Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ηταν 2 γυναικες θα λεγατε "¨πωπω ετσι μωρακια καντε και αλλα τετοια", οχι οτι δεν ειναι gay forum.

 

Δεν το κανουμε επιτηδες, ετσι μας βγαινει. Σε εναν straight οτιδηποτε θηλυκο προκαλει σεξουαλικες αντιδρασεις σε σχεση με το ιδιο σε αρσενικο. Σε δυο γυναικες gay εμεις δε βλεπουμε το gay, αλλα τις γυναικες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω πως το "ξέκωλο" δεν έχει φύλο και προτίμηση. Αν ένας str8 άντρας μιλούσε για κώλους και βυζιά συνέχεια, θα τον λέγαμε στερημένο, ενώ αν είναι gay και κάθε δεύτερο ποστ του μιλάει για ψωλές, αποδεχόμαστε και στηρίζουμε το δικαίωμά του, φοβούμενοι μην μας πουν ομοφοβικούς..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω πως το "ξέκωλο" δεν έχει φύλο και προτίμηση. Αν ένας str8 άντρας μιλούσε για κώλους και βυζιά συνέχεια, θα τον λέγαμε στερημένο, ενώ αν είναι gay και κάθε δεύτερο ποστ του μιλάει για ψωλές, αποδεχόμαστε και στηρίζουμε το δικαίωμά του, φοβούμενοι μην μας πουν ομοφοβικούς..

Το να σε ενοχλουν οι υπερβολες δεν παιζει σαν περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέω Τουφ. Όχι;

Τι να σου πω. Η περιοχη που δουλευω στο λονδινο ειναι γεματη "gay bars" και για τα 2 φυλα, οπως και απλα clubs/bars. Οταν τελειωνω βραδυ την δουλεια μου βλεπω τα παντα. Drag queens/οδηγος νταλικας, transexuals που δεν καταλαβαινεις οτι αυτο καποτε ηταν σωματικα αντρας, λεσβιες butch, λεσβιες οπως στις τσοντες, gay τιγκα στο κλισε, gay που δεν σου περναει καν απο το μυαλο οτι ειναι gay λογω συμπεριφορας/ντυσιματος, γυναικες ντυμενες με 1 κομματι υφασμα 1 τετραγωνικου μετρου και επιδοξους πιδηκουλες!. Ισως εχω immunity και δεν με ενοχλει τιποτα απο ολα αυτα εκτος οσο δεν μου απευθυνεται προσωπικα.

Στο μυαλο μου λογω ενος θεματος που εχω φυσικα και θα σκεφτω κατι για αυτα τα ατομα επειδη απλα εγινε register στο οπτικο μου πεδιο, αλλα δεν θα σκισω και τα βρακια μου για να πω ποσο με ενοχλει κατι που δεν θα επρεπε να με ενδιαφερει.

Νταξ, τις γυναικες ξεκωλα τις βλεπω πιο πολυ οπως ειναι λογικο, συνηθως η απορια μου ειναι "γιατι θελουν να νιωθουν τοσο αβολα? περα απο τις προφανη σκεψεις.

 

 

 

Τωρα στην δουλεια μου, ο manager του μαγαζιου ειναι gay, αρκετοι σερβιτοροι οπως και μια σερβιτορα το ιδιο. Στην κουζινα πλεον ειμαστε μονο straight ατομα που κανουμε συνεχεια αστεια για το ποσο gay ειναι ο ενας και ο αλλος. Ποτε μας δεν εχουμε ακουσει καποιο αρνητικο σχολιο απο κανεναν τους, και ειδικα απο τον manager που εχουμε ακουσει σχολια για μικροτερα πραγματα απο το sexual discrimination μας. Ισως το θεμα ειναι πως δεν θεωρουμε αυτα τα ατομα χειροτερα/τους εαυτους μας καλυτερους?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τίθεται θέμα καλύτερου/χειρότερου όταν μιλάμε καθαρά για σεξουαλικό προσανατολισμό. Μιλάω για το πως αντιμετωπίζουμε την ίδια συμπεριφορά, από διαφορετικής σεξουαλικότητας ατόμων. Προσωπικά, όπως δεν μου αρέσουν οι straight, οποιουδήποτε φύλου, να μιλάνε συνεχώς με σεξουαλικά υπονοούμενα, έτσι δεν μου αρέσουν και οι gay που κάνουν το ίδιο. Αυτό που παρατηρείται όμως είναι η αποδοχή του gay σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από αυτή του straight. Κάτι σαν discrimination εις βάρος του δεύτερου δηλαδή. Μου θυμίζει μια κωμωδία που είχα δει παλιά, στην οποία έπαιζε ένας μαύρος και οτιδήποτε "κακό" έκανε, τον δικαιολογούσαν για να μην τους πουν ρατσιστές.

Anyway δεν τρελαίνομαι κιόλας, μια παρατήρηση έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω. Τα σεξουαλικα αστεια τα κανω και προς ολα τα ατομα στην δουλεια μου και ποτε δεν εχει ακουστει κατι αρνητικο για μενα. Και πιστεψε με, θα το ειχα μαθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τίθεται θέμα καλύτερου/χειρότερου όταν μιλάμε καθαρά για σεξουαλικό προσανατολισμό. Μιλάω για το πως αντιμετωπίζουμε την ίδια συμπεριφορά, από διαφορετικής σεξουαλικότητας ατόμων. Προσωπικά, όπως δεν μου αρέσουν οι straight, οποιουδήποτε φύλου, να μιλάνε συνεχώς με σεξουαλικά υπονοούμενα, έτσι δεν μου αρέσουν και οι gay που κάνουν το ίδιο. Αυτό που παρατηρείται όμως είναι η αποδοχή του gay σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από αυτή του straight. Κάτι σαν discrimination εις βάρος του δεύτερου δηλαδή. Μου θυμίζει μια κωμωδία που είχα δει παλιά, στην οποία έπαιζε ένας μαύρος και οτιδήποτε "κακό" έκανε, τον δικαιολογούσαν για να μην τους πουν ρατσιστές.

Anyway δεν τρελαίνομαι κιόλας, μια παρατήρηση έκανα.

Δηλαδή σοβαρά τυχαίνει να είσαι σε μια παρέα, να λέει ο gay "μου αρέσουν οι πούτσες" και να απαντάς "καλά κάνεις, ωραίες είναι" για να μην σε πούνε ομοφοβικό, και μετά σου λέει ο straight "κοίτα ρε μαλάκα κάτι βυζάρες η γκόμενα απέναντι" και απαντάς "σκάσε, εδώ είμαστε σοβαροί, θα μιλήσουμε για ψωλές και τον ρόλο του κεμαλισμού στην βελτίωση της θέσης της γυναίκας στην ισλαμική κοινωνία"; :P

Σοβαρά πάντως, ίσα ίσα που το αντίθετο συμβαίνει. Δεν έχω δει άντρα να χλευάζεται επειδή "παραείναι straight" και προκλητικός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή σοβαρά τυχαίνει να είσαι σε μια παρέα, να λέει ο gay "μου αρέσουν οι πούτσες" και να απαντάς "καλά κάνεις, ωραίες είναι" για να μην σε πούνε ομοφοβικό [...]

 

Το πώς θα απαντήσεις εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Εγώ πιθανότατα θα έλεγα "Χμ, μεγάλη κουβέντα..."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...