Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κ για μένα τα 3 πουλάκια κάθονταν είναι τρανς

Εσυ σαν ειδικος πως χαρακτηριζεις εναν ανθρωπο που του αρεσει το πρωκτικο σεξ και δεν εχει προβλημα αμα ειναι αντρας η γυναικα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εσυ σαν ειδικος πως χαρακτηριζεις εναν ανθρωπο που του αρεσει το πρωκτικο σεξ και δεν εχει προβλημα αμα ειναι αντρας η γυναικα ?

tobias.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ομοφυλοφιλια ποτε δεν θα ειναι normal εξορισμου. Για να υπαρχουν ομοφυλοφιλοι, θα πρεπει να υπαρχουν ετεροφυλοφιλοι, the other way around doesnt work. Λιγο να το σκεφτεις, για να μπορεις εσυ να εισαι ομοφυλοφιλος, αναγκαστικα ο πατερας σου δεν ηταν....Long story short, αμα ο Αδαμ ειχε την ατυχια να του αρεσουν οι αντρες, τωρα εμεις δεν θα ημασταν εδω να συζηταμε

 

ναι αλλα για να πεις εξ ορισμου πρεπει να πεις κ τον ορισμο του normal κ ως προς τι.γιατι αν κ η βιολογια απαγορευει την αποκλειστικη ομοφυλοφιλια ενος ειδους σε καμια περιπτωση δεν υπαγορευει την αποκλειστικη ετεροφυλοφιλια οποτε καλλιστα η αμφιφυλοφιλια θα μπορουσε να θεωρηθει ως η νορμα.επισης σε ευρυτερη σκοπια ενω απαγορευει την αποκλειστικη ομοφυλοφιλια ολων των μελων του ειδους δεν απαγορευει την αποκλειστικη ομοφυλοφιλια ενος μερους του οποτε νορμαλ να ειναι ενας πληθυσμος με ενα ποσοστο ομοφυλοφιλων κ ενα αλλο αμφιφυλοφιλων κ ετεροφυλοφιλων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα για να πεις εξ ορισμου πρεπει να πεις κ τον ορισμο του normal κ ως προς τι.γιατι αν κ η βιολογια απαγορευει την αποκλειστικη ομοφυλοφιλια ενος ειδους σε καμια περιπτωση δεν υπαγορευει την αποκλειστικη ετεροφυλοφιλια οποτε καλλιστα η αμφιφυλοφιλια θα μπορουσε να θεωρηθει ως η νορμα.επισης σε ευρυτερη σκοπια ενω απαγορευει την αποκλειστικη ομοφυλοφιλια ολων των μελων του ειδους δεν απαγορευει την αποκλειστικη ομοφυλοφιλια ενος μερους του οποτε νορμαλ να ειναι ενας πληθυσμος με ενα ποσοστο ομοφυλοφιλων κ ενα αλλο αμφιφυλοφιλων κ ετεροφυλοφιλων...

Επειδη ομως δεν υπαρχει ενα καθορισμενο ποσοστο, θα μπορουσε να ειναι 99.9 vs 0.1. Αντιλαμβανεσαι οτι καπου εκει θα σταματουσε να υπαρχει το ανθρωπινο ειδος ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα για να πεις εξ ορισμου πρεπει να πεις κ τον ορισμο του normal κ ως προς τι.γιατι αν κ η βιολογια 

Για να γινει μια νεα ζωη θελει το αρσενικο και το θυληκο να ερθουν σε επαφη ωστε τα σπερματοζωαρια του αντρα να γονιμοποιησουν το ωαριο της γυναικας.

 

Το φυλο του παιδιου καθοριζεται απο τους γαμετες, οι γαμετες ειναι δυο, το Χ και το Υ τα αγορακια εχουν ΧΥ και τα κοριτσακια ΧΧ, οποτε το φιλο του παιδιου καθοριζεται παντα απο τον αντρα.

 

Αρα ενας αντρας που δεν παει με γυναικα εστω και μονο για αναπαραγωγη δεν ειναι φυσιολογικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ταμπέλες του φυσιολογικού ή μη δεν μπορώ να τις καταλάβω. Ποιοι ακριβώς είμαστε εμείς για να χαρακτηρίσουμε τον οποιοδήποτε φυσιολογικό ή μη, σύμφωνα με τις σεξουαλικές του προτιμήσεις; Το φυσιολογικό για έναν ομοφυλόφιλο είναι να είναι ομοφυλόφιλος. Το να είναι ομοφυλόφιλος και να κάνει τον straight είναι το μη φυσιολογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ομως δεν υπαρχει ενα καθορισμενο ποσοστο, θα μπορουσε να ειναι 99.9 vs 0.1. Αντιλαμβανεσαι οτι καπου εκει θα σταματουσε να υπαρχει το ανθρωπινο ειδος ε?

σιγουρα ομως για καποιο λογο υπαρχει ενα σχετικα(?) σταθερο ποσοστο κ δεν ειναι αυτο.σε ορισμενα  ζωα υπαρχει ενα ποσοστο 10% αποκλειστικης ομοφυλοφιλιας οποτε εκει ειναι ξεκαθαρο οτι η φυση καθοριζει ως νορμαλ ενα 10% ομοφυλοφυλιας κ ενα 90% τα υπολοιπα στον ανθρωπο ομως δεν εξαρταται μονο απο τη φυση τι θα χαρακτηριστει ως τετοιο οποτε ο ορος νορμαλ ειναι αρκετα αρκετα αφηρημενος.παντως ειτε ετσι ειτε αλλιως το παραδειγμα που δινεις ειναι το ιδιο μη πραγματικο οπως κ μια κοινωνια 100% ετεροφυλοφιλικη.απλως δεν υπαρχει.

 

Αρα ενας αντρας που δεν παει με γυναικα εστω και μονο για αναπαραγωγη δεν ειναι φυσιολογικος.

 

αρα ενας αμφιφυλοφιλος-η  η  ενας ανδρας που παει με γυναικα μονο κ μονο για αναπαραγωγη(που απ αυτα που διαβαζω πιο πανω θεωρειτε απο τους περισσοτερους ομοφυλοφιλος) ειανι φυσιολογικος.τραβωντας το λιγο ενας ανδρας η γυναικα που δεν θελει να κανει παιδι αρα δεν αναπαραγεται ειναι βιολογικα μη φυσιολογικος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ταμπέλες του φυσιολογικού ή μη δεν μπορώ να τις καταλάβω. Ποιοι ακριβώς είμαστε εμείς για να χαρακτηρίσουμε τον οποιοδήποτε φυσιολογικό ή μη, σύμφωνα με τις σεξουαλικές του προτιμήσεις; Το φυσιολογικό για έναν ομοφυλόφιλο είναι να είναι ομοφυλόφιλος. Το να είναι ομοφυλόφιλος και να κάνει τον straight είναι το μη φυσιολογικό.

Πρεπει να ειμαστε "καποιοι" για να λεμε τη γνωμη μας? Τζιζους ετσι? Το φυσιολογικο ΓΙΑ ΜΕΝΑ (μιας και εγω το γραψα το post), για σενα ειναι κατι διαφορετικο. Και ο τρελος μπορει να θεωρει τον εαυτο του φυσιολογικο, ε ελα που δεν ειναι, τι να κανουμε δηλαδη

 

Anyways, ομοφυλοφιλους δεν εχω γνωρισει πολλους ομολογω, αλλα απο τους 3-4 που ξερω (συμπεριλαμβανομενου και του Τοξοβολου), αρχιζω να πιστευω οτι η κοινωνια δεν σας απεχθανεται επειδη ειστε ομοφυλοφιλοι αλλα επειδη ειστε μαλακες. Για παραδειγμα, τις μαλακιες που εχω διαβασει σε αυτο εδω το forum απο τον τυπο με το Τοξο δεν τις εχω ξαναδει πουθενα αλλου. Και αν καπως ετσι λεγει και φερεται ο μεσος ομορφυλοφιλος τοτε απο κει που ημουν αδιαφορος θα αρχισω να ειμαι της αποψης kill them, kill them with fire.

 

Τώρα σήριουσλι,αλλά στο γκέι πράιντ του Βερολίνου φέτος υπήρξε η πρόταση για κατασκευή της γκέι μολότωφ.Φανταστήτε πόσο πιο φάμπιουλους θα ήταν οι διαδηλώσεις στο κέντρο της Αθήνας αν αντί των παραδοσιακών μολότωφ έχουμε τις γκέι φαμπ μολότωφ.Πάει να σου κουνηθεί η ομοφοβική ξεπεσμένη?Ντου με τις γκέι μολότωφ κ να σου η κανάγια λουσμένη στις μπογιές στα χρώματα του rainbow.Άσε την τρεντιά που θα δίνουν στα κτίρια.

 

 

Ξαναματαμιλάει μετά?

Αρα εσυ εισαι ομοφυλοφοβικοφοβικος....να σου πεταξουμε και σενα μολοτωφ ή το να μισεις τους ομοφοβικους ειναι trendy πλεον?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αρα ενας αμφιφυλοφιλος-η  η  ενας ανδρας που παει με γυναικα μονο κ μονο για αναπαραγωγη(που απ αυτα που διαβαζω πιο πανω θεωρειτε απο τους περισσοτερους ομοφυλοφιλος) ειανι φυσιολογικος.τραβωντας το λιγο ενας ανδρας η γυναικα που δεν θελει να κανει παιδι αρα δεν αναπαραγεται ειναι βιολογικα μη φυσιολογικος?

Το οτι κανεις στο κρεβατι σου ειναι δικαιωμα σου δεν ειμαστε μεσσαιωνας να σε καψουμε στην πυρα αλλα πως να το κανουμε το να μην θες να αναπαραχθεις δεν ειναι φυσιολογικο.

 

Και εγω ειμαι χοντρος και εχω μειωπια δεν ειμαι φυσιολογικος εχω καποιο προβλημα ετσι ειναι αυτα..

 

Τις ταμπέλες του φυσιολογικού ή μη δεν μπορώ να τις καταλάβω. Ποιοι ακριβώς είμαστε εμείς για να χαρακτηρίσουμε τον οποιοδήποτε φυσιολογικό ή μη, σύμφωνα με τις σεξουαλικές του προτιμήσεις; Το φυσιολογικό για έναν ομοφυλόφιλο είναι να είναι ομοφυλόφιλος. Το να είναι ομοφυλόφιλος και να κάνει τον straight είναι το μη φυσιολογικό.

Δεν τις βαζουμε εμεις αλλα η φυση οπως ειπα και πιο πανω και εγω θελω γυαλια για να βλεπω αρα δεν ειμαι φυσιολογικος αν ημουν τα ματια μου θα εβλεπαν κανονικα.

 

Ε ετσι και ο γκει που δεν παει με το αντιθετο του φιλο για να αναπαραχθει ειναι μη φυσιολογικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να ειμαστε "καποιοι" για να λεμε τη γνωμη μας? Τζιζους ετσι? Το φυσιολογικο ΓΙΑ ΜΕΝΑ (μιας και εγω το γραψα το post), για σενα ειναι κατι διαφορετικο. Και ο τρελος μπορει να θεωρει τον εαυτο του φυσιολογικο, ε ελα που δεν ειναι, τι να κανουμε δηλαδη

 

Anyways, ομοφυλοφιλους δεν εχω γνωρισει πολλους ομολογω, αλλα απο τους 3-4 που ξερω (συμπεριλαμβανομενου και του Τοξοβολου), αρχιζω να πιστευω οτι η κοινωνια δεν σας απεχθανεται επειδη ειστε ομοφυλοφιλοι αλλα επειδη ειστε μαλακες. Για παραδειγμα, τις μαλακιες που εχω διαβασει σε αυτο εδω το forum απο τον τυπο με το Τοξο δεν τις εχω ξαναδει πουθενα αλλου. Και αν καπως ετσι λεγει και φερεται ο μεσος ομορφυλοφιλος τοτε απο κει που ημουν αδιαφορος θα αρχισω να ειμαι της αποψης kill them, kill them with fire.

Σόρρυ, αλλά και "κάποιος" να ήσουν δεν έχεις δικαίωμα να χαρακτηρίζεις μια ολόκληρη μερίδα ανθρώπων ως μη φυσιολογικούς ή μαλάκες λόγω του τι κάνουν στο κρεβάτι τους. 

 

Το οτι κανεις στο κρεβατι σου ειναι δικαιωμα σου δεν ειμαστε μεσσαιωνας να σε καψουμε στην πυρα αλλα πως να το κανουμε το να μην θες να αναπαραχθεις δεν ειναι φυσιολογικο.

 

Και εγω ειμαι χοντρος και εχω μειωπια δεν ειμαι φυσιολογικος εχω καποιο προβλημα ετσι ειναι αυτα..

 

Δεν τις βαζουμε εμεις αλλα η φυση οπως ειπα και πιο πανω και εγω θελω γυαλια για να βλεπω αρα δεν ειμαι φυσιολογικος αν ημουν τα ματια μου θα εβλεπαν κανονικα.

 

Ε ετσι και ο γκει που δεν παει με το αντιθετο του φιλο για να αναπαραχθει ειναι μη φυσιολογικο.

Καλά, δε φταίει η φύση για το αν είμαστε υπέρβαροι ή λιποβαρείς. Για τη φύση είναι φυσιολογική και η στειρότητα και η ομοφυλοφιλία. Είναι ένας από τους μηχανισμούς για να προστατεύει και τα μικρά και τον υπερπληθυσμό του κάθε είδους. 

http://www.news-medical.net/news/2006/10/23/20718.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...