Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρενθεση... αν ειναι ετσι οι γκευ ακτιβιστες... περισσοτερο κακο παρα καλο κανουν. Το μονο καλο βασικα που ισως κανουν ειναι απο τις σχετικες συζητησεις που προκυπτουν, αλλα τοσο πρηξαρχιδισμος και με τετοιο υφος να ξερεις δεν πολυβοηθαει

Οσο για αυτα που λες για τις θρησκειες οτι θα τις αναγκασεις(!!) να συμπεριλαβουν γκει γαμο στα μυστηρια.. Σοβαρα τωρα.. τι να πρωτοσχολιαστει

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε πειράζει καλύτερα μια άτεγκτη γραμμή παρά μια χλιαρή αντίδραση για να πάω με τα νερά του γκέι κινήματος κ να το χω κ βάρος στη συνείδηση μου από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ToΞοβολ ξεκίνα από την Ρωσία και μετά αλλάζεις και το Ελλάντα :P. Ψήσου να μετακομίσεις εκει να σε βρούνε παγωμένο μετά απο 2000 χρόνια επιστήμονες στην Σιβηρία με ενα μπουκάλι μπύρα στο απαυτό και μια ταμπέλα στο λαιμό να γράφει гомосексуалист.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ToΞοβολ ξεκίνα από την Ρωσία και μετά αλλάζεις και το Ελλάντα :P. Ψήσου να μετακομίσεις εκει να σε βρούνε παγωμένο μετά απο 2000 χρόνια επιστήμονες στην Σιβηρία με ενα μπουκάλι μπύρα στο απαυτό και μια ταμπέλα στο λαιμό να γράφει гомосексуалист.

q65kTTv.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χωρίς να θέλω να ακουστώ απαισιόδοξος, πιστεύεται να βοηθήσει πραγματικά ο γάμος των γκέι να σταματήσουν τέτοιου είδους επιθέσεις ?

 

Άλλο San Franchisco άλλο πιο συντηρητικά μέρη όπως η Ρωσία, Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αρκεί να γίνει νόμιμος ο πολιτικός γάμος,αυτό είναι μόνο το ένα σκέλος.Πρέπει όσοι διαιωνίζουν την ομοφοβία κ την απανθρωποποίηση μας να το βουλώσουν.Οι εκκλησίες,συναγωγές,τζαμιά γουατέβα όλων των κύριων δογμάτων με τις επίσημες πολιτικές τους είναι μέσα σε αυτούς κ γω λέω head on επίθεση χωρίς πολλά πολλά.

 

Λυπαμαι, διοτι αν και δηλωνω αθεος, εμενα με χανεις απο ψηφο (και παρεα με εμενα να ξερεις οτι χανεις και παρα πολλους αλλους). Διοτι αν ειναι να σε υποστηριξω (που δε μου καιγεται καρφι στην τελικη), στο δικαιο αγωνα σου ωστε ΝΟΜΙΜΑ να συμπεριληφθεις στην κοινωννια που ζεις, να το κανω με χιλια. Το να κατσω να σε υποστηριζω σε αναρθρες κραυγες αλλαγης θρησκειων και δογματων, ειναι τουλαχιστον γελοιο.

Πρεπει καποια στιγμη να βαλεις/ετε καποιες προτεραιοτητες, και αυτες ειναι το να μπορεις να ερθεις ελλαδα (παραδειγμα για σενα, για αλλους ειναι κατι αλλο), και να εχεις τη ΝΟΜΙΜΗ ισοτιμη ανταποκριση του κρατους. Οταν με το καλο το καταφερεις αυτο, τοτε ξανακουβεντιαζουμε το θεμα της εκκλησιας. Μεχρι τοτε, οταν δεν εισαι νομιμος ουτε στον πιο απλο υπαλληλο που αμα γουσταρει σου παιρνει το παιδι και το στελνει στην προνοια, το να καθεσαι και να μου μιλας για συναγωγες, εκκλησιες και τζαμια (τα οποια δε νομιμοποιουνται ουτε καν να σε ενοχλησουν), ξαναλεω οτι ειναι γελοιο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μινεσότα τα καταφερε!12η πλεον!

 

 

Minnesota Senate Passes Gay Marriage, Governor To Sign

 

 

http://www.huffingtonpost.com/2013/05/13/minnesota-senate-gay-marriage_n_3266722.html?ir=Gay%20Voices&utm_hp_ref=gay-voices

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O τοξοβολος εχει πει οτι θελει θρησκευτικο γαμο επειδη αν η εκκλησια πει το ναι, θα πουν ναι και οι θρησκευόμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τα μυδοπίλαφα θα προσθέσουν και λουκάνικα στο μεταθανάτιο μενού για να κάνουν άνοιγμα στο gay κοινό;

Η κόλαση να φανταστώ θα είναι γεμάτη σαπιοκοιλιάδες ευνούχους;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θρησκευτικός γάμος equals to έθιμα παραδόσεις και βρίσκονται αιώνες στη συνείδηση του κόσμου. Ας σοβαρευτούμε.. Δεν μπορούμε ξαφνικά να ντυσουμε τον τοξοβολο και κάθε τοξοβολο νυφουλα.. Γιατι ας το παραδεχτούμε με την εκκεντρικοτητα που εχουν σίγουρα θα γινει.. Νo offense δεν αναφέρομαι προσωπικα στον τοξοβολο που είμαι σίγουρος οτι οι προθέσεις του ειναι οι καλύτερες.

Η θρησκεία η εκκλησια και οι παραδοσεις που πηγαζουν απο αυτη καλώς η κακώς πρεπει να μείνουν ανεπαφες .. Ακόμη χρειάζονται δυστυχώς, γιατι συγκρατούν τις μάζες..σε πολλα επίπεδα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με χανεις απο ψηφο 

 

Δηλαδή με εκβιάζεις για να μαλακώσω τη στάση μου επειδή  ταράζεται το τσί σου φάση?Λολ,έλα ρε συ πουρνάρα να πούμε.Δε ξέρω πως το έχετε εκεί στην Άρτα (όπου ακόμα κ τα γιοφύρια μαθαίνω είναι κομματάκι ambivalent) αλλά είμαι σίγουρος πως θα μπορέσουμε να βρούμε άλλους υποστηρικτές που δε θα έχουν θέμα να μας δώσουν την ''ψήφο''.Ξέρεις από κείνους που δε θα ψάχνουν αφορμή να άρουν την ήδη χαμένη ''ψήφο'' τους για το greater cause επειδή παίρνουν προσωπικά την άποψη ενός κ την αναγάγουν με παπατζο impression management (πληθυντικοί , επικλήσεις στο αλά Ξανθοπουλέ κοκ)  στη δήθεν κρατούσα του γκέι κινήματος.

 

Έλα μαν στραβωμένους εκ προοιμίου ''υποστηρικτές'' ποιός θέλει?Να σαι καλά για την νομική εξίσωση που κ καλά μας αναγνωρίζεις ως ''δίκαιη'' απαίτηση αλλά εμένα αυτά τα μεσοβέζικα φαρισαικά επιχειρήματα δε μου λένε χριστό .Η εκκλησία κ το επίσημο δόγμα οφείλει να τσακιστεί στη ραχοκοκαλιά του κ μάλιστα με θόρυβο όσο συνεχίζει ενεργά να απανθρωποποιεί τους LGBT κ να υποδαυλίζει την βδελυγματική ομοφοβία κ ρητορική μίσους της στη κοινωνία.Πολιτικές εξαναγκασμού,νομικών τετελεσμένων κ επιβολής καθώς κ συστηματικές καμπάνιες αμαύρωσης της με όλες τις δοκιμασμένες τεχνικές προπαγάνδας εναντίον της.Τέτοια θέλω για τζερτζελέ απέναντι στην επίσημη εκκλησία.

 

Πως το λένε να πούμε,τα κυριότερα δόγματα είναι βαρύτατα συνυπεύθυνα για την ομοφοβία στη κοινωνία κ έχουν στα χέρια τους το αίμα νέων ανδρών κ γυναικών παγκοσμίως.Σόρρυ κιόλας που δε γουστάρω να κάθομαι αμαχητί να ακούω τη κάθε μαλακία που οι χριστιανοισλαμο ταλιμπαν του έλεους έχουν να πουν δημόσια για την ομοφυλοφιλία επειδή διάβασαν ή μετάφρασαν ένα κουλό βιβλίο κατά το δοκούν.Σόρρυ που δε θα είμαι μελιστάλαχτος για να πάω με τις politically correct απόψεις του γκέι κινήματος όσο οι Ιρανικές,Νιγηριανές,Σαουδαραβικές,Ουγκαντέζικες κάργιες απαγχωνίζουν,φυλακίζουν,λιθοβολούν κ γαμάνε την ανθρώπινη αξιοπρέπεια εκατομμυρίων γκέι συνανθρώπων μας στη βάση των κολοθρησκευτικών διδαχών τους.Γάμος με το ζόρι,μεινστρημινγκ με το ζόρι κ δημόσιο συστηματικό ξεφτυλίκι τους χωρίς πολλά πολλά.

 

Θρησκευτικά ταλιμπάνια αυτοί μια γκέτσιταλιμπάνι εκατό εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...