Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτά να δείς και το σκεφτόμουν σαν plan b για να πάρω πράσινη κάρτα..fake φυσικά.. χαχα 

βέβαια νύφες έχω εκεί έτοιμες αλλά δεν θέλω κουλούρα ..

 

Πέρα απο την πλάκα είναι όντως άδικο.. αφού είναι νόμιμος ο γάμος των gay στη N.Y θα έπρεπε να ισχύουν και τα παρεπόμενα που ισχύουν για όλους τους γάμους... αυτο όντως δεν το πιάνω doesn't make sense....

γενικά έχουν μπλοκάρει πολύ τα τελευταία χρόνια το θέμα της πράσινης κάρτας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαστε πολύ θρησκόληπτο (και κυρίως φιλοχριστιανικό) έθνος για να το δεχθούμε εύκολα αυτό. Δεν το συζητώ για μεγάλες ηλικίες, αλλά ακόμα και στις πιο κοντινές ηλικίες με την δική μου, έχω παρατηρήσει πως τελικά ναι μεν ότι θέλει κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του, αλλά αν δεν συμφωνεί με το τι κάνω εγώ είναι ανώμαλος.

 

Το έχω ξαναπει και σε άλλο θέμα, αλλά έχουμε να διανύσουμε πολύ δρόμο για να φτάσουμε ''στο είμαι οκ με τους γκει'', σαν Έλληνες. Δηλαδή εντάξει μην θες να οδηγήσουμε ferrari αν πρώτα δεν ανέβουμε σε πατίνι.

 

Τώρα φυσικά δεν ξέρω το κατα πόσο ένας νόμος έχει να κάνει με το τι θέλει και τι όχι ο λαός, αλλά θυμάσαι τι είχε γίνει τότε με τις ταυτότητες. Δεν νομίζω ότι οι ομοφυλόφιλοι είναι σε καλύτερη μοίρα.

Ο φονταμενταλισμος δεν εχει εθνικη ταυτοτητα. Η αντικειμενικη αληθεια του εκαστοτε κοινωνικου συνολου κινδυνευει απο τα ανθρωπινα δικαιωματα και την παγκοσμιοποιηση. Το παραπανω ειναι το "πιστευω" του οποιουδηποτε ενθεου ή αθεου φονταμενταλιστη. Η αληθεια,τελος,για τον φονταμενταλιστη ειναι η επιστροφη στον αρχεγονο ηθος,πραγμα που σημαινει για τον θρησκευομενο (οποιασδηποτε θρησκειας) επιστροφη στην αντικειμενικη κατ'αυτον αληθεια.Αυτο εκμεταλλευονται συντηρητικες ομαδες αλλα και η ακροδεξια (ασχετα με το αν ενστερνιζονται τα θρησκευτικα πιστευω του ποπολου) και παιρνουν με το μερος τους τους κακομοιρηδες που ψαχνουν την αληθεια στο κλειστο κοινωνικο συνολο που απαρτιζουν.Ο αλλος ειναι αλλος.Ο γκει ειναι γκει και οχι αρρωστος.Μεχρι να καταλαβουμε οτι εσυ κι εγω ειμαστε διαφορετικα προσωπα,θα συνεχιζουμε να αντιμετωπιζει ο ενας τον αλλον σαν την κολαση μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φονταμενταλισμος δεν εχει εθνικη ταυτοτητα. Η αντικειμενικη αληθεια του εκαστοτε κοινωνικου συνολου κινδυνευει απο τα ανθρωπινα δικαιωματα και την παγκοσμιοποιηση. Το παραπανω ειναι το "πιστευω" του οποιουδηποτε ενθεου ή αθεου φονταμενταλιστη. Η αληθεια,τελος,για τον φονταμενταλιστη ειναι η επιστροφη στον αρχεγονο ηθος,πραγμα που σημαινει για τον θρησκευομενο (οποιασδηποτε θρησκειας) επιστροφη στην αντικειμενικη κατ'αυτον αληθεια.Αυτο εκμεταλλευονται συντηρητικες ομαδες αλλα και η ακροδεξια (ασχετα με το αν ενστερνιζονται τα θρησκευτικα πιστευω του ποπολου) και παιρνουν με το μερος τους τους κακομοιρηδες που ψαχνουν την αληθεια στο κλειστο κοινωνικο συνολο που απαρτιζουν.Ο αλλος ειναι αλλος.Ο γκει ειναι γκει και οχι αρρωστος.Μεχρι να καταλαβουμε οτι εσυ κι εγω ειμαστε διαφορετικα προσωπα,θα συνεχιζουμε να αντιμετωπιζει ο ενας τον αλλον σαν την κολαση μας.

 

Νωρις του απαντησες. Καλα που τον ειχαμε κανει μοντερεϊτορ αλλιως θα μας ειχε φυγει και δε θα το εβλεπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νωρις του απαντησες. Καλα που τον ειχαμε κανει μοντερεϊτορ αλλιως θα μας ειχε φυγει και δε θα το εβλεπε..

Ειμαι απο το παρελθον και ερχομαι να σας δωσω τα φωτα μου. (Φονταμενταλιστης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Μεχρι να καταλαβουμε οτι εσυ κι εγω ειμαστε διαφορετικα προσωπα,θα συνεχιζουμε να αντιμετωπιζει ο ενας τον αλλον σαν την κολαση μας.

 

 

Η ''καταννόηση'' για να επιτευτεί όμως θέλει ενίοτε κ ένα χεράκι βοηθειας.

 

Να σαν κ αυτό που έκανε η Φινλανδη χθές στη Eurovision όπου είχαμε πλέον το πρώτο γκέι φιλί στην ιστορία του θεσμού στα πλαίσια του τραγουδιού Marry me για τον γκέι γάμο.Ω ναι ο γκέι ακτιβισμός ειδικά γύρω από το θέμα του γάμου δε γνωρίζει σύνορα.

 

Μάλιστα Φινλανδοί βουλευτές την είχαν απειλήσει νωρίτερα να μη δώσει το φιλί αλλά όπως βλέπετε τους έγραψε κανονικά.Εξάλλου εκείνη είπε πως στη σκηνή τπτ δε θα την σταματήσει.Θεά.Εντύπωση κάνει πάντως πως η ΕΡΤ δε λογόκρινε το φιλί.Πρόοδος στο Ελλαδιστάν κουμχουριέτ?λολ

 

Για την ιστορία η Φινλανδία ακόμα δεν έχει γκέι γάμο αν κ αναμένεται να τον περάσει αργότερα φέτος ή του χρόνου

 

https://www.youtube.com/watch?v=6c4yONShwEg

 

Πάντως σύμφωνα με τον Τύπο τα γκέι δικαιώματα κ η Ελληνική κρίση έκλεψαν την παράσταση χθές.Σημειώστε πως μόνο ο Ελληνικός κ Τουρκικός Τύπος σχολίασαν αρνητικά το φιλί.Η δε Τουρκία δε συμμετείχε κιόλας για αυτό τον λόγο λολ

 

http://www.theaustralian.com.au/arts/lesbian-kiss-and-greek-debt-crisis-in-this-years-eurovision-song-contest-final/story-e6frg8n6-1226645193956

 

 

Lesbian kiss and Greek debt crisis in this year's Eurovision Song Contest final

 

 

 

POLITICS could edge out kitsch when songs about gay rights and the Greek debt crisis vie in the Eurovision Song Contest final this weekend.

 

In the second semifinal today, Finland's Lady Gaga-flavoured number Marry Me by Krista Siegfrids, popular with the country's gay marriage campaigners, emerged as one of the winners.

That set the stage for the competition's first lesbian kiss at the final on Saturday night Malmo, Sweden - which could prove controversial in eastern European countries where authorities in recent years have cracked down on gay rights.

Greek and Turkish newspapers have already reacted negatively towards Siegfrids' kissing one of her female dancers during the routine, Swedish media reported.

Meanwhile Eurovision revellers could be forgiven for thinking Greece's Alcohol Is Free by Koza Mostra, featuring Agathon Iakovidis, merely describes their dream night in a Corfu beach bar: but the uptempo song uses metaphors to describe the plight of the crisis-stricken country.

 

Greece had initially said it wouldn't be able to take part in the Eurovision Song Contest this year, citing steep budget cuts at national public broadcaster ERT. A private broadcaster stepped in to finance the production of the country's national final.

 

Romania's It's My Life by Cezar ensured the camp music fest will feature one of its signature bizarre performances, after the opera disco song - performed in a vampire-like outfit - also made it to the final.

 

The 26 countries competing in the final are: Armenia, Azerbaijan, Belarus, Belgium, Denmark, Estonia, Finland, France, Georgia, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Lithuania, Malta, Moldova, Norway, Romania, Russia, Spain, Sweden, the Netherlands, the Ukraine and Britain.

Denmark's Only Teardrops by Emmelie De Forest is the bookmakers' favourite so far.AFP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία η Φινλανδία ακόμα δεν έχει γκέι γάμο αν κ αναμένεται να τον περάσει αργότερα φέτος ή του χρόνου

 

https://www.youtube.com/watch?v=6c4yONShwEg

 

Επιστράτευσαν κάτι για λίγους ψήφους παραπάνω. Τουλάχιστον προσβλητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ γκέι το φιλί τι να σε πω. 2 τσουλάκια που θέλουν να προκαλέσουν. ΄Όπως οι τατου. Ποιος τις θυμάται; 

Τι άλλο θα κάνουν για τις ψήφους πια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν ψηφίζεις Ρουμανία τότε;Άσε που το καλύτερο τραγούδι είναι της Αγγλίας.

 

Στην Βουλγαρία πρέπει να επιτρέπεται πάντως. azis!

 

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.novinite.com/media/images/2006-10/70488.jpg&imgrefurl=http://www.novinite.com/view_news.php?id%3D70488&h=260&w=260&sz=23&tbnid=ewoknUnicINn9M:&tbnh=97&tbnw=97&zoom=1&usg=__NLB6ioTksZrvZTTSc-aBLNztf_o=&docid=bn7CKm-f8_ExOM&sa=X&ei=KguWUamCC8WlO-y1gMAB&ved=0CEoQ9QEwAw&dur=375

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...