Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν λέω πως με το parade εξαλείφεται η απειλή κατά της ζωής, αλλά όσο οι ομοφυλόφιλοι "είναι οι επόμενοι" στη λίστα κάθε φασίστα έχουν το δικαίωμα (και υποχρέωση θα έλεγα εγώ) να διαδηλώνουν δημόσια για το αναμφισβήτητο δικαίωμά τους στις προτιμήσεις τους. Όχι για τις ίδιες τις προτιμήσεις...

 

...νομίζω. Το άλλο, είναι σα να μαζέψω εγώ όλους όσους έχουν τα ίδια βίτσια μ' εμένα και να διαδηλώσουμε υπερασπιζόμενοι αυτά (τα ίδια τα βίτσια, όχι το δικαίωμά μας να τα έχουμε. Έχει διαφορά). Τι νόημα έχει να διαδηλώνουν κάποιοι ...μαζοχιστές π.χ., φωνάζοντας ότι η υποβολή σε πρακτικές που τους δημιουργούν πόνο τους προσφέρει ηδονή; Προφανές είναι. Αν δεν την έβρισκαν δε θα το έκαναν. Το να διαδηλώσουν όμως γι' αυτό δεν κολλάει πουθενά. Για το δικαίωμά τους όμως να τη βρίσκουν με το συγκεκριμένο τρόπο χωρίς να κινδυνεύουν, σαφώς και κολλάει. Αρκεί ο τρόπος που τη βρίσκει σεξουαλικά ο καθένας, να μην είναι παράνομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χμ bestiality σημαίνει ζωοφιλία? Λάθος λέξη χρησιμοποίησα τότε, κτηνοβασία ήθελα να γράψω.

 

Η ερώτηση μου πάντως είχε βάση το ότι κατά καιρούς και οι κτηνοβάτες δέχονται απειλές κατά ζωής. Σύμφωνα με τα γραφόμενα σου δηλαδή και οι κτηνοβάτες έχουν δικαίωμα(ή υποχρέωση) σε pride, σωστά? Άσε το τι θεωρώ εγώ, εσένα ρωτάω.

 

 

κτηνοβασία σημαίνει, αλλά who cares από την στιγμή που δεν μας βιάζουν τα ζώα...

 

Έχετε δίκιο, σορρυ, κρασάρισμα εγκεφάλου (σκεφτόμουν ομοφυλο-φιλία, και έβγαλα το ζωο-φιλία), κτηνοβασία σημαίνει σαφώς.

Σύμφωνα με τα γραφόμενα μου και σύμφωνα με την άποψη μου, οι κτηνοβάτες δεν έχουν δικαίωμα ή υποχρέωση σε pride, όπως δεν έχουν οι βιαστές ή οι παιδόφιλοι.

 

...νομίζω. Το άλλο, είναι σα να μαζέψω εγώ όλους όσους έχουν τα ίδια βίτσια μ' εμένα και να διαδηλώσουμε υπερασπιζόμενοι αυτά (τα ίδια τα βίτσια, όχι το δικαίωμά μας να τα έχουμε. Έχει διαφορά). Τι νόημα έχει να διαδηλώνουν κάποιοι ...μαζοχιστές π.χ., φωνάζοντας ότι η υποβολή σε πρακτικές που τους δημιουργούν πόνο τους προσφέρει ηδονή; Προφανές είναι. Αν δεν την έβρισκαν δε θα το έκαναν. Το να διαδηλώσουν όμως γι' αυτό δεν κολλάει πουθενά. Για το δικαίωμά τους όμως να τη βρίσκουν με το συγκεκριμένο τρόπο χωρίς να κινδυνεύουν, σαφώς και κολλάει. Αρκεί ο τρόπος που τη βρίσκει σεξουαλικά ο καθένας, να μην είναι παράνομος.

Ναι, αυτό εννοούσα, απλά γράφω πολύ λιτά συνήθως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με τα γραφόμενα μου και σύμφωνα με την άποψη μου, οι κτηνοβάτες δεν έχουν δικαίωμα ή υποχρέωση σε pride, όπως δεν έχουν οι βιαστές ή οι παιδόφιλοι.

Άρα το δικαίωμα σε parade δεν εξαρτάται από το αν υφίσταται απειλή κατά ζωής όπως ισχυρίστηκες αρχικά... Χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παιδόφιλοι γιατί να μην έχουν το δικαίωμα; Δεν διαπράττουν κάποιο έγκλημα. Σεξουαλική προτίμηση διαφορετική από των πολλών έχουν. Όπως οι ομοφυλόφιλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παιδόφιλοι γιατί να μην έχουν το δικαίωμα; Δεν διαπράττουν κάποιο έγκλημα. Σεξουαλική προτίμηση διαφορετική από των πολλών έχουν. Όπως οι ομοφυλόφιλοι.

Σου λείπει ο όρος Consenting adults εδώ.

 

Άρα η δεύτερη σου πρόταση δεν ευσταθεί. Συμπερασματικά η λογική σου και η σύγκριση σου είναι άκυρη και λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το δικαίωμα σε parade δεν εξαρτάται από το αν υφίσταται απειλή κατά ζωής όπως ισχυρίστηκες αρχικά... Χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε.

 

Εννοείται όχι σαν μόνος όρος για το parade. Δεν είναι όμως το ίδιο να απειλείται η ζωή σου επειδή πήρες ένα όπλο και πυροβολείς όποιον βρεις, με το να απειλείται επειδή είσαι ομοφυλόφιλος ή μελαμψός.

 

Οι παιδόφιλοι γιατί να μην έχουν το δικαίωμα; Δεν διαπράττουν κάποιο έγκλημα. Σεξουαλική προτίμηση διαφορετική από των πολλών έχουν. Όπως οι ομοφυλόφιλοι.

Έχεις δίκιο, πάλι ατυχής επιλογή λέξης. Αλλά και πάλι, θέλω να πιστεύω πως ένας παιδόφιλος συνειδητοποιεί πως δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να είναι "proud to be".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παιδόφιλοι γιατί να μην έχουν το δικαίωμα; Δεν διαπράττουν κάποιο έγκλημα.

 

Η παιδοφιλία - όχι σαν «προτίμηση» (ο καθένας μπορεί να γουστάρει κάτι «περίεργο», αλλά να μην το κάνει διότι φοβάται τις συνέπειες), αλλά από τη στιγμή που γίνεται πράξη - δεν είναι έγκλημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα φιλενάδες μαζέψτο τα parades,κτηνοβασίες,παιδοφιλίες κ παπάτζες μπλε για κάνα νήμα που ασχολήται με κουλές λογικές συγκρίσεων ή το dehumanizing των γκέι.Εδώ γράψτε τίποτα κανά νέο τι παίζει με την νομική εξίσωση διεθνώς κ απόψεις σε αυτό γιατί ένας είμαι δε τα προλαβαίνω όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γινόταν πράξη, δεν θα μιλούσαμε για παιδοφιλία.

 

Μα αν διαδηλώσει ο παιδόφιλος π.χ., δε θα το κάνει διεκδικώντας το δικαίωμα να ...φαντασιώνεται σεξ με πιτσιρίκια. Διεκδικώντας το δικαίωμα να μην υφίσταται καταπίεση/κατακραυγή  όταν το κάνει πράξη θα διαδηλώσει.  

 

Έλα φιλενάδες μαζέψτο τα parades,κτηνοβασίες,παιδοφιλίες κ παπάτζες μπλε για κάνα νήμα που ασχολήται με κουλές λογικές συγκρίσεων ή το dehumanizing των γκέι.Εδώ γράψτε τίποτα κανά νέο τι παίζει με την νομική εξίσωση διεθνώς κ απόψεις σε αυτό γιατί ένας είμαι δε τα προλαβαίνω όλα.

 

Όσο απευθύνεσαι σε ανθρώπους που δε γνωρίζεις με την προσφώνηση «φιλενάδες», χωρίς να σε απασχολεί καν αν ενοχλούνται από αυτό (ακόμα κι αν το θεωρείς εσύ αστείο), ούτε να το «μαζέψουν» έχεις το δικαίωμα να απαιτείς, ούτε και υπάρχει περίπτωση να δώσουν φράγκο για το αν υφίστασαι...dehumanizing. Σακουλεβού μεσιέ; Άιντε γιατί πολύ αέρα έχεις πάρει και, φυσικά, μόνο όπως σε παίρνει: Ανώνυμος, αόρατος και με καμιά δεκαριά διαφορετικούς λογαριασμούς. Δήθεν ξύπνιε! 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν διαδηλώσει ο παιδόφιλος π.χ., δε θα το κάνει διεκδικώντας το δικαίωμα να ...φαντασιώνεται σεξ με πιτσιρίκια. Διεκδικώντας το δικαίωμα να μην υφίσταται καταπίεση/κατακραυγή  όταν το κάνει πράξη θα διαδηλώσει.

Όχι, ζητάνε να μειωθεί το όριο για συναίνεση ανηλίκου σε συνουσία. Ή να δίνει το οκ, ο κηδεμόνας. Όπως γίνεται σε αρκετές χώρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, ζητάνε να μειωθεί το όριο για συναίνεση ανηλίκου σε συνουσία. Ή να δίνει το οκ, ο κηδεμόνας. Όπως γίνεται σε αρκετές χώρες..

 Όντως, είναι μία περίπτωση κι αυτή. Δε διαφωνώ (με το ότι πιθανότατα θα διαδήλωναν και γι' αυτό το λόγο, όχι με το αίτημα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι νόημα έχει να διαδηλώνουν κάποιοι ...μαζοχιστές π.χ., φωνάζοντας ότι η υποβολή σε πρακτικές που τους δημιουργούν πόνο τους προσφέρει ηδονή; Προφανές είναι. Αν δεν την έβρισκαν δε θα το έκαναν.

Λέει ο μαζοχιστής στο σαδιστή:

 

-Χτύπα με.

κι αυτός του απαντάει:

-Όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, ζητάνε να μειωθεί το όριο για συναίνεση ανηλίκου σε συνουσία. Ή να δίνει το οκ, ο κηδεμόνας. Όπως γίνεται σε αρκετές χώρες..

Ελπίζω να διαδηλώνουν με αίτημα να μειωθεί το όριο ηλικίας (ώστε να θεωρείται συνεναιτική η σεξουαλική επαφή) από τα 15-16 (όπως ισχύει αρκετά στην Ευρώπη, και στην Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος, και το βρίσκω σωστό όριο) και όχι κανα 11-12 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...