Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Βασικά η Βίβλος λέει ότι ο άνθρωπος αποτελείται από μία γυναίκα και έναν άνδρα και ότι ο γάμος τους ουσιαστικά αποτελεί τον άνθρωπο.

πρώτον άλλο ρώτησε η nenya, δεύτερον η βίβλος είναι τίγκα στο παραμύθι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα αυτό λένε οι άνθρωποι! Δεν τους επιτρέπουν κανένα είδος γάμου. Δεν νομίζω πως θέλουν ντε και καλά να παντρευτούν στην εκκλησία. Το να τους στερούμε όμως το δικαίωμα να παντρευτούν στο δημαρχείο, είναι καθαρά παραβίαση των δικαιωμάτων τους ως πολίτες (για μενα τουλάχιστον).

Χαιρομε που συμφωνουμε :)

 

πρώτον άλλο ρώτησε η nenya, δεύτερον η βίβλος είναι τίγκα στο παραμύθι...

Απαντησα στην ερωτηση της και της ανεφερα τον γαμο στην κανα που ευλογησε οπου παντρευοταν ενας αντρας και μια γυναικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεύτερον εάν δεν θέλει κάποιος δεν τα πιστεύει.

σίγουρα, αλλά δεν μπορείς να επιβάλεις στους άλλους τι θα κάνουν ή όχι βάση αυτού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα, αλλά δεν μπορείς να επιβάλεις στους άλλους τι θα κάνουν ή όχι βάση αυτού...

Σαφώς και όχι, αλλά όσον αφορά τους θρησκευτικούς γάμους θεωρώ πολύ λογικό η Εκκλησία να βασίζεται σε αυτό. Τώρα για τους πολιτικούς, ας κάνουν ό,τι θέλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε τι σκεφτόμουν ? Θα σας πω.

 

Νομίζω πως θα ήταν πολύ δύσκολο για τον γιο ή την κόρη μου να ήταν γκέι.

 

Φέρνει η κόρη ένα κορίτσι σπίτι. Βλέπει αυτόν τον ακαταμάχητο πατέρα, ΜΠΑΜ στρέιτ. Φέρνει ο γιος ένα αγόρι στο σπίτι. Βλέπει αυτή την  ακαταμάχητη μητέρα, ΜΠΑΜ στρέιτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέρνει η κόρη ένα κορίτσι σπίτι. Βλέπει αυτόν τον ακαταμάχητο πατέρα, ΜΠΑΜ στρέιτ. Φέρνει ο γιος ένα αγόρι στο σπίτι. Βλέπει αυτή την  ακαταμάχητη μητέρα, ΜΠΑΜ στρέιτ.

λίγο αντίστροφα θα συνέβαιναν τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ουρουγουάη μόλις έθεσε σε ισχύ τον γκέι γάμο.Στις 19 του μήνα τον θέτει σε ισχύ κ η Ν.Ζηλανδία.Γίναμε 15 λέμε φιλενάδες.

 

 

 

185-190 to go λολ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε τι σκεφτόμουν ? Θα σας πω.

 

Νομίζω πως θα ήταν πολύ δύσκολο για τον γιο ή την κόρη μου να ήταν γκέι.

 

Φέρνει η κόρη ένα κορίτσι σπίτι. Βλέπει αυτόν τον ακαταμάχητο πατέρα, ΜΠΑΜ στρέιτ. Φέρνει ο γιος ένα αγόρι στο σπίτι. Βλέπει αυτή την  ακαταμάχητη μητέρα, ΜΠΑΜ στρέιτ.

 

Και θα μου πει "Πατέρα τι έκανες, μου κατέστρεψες την σχέση. Σε μισώ !" Και εγώ θα απαντήσω "Με συγχωρείς κόρη μου αλλά έτσι* γεννήθηκα"

 

*ακαταμάχητος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σπάει,μόλις 84 συνεχόμενα λεπτα φιλιού.Κατάφερα κ το είδα όλο!!

 

 

 

 

First Kiss is a 84 minute kiss video between the artists Idan Bitton and Alfredo Calle Ferran. While the camera is still, the kiss is in motion provoking the viewer to stay and watch. Idan and Alfredo do not interact with the viewer, but offer a peek into their intimate moments of commitment. This long lasting, present and unapologetic kiss defines our current gay rights momentum. We are here, we love each other, and this is what it looks like.

 

 

http://www.huffingtonpost.com/2013/08/07/idan-bitton-first-kiss-youtube_n_3713818.html?utm_hp_ref=gay-voices

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...