Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια υπογραφή περικαλώ για να μην νικήσει ο ομοφοβικός οχετός στον τελικό

 

https://www.allout.org/en/actions/eurovision

 

 

Finland's Eurovision Song Contest entry, Krista Siegfrids, is set to perform her tribute to equality, Marry Me, ending with a kiss with one of her female dancers.

But, pressure is building for Eurovision to censor Krista's performance to appease homophobic broadcasters. Already, Turkey has refused to broadcast the show on air because of it!

Tell Eurovision's leadership to speak out for all people's right to freedom of expression and nondiscrimination. If they don't uphold these values at this critical moment, it will be harder for future performers and their supporters to express their art, ideas and identities freely.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Toξο το τραγουδι παντως ειναι συμπαθητικο και αρκετα catchy

Το φιλι παντως ειναι το ιδιο τραγικο με αυτα που δίνουν οι χαζογκομενες στα clubs για να λιγουρευτουν πιο πολυ τα λιγουρια (που ειναι και ομοφοβικα τις πιο πολλες φορες lol)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυλαία για την Γαλλία.Μας φάγανε στη στροφή οι κρασοτυράδες.Ο Ολαντ υπέγραψε τον νόμο πριν λίγο.Από σήμερα κ επίσημα η Γαλλία έχει γκέι γάμο.

 

http://www.reuters.com/article/2013/05/18/us-france-gaymarriage-idUSBRE94G0JH20130518

 

 


(Reuters) - French President Francois Hollande has signed into law a bill allowing same-sex marriage, making France the 14th country to legalize gay weddings.

 

Ψέμματα,από τις 29/5 θα αρχίσει να έχει ισχύ ο νόμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυλαία για την Γαλλία.Μας φάγανε στη στροφή οι κρασοτυράδες.Ο Ολαντ υπέγραψε τον νόμο πριν λίγο.Από σήμερα κ επίσημα η Γαλλία έχει γκέι γάμο.

 

http://www.reuters.com/article/2013/05/18/us-france-gaymarriage-idUSBRE94G0JH20130518

 

 

 

Ψέμματα,από τις 29/5 θα αρχίσει να έχει ισχύ ο νόμος

 

Στην εκκλησια ή μονο πολιτικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, ακόμα περιμένω απάντηση στην ερώτηση που σου είχα κάνει, με αφορμή το post σου για τη Βραζιλία και τα περί υποκλίσεων. Εδώ είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, ακόμα περιμένω απάντηση στην ερώτηση που σου είχα κάνει, με αφορμή το post σου για τη Βραζιλία και τα περί υποκλίσεων. Εδώ είναι.

 

 

Χμμμ η απάντηση μου είναι ότι έκανα κ head banging (ο Λούσι με είδε κιόλας) όταν πέρασε ο πολιτικός γάμος στη Βραζιλία.Εντωμεταξύ take a hint να πούμε.Τα τρολ τα γράφω ρε ή τα τρολάρω χειρότερα.Ανάλογα το mood

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ η απάντηση μου είναι ότι έκανα κ head banging (ο Λούσι με είδε κιόλας) όταν πέρασε ο πολιτικός γάμος στη Βραζιλία.Εντωμεταξύ take a hint να πούμε.Τα τρολ τα γράφω ρε ή τα τρολάρω χειρότερα.Ανάλογα το mood

 

Αφενός αυτό δεν είναι απάντηση στην - πολύ συγκεκριμένη - ερώτησή μου, αφετέρου δεν είμαι βέβαιος ότι αντιλαμβάνομαι το ...hint. Ότι χαρακτηρίζεις troll και άξιο γραψίματος, όποιον δε σου λέει «ναι σε όλα», ή όποιον σου κάνει ερωτήσεις που δε σου αρέσουν ας πούμε, ή κάτι άλλο που μου διαφεύγει; Διότι, αν πέφτω μέσα στην υπόθεσή μου, τότε δεν έχεις λόγο να συμμετέχεις σ' ένα δημόσιο forum συζητήσεων. Μαζεύεις απλά καμιά δεκαριά άτομα με τα οποία γνωρίζεις εκ προοιμίου ότι συμπλέουν στο 100% οι απόψεις και οι θέσεις σας, αράζετε και ...συμφωνείτε γενικώς και για τα πάντα και την περνάτε ζάχαρη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε απλά σε έχω στην κατηγορία στραβωμένων εκ προοιμίου με εξτρα χαρακτηριστικό τις τρολαριστικές ανούσιες παπατζοερωτήσεις για να πεις τάχα μου δήθεν κάτι ας πούμε.Γι αυτό σε έγραψα.Εξάλλου αν θες να κάνεις τον θεματοφύλακα για το σε ποιούς θα πρέπει απαντάει ο κάθε χρήστης συνοδεία ηθικοπλαστικών κηρύγματων έχει κ μερικά νήματα που θα σε βολέψουν πιο πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφενός αυτό δεν είναι απάντηση στην - πολύ συγκεκριμένη - ερώτησή μου, αφετέρου δεν είμαι βέβαιος ότι αντιλαμβάνομαι το ...hint. Ότι χαρακτηρίζεις troll και άξιο γραψίματος, όποιον δε σου λέει «ναι σε όλα», ή όποιον σου κάνει ερωτήσεις που δε σου αρέσουν ας πούμε, ή κάτι άλλο που μου διαφεύγει; Διότι, αν πέφτω μέσα στην υπόθεσή μου, τότε δεν έχεις λόγο να συμμετέχεις σ' ένα δημόσιο forum συζητήσεων. Μαζεύεις απλά καμιά δεκαριά άτομα με τα οποία γνωρίζεις εκ προοιμίου ότι συμπλέουν στο 100% οι απόψεις και οι θέσεις σας, αράζετε και ...συμφωνείτε γενικώς και για τα πάντα και την περνάτε ζάχαρη.

 

θες να ¨συνομιλησεις" με καποιον που αν δε του πεις "ναι" σε ολα καθως και μερικα " εχεις απολυτο δικιο" , τοτε θα σε χαρακτηρισει ρατσιστη δολοφονο εξωγηινο.

 

πολυ απλα οι "ομοφυλοφιλοι" πρεπει να τεθουν στο περιθωριο και να λαβουν ψυχολογικη φροντιδα.

 

εαν κρινω απο τα μυνηματα που ελαβα απο τον τοξοβολο τοτε μιλαμε για επικινδυνα ατομα με ψυχολογικα προβληματα . διχασμενη προσωπικοτητα κτλ.. δεν τους νοιαζει εαν εχεις κατι να πεις γιατι απλα πιστευουν οτι το συμπαν περιστρεφεται γυρω τους και εχουν καθε δικαιωμα να σε κακοχαρακτηριζουν και να σε ειρωνευονται επειδη εχουν γκομενο τον μουσταφ .. ενω εσυ με την Σουλα εισαι απλα ανωμαλος γιατι δεν εχεις δοκιμασει το θεσπεσιο feeling της ομοφυλοφιλιας.

 

ειδικα αυτες οι ασυναρτησιες περι gay Γαμων στην Ελλαδα, την ωρα που η χωρα καταρρεει.. 2500 ελληνες εχουν αυτοκτονησει και καθημερινα πολεις και επιχειρησεις λεηλατωνται απο λαθρομεταναστες και λοιπους "ευπαθεις", ειναι απλά προκλητικές .. και βασικά αυτο το σκοπό έχουν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξαναλεμε τα ιδια:

Ασχέτως αν η νομική εξίσωση των ομοφυλοφίλων είναι το σημαντικότερο πρόβλημα στην κοινωνία, η αναστολή της ενασχόλησης με τα ανθρώπινα δικαιώματα "επειδή πεινάμε" είναι το μεγαλύτερο λάθος που μπορεί να κάνει η κοινωνία μας αυτή τη σιγμή. Και δυστυχώς το κάνει. Σκεφτείτε ποιος ήταν ο δημόσιος διάλογος πριν 5 χρόνια και ποιος σήμερα. Κάντε προβολή στα επόμενα 5 χρόνια και σκεφτείτε αν θα σας αρέσει αυτή η κοινωνία, ακόμα κι αν δεν πεινάτε τότε.

Κι επειδή κάποιος είπε ότι μόνο στις πλούσιες χώρες ασχολήθηκαν με αυτό το πρόβλημα, να πω και μια άλλη οπτική. Μήπως αυτές οι χώρες έγιναν πλούσιες και ευνομούμενες -και- επειδή ασχολούνται με αυτά τα ζητήματα;

 

 

 

Αλλα τωρα τι να σας πω, νομιζω σας πειρανε ηδη τηλεφωνο για να σας δωσουν τα νομπελ σας μιας και βρηκατε την "λυση" στην "μαστιγα" της ομοφυλοφιλιας, και πρεπει να ειστε απασχολημενοι. Σε καλη μερια τα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εγιναν πλουσιες επειδη κανουν παρελαση ομοφυλοφιλων με γοβες και eyeliner , το βρηκατε.. να αφησουμε στην ακρη πετρελαια, ενεργεια πανεπιστημια και τεχνες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...