Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πρώτο που ρωτάω πριν ταξιδέψω σε μια χώρα είναι αν έχουν εγκρίνει τον γάμο για τους ομοφυλόφιλους

Και 'γω. Είμαστε πολλοί τελικά :P

Όπως και να'χει, σε μια χώρα με αναγνωρισμένο δικαίωμα του γάμου ομοφυλοφίλων ξέρεις ότι μπορείς να έχεις μια πιο σωστή μεταχείριση από την κοινωνία. Σε κάποιες χώρες ας πούμε πρέπει να προσέχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

"την είπε" σε κάποιον μεθυσμένο με το "πάρτο ίσια" ? δλδ αν έβριζε θα τον σκότωναν, ίσως και την οικογένειά του προς γνώση και συμμόρφωση άλλων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

στο url που έδωσε ο tolis? τι στο κέρατο γκαβός είμαι, είπε κάτι άλλο στον συγκεκριμένο εκτός το "πάρτο ίσια" ? αυτό δεν ήταν η αφορμή για το ξύλο που έφαγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειπε(ετσι ισχυριζεται βεβαια) αλλα το πιο σημαντικο ειναι οτι προκειται για ενα ''επωνυμο'' και πολιτικοποιημενο ατομο/gay και κυριως στοχοποιημενο απο εφημεριδα(Στοχος,το λεει και τ΄ονομα!).

Εγω κι εσυ γιατι δεν εχουμε φαει ξυλο ποτε απο ακροαριστερους ή ακροδεξιους ή απο οποιαδηποτε ομαδα?Γιατι δεν προκαλουμε δημοσιως.Το ατομο δεν ειναι τυχαιο δηλαδη,αμα βριζει απο το πρωι ως το βραδυ συγκεκριμενο πολιτικο χωρο και συμπεριφερεται γενικα προκλητικα,ε καποτε θα τυχει και θα τις φαει,αυτο ονομαζεται ομοφοβια?Καμια σχεση,ο νοων νοειτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

να κάνουν μήνυση τότε όπως ο πολιτισμένος κόσμος, μην παραπονιούνται μετά που γράφουν άλλοι για μόγγολους και ουγκ γιατί τους επιβεβαιώνουν με αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειπε(ετσι ισχυριζεται βεβαια) αλλα το πιο σημαντικο ειναι οτι προκειται για ενα ''επωνυμο'' και πολιτικοποιημενο ατομο/gay και κυριως στοχοποιημενο απο εφημεριδα(Στοχος,το λεει και τ΄ονομα!).

Εγω κι εσυ γιατι δεν εχουμε φαει ξυλο ποτε απο ακροαριστερους ή ακροδεξιους ή απο οποιαδηποτε ομαδα?Γιατι δεν προκαλουμε δημοσιως.Το ατομο δεν ειναι τυχαιο δηλαδη,αμα βριζει απο το πρωι ως το βραδυ συγκεκριμενο πολιτικο χωρο και συμπεριφερεται γενικα προκλητικα,ε καποτε θα τυχει και θα τις φαει,αυτο ονομαζεται ομοφοβια?Καμια σχεση,ο νοων νοειτω

Όταν λες ότι προκαλεί δημοσίως εννοείς ότι γράφει άρθρα σε διαδικτυακή εφημερίδα υπερ της ισότητας ομοφυλοφίλων-ετεροφυλοφιλων και κατά του φασισμού; Αυτή είναι η πρόκληση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Εξω από ένα μπαρ είδε έναν μεθυσμένο να κάνει «οχτάρια» και με το γνωστό χιούμορ του τού είπε: «Πάρ” το ίσια». Η απάντηση ήταν μια κλοτσιά στο πρόσωπο που τον έριξε στο οδόστρωμα."

 

Τα έπινε ο Τσάκι Τσαν στην Αθήνα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"την είπε" σε κάποιον μεθυσμένο με το "πάρτο ίσια" ? δλδ αν έβριζε θα τον σκότωναν, ίσως και την οικογένειά του προς γνώση και συμμόρφωση άλλων?

Ναι ρε φίλε thresh ο άλλος είναι μεθυσμένος χρειάζεται και την ειρωνεία του κάθε αγνώστου;Εγώ δεν είπα ότι καλά έκαναν οι άλλοι που τον πλάκωσαν εγώ είπα ότι καλά έκανε αυτός που δέχτηκε το χλευασμό και του έσκασε κλωτσίδι στην μάπα.Και εγώ το ίδιο θα έκανα.Γιατί να δεχτώ τον χλευασμό του τον ξέρω και από προχτές;Η ξέρει αυτός σε ποια κατάσταση ψυχολογική ήμουν ή τι μου συνέβη ώστε να μεθύσω και με χλευάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάω για ομοφυλόφιλους, για gay λέω.

 

Ναι, μπορείς να γίνεις gay περιστασιακά. Είναι οι λεγόμενοι αμφιφυλοφιλοι,

 

Οι λεγόμενοι αμφιφυλόφιλοι είναι οι Bi. 

 

οι ενεργητικοί μόνο (οι μη μπινέδες λαϊκιστή) και αυτοί που δοκίμασαν λόγο φυσικής ροπής προς τα εκεί (που δεν θα το έκαναν αν δεν ήταν μόδα) και τους άρεσε. Όλοι αυτοί μπορούν να αποφασίσουν να μην είναι gay όποτε θέλουν. Η τρίτη κατηγορία συνήθως γίνονται ομοφυλόφιλοι.

 

 

1.Δηλαδή ένας άντρας που πάει μ' έναν άλλο άντρα ως ενεργητικός είναι στρείτ που "ξέφυγε" λόγω μόδας; 

2. Αν του άρεσε ΔΕΝ ήταν στρέιτ.

 

Γενικότερα γνωρίζεις πολλούς στρέιτ που θα μπορούσαν έστω να το δοκιμάσουν λόγω μόδας; εγώ γιατί δεν ξέρω ούτε έναν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...