Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι εγιναν πλουσιες επειδη κανουν παρελαση ομοφυλοφιλων με γοβες και eyeliner , το βρηκατε.. να αφησουμε στην ακρη πετρελαια, ενεργεια πανεπιστημια και τεχνες..

Αυτοί δεν είναι ομοφυλόφιλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξαναλεμε τα ιδια:

 

 

Περίπου τα όσα είχε γράψει ο Φίλιππος είχα πει κ γω στο ζήτημα πολλές φορές.Δε νοείται ο ακραίος κοινωνικός συντηριτισμός που αναβιώνει στις χώρες της κρίσης να επιβάλει  το να ξεχάσουμε τα ανθρώπινα δικαιώματα με το πρόσχημα του ''εδώ δεν έχουμε να φάμε''.

 

Είναι ειδικά τις στιγμές της κρίσης όπου οι πιο αδύναμοι υποφέρουν κ είναι ανοιχτοί στις διακρίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι αντιπροσωπευτικο δειγμα ομοφυλοφυλου εσυ?

πλακα μου κανεις? με το που ειδες τι εγραψα εστειλες αμεσως ενα απο τα γνωστα εμετικα σου pm , ασχολεισαι με οποιον λεει την γνωμη του, τον στιγματιζεις, τον χαρακτηριζεις τον υβριζεις και θες να εχεις και δικο απο πανω. δε παει ετσι..

 

τα ατομα με ομοφυλοφιλια κριβουν τοσα απωθημενα, τοσα κομπλεξ, τοσο μισος που δεν διαφερουν σε τπτ απο τους εκτελεστες των SS σε συμπεριφορα και ικανοτητα κατανοησης αποψεων απο την πλειοψηφια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με εξτρα χαρακτηριστικό τις τρολαριστικές ανούσιες παπατζοερωτήσεις για να πεις τάχα μου δήθεν κάτι ας πούμε.

 

σε ποιούς θα πρέπει απαντάει ο κάθε χρήστης συνοδεία ηθικοπλαστικών κηρύγματων

 

Χαρακτηρίζοντας όπως χαρακτηρίζεις μια απολύτως σοβαρή και συγκεκριμένη ερώτηση, η οποία δεν περιέχει ούτε το ελάχιστο ίχνος ειρωνίας, αποδεικνύεσαι αγενέστατος και επιβεβαιώνεις ότι δε σου αξίζει να σε αντιμετωπίζουν με σοβαρότητα στα πλαίσια μιας συζήτησης.

 

Πρόσεξε: Όχι τους gay γενικά. Εσένα ειδικά.

 

(Όσο για το «σε ποιους θα ...πρέπει να απαντάει ο κάθε χρήστης», σου απαντώ για να μην κουράζεσαι: Σε κανέναν δεν πρέπει να απαντάει, τουλάχιστον όχι με την έννοια ότι είναι υποχρεωμένος. Ο στοιχειώδης πολιτισμός όμως μέσα σ' ένα διάλογο, προϋποθέτει ότι απαντάς στους πάντες. Εκτός απ' όσους σ' έχουν προσβάλλει, πράγμα το οποίο θα μ' ενδιέφερε να δω πότε και σε ποιο post το έκανα, αλλά δε βαριέσαι! Κακώς συμμετείχα εξ αρχής.

 

Ευτυχώς πάντως που - όπως θέλω τουλάχιστον να πιστεύω - η συμπεριφορά και το ποιον σου εντός τής συζήτησης, δεν αντιπροσωπεύει την πλειοψηφία των gay. Ευτυχώς για τους ίδιους, διότι αν μέχρι τώρα η αποδοχή και η αναγνώρισή τους συναντά εμπόδια, αν είχαν όλοι αυτό το στυλάκι, δε θα υπήρχε ελπίδα για τις διεκδικήσεις τους ούτε σε χίλια χρόνια...)

Επεξ/σία από deesnider
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως το μπινελικι μου στον τοξοβο το εχω ριξει μια φορα σε pm, για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους xDDDDDDDDDD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 απολύτως σοβαρή και συγκεκριμένη ερώτηση

 

Σοβαρά θα δακρύσω.Να σου πω, τι άλλη ηθικοπλαστική τρολιά έχεις να πεις για το content of my character?Μάζεψε να πούμε το κροκοδίλειο δάκρυ σοβαροφάνειας γιατί με μένα βρίσκει.Η άποψη μου κ για την εκκλησία σου κ για τις πολιτικές της όσο κ να χτυπάει το ευαίσθητο greek psyche σου θα υπογραμμίζεται συστηματικά,άτεγκτα κ χωρίς ίχνος υπαναχώρησης.Η ερώτηση σου ήταν μια τρολιά κ μισή ωστέ να πας πεις τι?Το γιατί υποκλίθηκα σε μια σημαντική νίκη της γκέι κοινότητας στη διεθνή αρένα χωρίς να αναφέρομαι στο θρησκευτικό γάμο?

 

Έλα ρε συ,πήγαινε να δεις αν έρχομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά θα δακρύσω.Να σου πω, τι άλλη ηθικοπλαστική τρολιά έχεις να πεις για το content of my character?Μάζεψε να πούμε το κροκοδίλειο δάκρυ σοβαροφάνειας γιατί με μένα βρίσκει.Η άποψη μου κ για την εκκλησία σου κ για τις πολιτικές της όσο κ να χτυπάει το ευαίσθητο greek psyche σου θα υπογραμμίζεται συστηματικά,άτεγκτα κ χωρίς ίχνος υπαναχώρησης.Η ερώτηση σου ήταν μια τρολιά κ μισή ωστέ να πας πεις τι?Το γιατί υποκλίθηκα σε μια σημαντική νίκη της γκέι κοινότητας στη διεθνή αρένα χωρίς να αναφέρομαι στο θρησκευτικό γάμο?

 

Έλα ρε συ,πήγαινε να δεις αν έρχομαι

 

Αντιστοίχισε τα χρωματάκια...

 

Μπα, δεν έχω κάτι άλλο να πω για το χαρακτήρα σου. Όσα αφορούσαν αυτό που παρουσιάζεις ως συζητητής, τα είπα. Τα υπόλοιπα δε με αφορούν.

 

Αυτά με τα μεγάλα, τονισμένα γράμματα, αποδεικνύουν ότι την έχει κάνει λαχείο, όποιος σε εμπιστευθεί ως ψυχολόγο που δηλώνεις ότι είσαι.

 

...μου πάγωσες το αίμα!

 

Όχι ρε διάνοια! Η ερώτησή μου αποσκοπούσε στο να πεις ευθέως και μπεσαλίδικα (τι είναι αυτό, ε; ), γιατί υποκλίνεσαι στη Χ χώρα για τη σημαντική νίκη τής gay κοινότητας εκεί όταν, σε μια ενδεχόμενη ανάλογη νίκη τής gay κοινότητας στην Ελλάδα, θα συνέχιζες να ωρύεσαι περί χριστιανοταλιμπάν, ενώ ούτε στην - επίσης με χριστιανικό θρήσκευμα - Βραζιλία, δεν έχει αναγνωριστεί από την εκκλησία ο γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων. Το 'πιασες υποκριτάκο;

 

Θα σου χρειαζόταν να μιλάς με κανέναν άλλο, για να σου έλεγε το πόσο αστεία ακούγονται τα «να πούμε», τα «τράβα να δεις αν έρχομαι», τα «αμάν μου πάτησες το ζωνάρι» και τα λοιπά βαρυμαγκίστικα , όταν προέρχονται από άτομα σαν και του λόγου σου (ερμήνευσέ το εσύ όπως θες το «άτομα σαν και τού λόγου σου», μη φάω και κάνα ban για πάρτη σου...ψυχολόγος είσαι άλλωστε!), αλλά δε μου βγαίνει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γκέι φιλί της Φινλανδίας μόλις μεταδώθηκε ζωντανά σε ολόκληρη την Ευρώπη στον τελικό της Eurovision!!Χώσε λέμε

Σοκαριστήκαμε όλοι που το στόμα της μιας άγγιξε για λίγο το στόμα της άλλης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ανάλογη νίκη τής gay κοινότητας στην Ελλάδα, θα συνέχιζες να ωρύεσαι περί χριστιανοταλιμπάν,

 

 

Έλα ρε εμπαθές τρολ να πούμε που ξέρεις τι θα έκανα κιόλας.Διαβάζεις κ το φλυτζάνι κιόλας?Λολ

 

φου ρε κ έχει τραμπάκουλα τώρα για το φιλί της Φινλανδίας να ασχοληθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σοκαριστήκαμε όλοι που το στόμα της μιας άγγιξε για λίγο το στόμα της άλλης.

 

Τι να χαμπαριάσεις εσύ ρε καραμήτροοοο; Εδώ λέμε ότι συνέβη στα πλαίσια τού σοβαρότερου θεσμού - μετά το «χρυσό κουφέτο» ε; μην τα ισοπεδώσουμε και όλα... - και 'συ ειρωνεύεσαι;

 

σχεδόν μας σηκώθηκε.

 

 

Το φρόνημα.

 

...κι εμένα μου συνέβη περίπου το ίδιο...

 

 

...χωρίς το «σχεδόν» και χωρίς το «φρόνημα»...

 

 

οπως σου ειπα και τις προαλλες: δεν βοηθας τον σκοπο σου ετσι...

 

Εγώ είμαι troll, οπότε δεν πιάνομαι. Για να δούμε, από 'σένα, που μέχρι τώρα δε σ' έχει συμπεριλάβει στη συγκεκριμένη κατηγορία, θα πάρει χαμπάρι τίποτα; Όχι ότι έχω και κανένα καημό βέβαια, έτσι κουβέντα να γίνεται...

Διαβάζεις κ το φλυτζάνι κιόλας?

 

Περιττό! Τα πράγματα είναι απλά: Στη Βραζιλία, η εκκλησία συνεχίζει να μην αναγνωρίζει το γάμο μεταξύ ομοφυλόφιλων, αλλά εσύ ...υποκλίνεσαι στη χώρα, σφυρίζοντας αδιάφορα για το τι κάνει η εκκλησία της. Όσο αφορά την Ελλάδα όμως, χωρίς να έχει καν συζητηθεί επίσημα το θέμα τού - πολιτικού σε πρώτο στάδιο - gay γάμου, απαιτείς απευθείας από την εκκλησία, ή να τον αναγνωρίσει, ή να το ...βουλώσει! Τι φλυτζάνια και τρίχες; Μόνος σου ξεμπροστιάζεσαι...

Επεξ/σία από deesnider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...