανθρωπιστή. Φαίνεται πως σκέφτεσαι για το καλό τον άλλων. Αγάπη και πάλι αγάπη. Τσίου.

Πάντα σκέφτομαι για το καλό όλων αλλά το να γίνει ο γιος μου που..ης αυτό ξεπερνά τα όρια μου.Δεν παίζει καν ως επιλογή.Τον λατρεύω στην κυριολεξία πέφτει και χτυπάει και κοντεύω να κλάψω εγώ για το χτύπημα του χωρίς φυσικά να του δείχνω κάτι.Απλά νομίζω ότι είμαι σαφής που θέτω τα όρια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μου ντε . Φαντάσου. Πάντως ένα μικρό μίσος για τους gay το βλέπω εκεί μέσα. 

Κανένα μίσος για κανένα gay αλήθεια ας κάνουν ότι θέλουν αδιαφορία πλήρης.Για τον γιο μου λέω ότι δεν παίζει.....

 

Κι αν μένει Θεσσαλονίκη;

Ε αφού μένει Αθήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η κορη σου πιπωσει ολη την ελλαδα , θαναι μικροτερη η ξεφτιλα επειδη θαναι straight?

 

δηλ απο οτι καταλαβαινω σκεφτεσαι το ξεφτιλικι?

 

αν ζουσες μονος σου με την οικογενεια σου στην ερημο? παλι θα ενοιωθες ξεφτιλα?

 

Και μενα ισως μου κακοπεφτε να βγει ο γιος μου ομοφυλοφιλος..αλλα δεν θα πραξω συμφωνα με το τι αρεσει εμενα..αν του αρεσει αυτου να κανει πιπες...εμενα μου περισσευει

Σιγουρα δεν θα στηριξω την αγαπη που θα χω προς το παιδι μου αναλογα αν ειναι στρεητ ή οχι

 

Και για να το παω και ενα βημα παραπερα στην σφαιρα του μεταφυσικου... το αντιλαμβανεσαι οτι στην ουσια δεν υφιστανται φυλα ? αρσενικο και θηλυκο ...ολα ειναι συμβατικες εκφανσεις της υλικης μας υποστασης :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα η αδιαφορία δεν είναι κακή. Θα μπορούσες να είσαι και εναντίον.

 

Μια άλλη ερώτηση. Την είχα ρωτήσει στον πατέρα μου σε μια τέτοια κουβέντα που κάναμε , σαν πιο μεγάλος ήταν πιο απόλυτος , σε θέση σαν και σένα. Αν το αρσενικό σου σκυλί, το έβγαζες βόλτα και το άφηνες για λίγο, και έβλεπες ένα άλλο αρσενικό σκυλί από πίσω του θα το σκότωνες ή έδιωχνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η κορη σου πιπωσει ολη την ελλαδα , θαναι μικροτερη η ξεφτιλα επειδη θαναι straight?

 

δηλ απο οτι καταλαβαινω σκεφτεσαι το ξεφτιλικι?

 

αν ζουσες μονος σου με την οικογενεια σου στην ερημο? παλι θα ενοιωθες ξεφτιλα?

 

Και μενα ισως μου κακοπεφτε να βγει ο γιος μου ομοφυλοφιλος..αλλα δεν θα πραξω συμφωνα με το τι αρεσει εμενα..αν του αρεσει αυτου να κανει πιπες...εμενα μου περισσευει

Σιγουρα δεν θα στηριξω την αγαπη που θα χω προς το παιδι μου αναλογα αν ειναι στρεητ ή οχι

 

Και για να το παω και ενα βημα παραπερα στην σφαιρα του μεταφυσικου... το αντιλαμβανεσαι οτι στην ουσια δεν υφιστανται φυλα ? αρσενικο και θηλυκο ...ολα ειναι συμβατικες εκφανσεις της υλικης μας υποστασης :)

Καταρχήν στην φύση είναι το μόνο σίγουρο που υπάρχει το αρσενικό με το θηλυκό,Δύο, δεν μπορώ να κάνω ποσοτικό έλεγχο στους πόσους θα πιπώσει η κόρη μου (δεν γίνεται σήμερα φαντάσου μετά από 14 -15 χρόνια)σαφώς και θα με ενοχλούσε αλλά εν πάσει περιπτώσει θα ήταν και στην φύση της. Τεσπα με ενοχλεί όχι τίποτα άλλο αλλά είναι μωρό ακόμα και δεν έχει νόημα η συζήτηση.Τρίτον δεν έχει να κάνει με την κοινωνία έχει να κάνει με μένα δεν διανοούμαι καν ότι ο γιος μου θα διαλέξει κάτι τέτοιο αν το διαλέξει όμως με γειά του αλλά όχι στο σπίτι μου μέσα και σε επικοινωνία μαζί μου.Δεν πρόκειται να το αποδεχτώ ή να το συγχωρήσω ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα η αδιαφορία δεν είναι κακή. Θα μπορούσες να είσαι και εναντίον.

 

Μια άλλη ερώτηση. Την είχα ρωτήσει στον πατέρα μου σε μια τέτοια κουβέντα που κάναμε , σαν πιο μεγάλος ήταν πιο απόλυτος , σε θέση σαν και σένα. Αν το αρσενικό σου σκυλί, το έβγαζες βόλτα και το άφηνες για λίγο, και έβλεπες ένα άλλο αρσενικό σκυλί από πίσω του θα το σκότωνες ή έδιωχνες?

Στο σκυλί δεν με νοιάζει και μάλιστα για να επεκταθώ έχω δει στο δρόμο πάμπολες φορές γκέι να φιλιούνται δεν με νοιάζει καν.Εγώ δεν θα το έκανα ποτέ και επίσης ο γιος μου όπως σου είπα.Αν ήθελε να το κάνει ισχύουν όσα έγραψα παραπάνω.Στο καλό και να μην μου γράφει.Δεν θα μπορούσα να το καταπιώ ποτέ.Τώρα για την ερώτηση σου στο βενζινάδικο στο χωριό μου ήταν ένα σκυλί από αυτά τα μικροσκοπικά και όλα τα άλλα είναι θηρία και δεν έφτανε να πηδήξει.Υπάρχει  λοιπόν άλλο ένα αρσενικό στο ύψος του και στρέφεται προς τα κει αλλά και εκεί τρώει ή έτρωγε πόρτα.Πέρασαν αρκετά από τότε χρόνια.Είχε πολύπλάκα να το βλέπεις να χώνετε στο ισοϋψές του αρσενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν στην φύση είναι το μόνο σίγουρο που υπάρχει το αρσενικό με το θηλυκό,Δύο, δεν μπορώ να κάνω ποσοτικό έλεγχο στους πόσους θα πιπώσει η κόρη μου (δεν γίνεται σήμερα φαντάσου μετά από 14 -15 χρόνια)σαφώς και θα με ενοχλούσε αλλά εν πάσει περιπτώσει θα ήταν και στην φύση της. Τεσπα με ενοχλεί όχι τίποτα άλλο αλλά είναι μωρό ακόμα και δεν έχει νόημα η συζήτηση.Τρίτον δεν έχει να κάνει με την κοινωνία έχει να κάνει με μένα δεν διανοούμαι καν ότι ο γιος μου θα διαλέξει κάτι τέτοιο αν το διαλέξει όμως με γειά του αλλά όχι στο σπίτι μου μέσα και σε επικοινωνία μαζί μου.Δεν πρόκειται να το αποδεχτώ ή να το συγχωρήσω ποτέ.

 

καταρχην  η υλη ( θες να το πεις φυση) ειναι ψευδαισθηση :) μην δενεσαι τοσο μαζι της :)

 

Δευτερον μιλαμε υποθετικα , δεν χρειαζεται να ενοχλεισαι επειδη η κορη σου ειναι αυτην την στιγμη μικρη...Δεν θα μπορεις να κανεις ποσοτικο ελεγχο..αλλα θα αρχιζανε να κυκλοφορουν φημες..και επειδη ειναι στρεητ πειθεις τον εαυτο σου οτι αυτο "θα ηταν στην φυση της"?

 

το καταλαβαινεις οτι εισαι και λαθος στην τοποθετηση σου και λαθος οντας απολυτος...

 

Τεσπα ο καθεις ειναι υπευθυνος για την σταση του απεναντι στα παιδια του :)

 

απάντα και στη δικιά μου ερώτηση να φύγω για καφέ

 

του βαλες ευκολα βρε συ...το σκυλι εχει λιγα εξοδα και πεθαινει νωρις....το παιδι δεν το ξεφορτωνεσαι τοσο γρηγορα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...