Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν gay και υπάρχουν και ομοφυλόφιλοι. Οι πρώτοι αν εκλείψουν δεν είναι κάτι κακό. Όπως υπάρχουν ετεροφυλόφιλοι και "βαρβατίλες". Οι δεύτεροι αν εκλείψουν δεν είναι κάτι κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι να σου πω. Τα σεξουαλικα αστεια τα κανω και προς ολα τα ατομα στην δουλεια μου και ποτε δεν εχει ακουστει κατι αρνητικο για μενα. Και πιστεψε με, θα το ειχα μαθει.

Καλά και εγώ στην παρέα για χαβαλέ ο,τι νάναι λέω, αλλά μιλάω για το σημείο που το παρακάνει κάποιος. Ε αυτό το σημείο τείνει να τραβάει πιο μακριά όταν αφορά gay παρά όταν αφορά straight.

 

Δηλαδή σοβαρά τυχαίνει να είσαι σε μια παρέα, να λέει ο gay "μου αρέσουν οι πούτσες" και να απαντάς "καλά κάνεις, ωραίες είναι" για να μην σε πούνε ομοφοβικό, και μετά σου λέει ο straight "κοίτα ρε μαλάκα κάτι βυζάρες η γκόμενα απέναντι" και απαντάς "σκάσε, εδώ είμαστε σοβαροί, θα μιλήσουμε για ψωλές και τον ρόλο του κεμαλισμού στην βελτίωση της θέσης της γυναίκας στην ισλαμική κοινωνία"; :P

Σοβαρά πάντως, ίσα ίσα που το αντίθετο συμβαίνει. Δεν έχω δει άντρα να χλευάζεται επειδή "παραείναι straight" και προκλητικός.

Όχι. Τυχαίνει όμως τα σχόλια του gay να αντιμετωπίζονται με σιωπή ενώ του straight να χλευάζονται πιο εύκολα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλάκα Τούφα, θα στο ζωγραφίσω, δεν γίνεται αλλιώς.

 

tYzX44m.png

 

Σημείο Α: Το σημείο που δε μιλάς καθόλου, μάλλον γιατί πέρασες πολύ χρόνο με άτομα στο σημείο D.

Σημείο Β: Το σημείο που θα γυρίσεις και θα πεις στον στρέητ φίλο σου "Μαλάκα μας τα 'χεις κάνει ζέπελιν με το ποια γάμησες και ποια θες να γαμήσεις και τι "μανάρι είναι αυτό", εδώ ήρθαμε να μιλήσουμε, άμα δε μπορείς να πεις τπτ άλλο, σήκω φύγε".

Σημείο C: Το σημείο που θα γυρίσεις και θα πεις στον γκέυ φίλο σου "Μαλάκα, μας τα 'χεις κάνει ζέπελιν με το ποιον γάμησες και ποιος θες να σε γαμήσει και "τι καυλάκι είναι αυτό", εδώ ήρθαμε να μιλήσουμε, άμα δε μπορείς να πεις τπτ άλλο, σήκω φύγε".

Σημείο D: Ο Τοξοβόλος για τους gay, ο aledjo για τους str8, άνθρωποι που αν δεν είχανε κρεατόβεργα, δε θα είχανε μπει στον κόπο να μάθουν την αλφάβητο γιατί δεν υπάρχει νόημα να μιλήσουν για οτιδήποτε άλλο.

 

Το πρόβλημα δεν είναι ότι το Β είναι χαμηλά στην κλίμακα και δεν είναι εξίσου ψηλά με το C.

Το πρόβλημα είναι ότι και το C δεν είναι εξίσου χαμηλά.

Δέναι θέμα καταπίεσης.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημείο D: Ο Τοξοβόλος για τους gay, ο aledjo για τους str8, άνθρωποι που αν δεν είχανε κρεατόβεργα, δε θα είχανε μπει στον κόπο να μάθουν την αλφάβητο γιατί δεν υπάρχει νόημα να μιλήσουν για οτιδήποτε άλλο.

 

Πω μαλάκα μετά το χθεσινό διάλογο σου με τα χριστιανοταλεμπάνια έπιασες νέο χαι λέβελ στο πόσο γιδέ αντίληψη έχεις μερικές φορές.Γαμησέτα μωρή το μέσο ΤτΤ καταντάς.Πλήρης απογοήτευση Λουσιφερ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω μαλάκα μετά το χθεσινό διάλογο σου με τα χριστιανοταλεμπάνια έπιασες νέο χαι λέβελ στο πόσο γιδέ αντίληψη έχεις μερικές φορές.Γαμησέτα μωρή το μέσο ΤτΤ κατάντας.

 

Αν εγω αρχισω να λεω εδω μεσα τον καθεναν "μωρη", στο δεκαλεπτο θα εχω φαει ρηπορτ. Για σενα ειναι κατι που αν και τρομερα λαθος, το προσπερναμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούφα έχω καποιους γνωστούς που δουλευουν σε βιολογικο καθαρισμό. Η ανοχή τους στα σκατα και στην βρόμα όπως ευκολα μαντευεις εχει εκτοξευτει σε διαγαλαξιακα επίπεδα. Τι σημαίνει αυτό? Πως ειναι φυσιολογικό οταν γυρνας σπιτι να σκουπίζεις στο χαλακι τα παπουτσια και να βγαίνει λυματολάσπη (λασπη ανακατεμένη με σκατα)? Η πως επειδή αυτός που δουλευει στις πρέσες ιλυς (πρέσα που αφαιρεί το νερό απο τα σκατα) και ειναι μαυρος απο την κορυφη μεχρι τα νυχια έχει συνηθίσει, το περιβάλλον εργασίας ειναι εντάξει? Εγω πήγα εκει 4 μέρες για δουλεια και ξαναέφαγα μια βδομάδα μετα...

Τα επίπεδα ανοχής σου έχουν ανέβει και προσαρμόζεσαι σε μια οχι και τοσο ok-ish κατάσταση. Κανεις την δουλειά σου δεν πολύ δίνεις σημασία και γυρνας σπιτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας ομοφυλόφιλος γνωστός μου που διαβάζει το thread λέει πως ο toxo δεν είναι ομοφυλόφιλος. Ούτε καν gay. Τον κόβει πως δεν είναι.

 

Μπορεί να είναι μια άλλη προσωπικότητα της @@@sos@@@ που στράφηκε σε άλλου είδους ακτιβισμό ή κάνα project σχολής όπως η Άννα Γούλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας ομοφυλόφιλος γνωστός μου που διαβάζει το thread λέει πως ο toxo δεν είναι ομοφυλόφιλος. Ούτε καν gay. Τον κόβει πως δεν είναι.

 

Μαν τα σπάει φίλος σου.Δες στο προφιλ μου το τελευταίο σχόλιο του στάτους μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εγω αρχισω να λεω εδω μεσα τον καθεναν "μωρη", στο δεκαλεπτο θα εχω φαει ρηπορτ. Για σενα ειναι κατι που αν και τρομερα λαθος, το προσπερναμε.

 

Καλά μην το λες... Αν συνεχίσει έτσι σε λίγο καιρό το nick του τοξοβόλου θα είναι κάπως έτσι Τ03οβοLoS_Uk_@ . Ηδη εμφανίζονται μυστήρια underscore στο τέλος του nick του. Για να τον ξεφορτωθούμε πρέπει να σβήσει το θέμα (χλωμό) η να κλειδώσει μόνιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας ομοφυλόφιλος γνωστός μου που διαβάζει το thread λέει πως ο toxo δεν είναι ομοφυλόφιλος. Ούτε καν gay. Τον κόβει πως δεν είναι.

΄

 

Και τι είναι δηλαδή?

Καταπιεσμένη ή σεσημασμένη?

 

Κάποια στιγμή θα διαβάσω το νήμα.

Εχω την αίσθηση οτι γελά και ο κάθε πικραμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πάει πουθενά ο Τόξος φιλενάδες.Το ότι ενοχλώ κυρίως τις ομοφοβικές σημαίνει ότι χρειάζεται δουλειά ακόμα να κάνουμε.Φανταστήτε να ήμουν μια ξενέρα non militant προσωπικότητα.Κάνεις δε θα δινε σημασία στο θέμα.Ενώ τώρα γίνεται ένα engage παραπάνω.Εξάλλου η πόλωση δεν είναι πάντα κακή.Θέλω να μισήτε κ αντιπαθήτε εμένα,το ύφος μου κ τον τρόπο μου βασικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω μαλάκα μετά το χθεσινό διάλογο σου με τα χριστιανοταλεμπάνια έπιασες νέο χαι λέβελ στο πόσο γιδέ αντίληψη έχεις μερικές φορές.Γαμησέτα μωρή το μέσο ΤτΤ καταντάς.Πλήρης απογοήτευση Λουσιφερ

 

Τι είναι το ΤτΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...