Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται νομιμοποίηση του γάμου. Το σύμφωνο συμβίωσης είναι υπέρ αρκετό και θα αποτρέψει πολλά "θέματα". Από εκεί και πέρα τα ομοφυλόφιλα ζευγάρια ας κάνουν και δεξίωση σε στυλ γάμου. Τα gay ζευγάρια ας φωνάξουν τα κανάλια στην δεξίωση, ας βάψουν τον χώρο πολύχρωμο, ας μοιράσουν δονητές κτλ για να τραβήξουν τα βλέμματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

βάλε και το πρήξιμο/γκρίνια που έχει να πέσει από τους ταλιμπάν μας, θα ακούμε "επιχειρήματα" και θα μας πέφτουν τα μαλλιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται νομιμοποίηση του γάμου. Το σύμφωνο συμβίωσης είναι υπέρ αρκετό και θα αποτρέψει πολλά "θέματα". Από εκεί και πέρα τα ομοφυλόφιλα ζευγάρια ας κάνουν και δεξίωση σε στυλ γάμου. Τα gay ζευγάρια ας φωνάξουν τα κανάλια στην δεξίωση, ας βάψουν τον χώρο πολύχρωμο, ας μοιράσουν δονητές κτλ για να τραβήξουν τα βλέμματα...

Γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάλτε και μια επιλογή "η ισότητα να επιτευχθεί με απαγόρευση του γάμου και στα ετερόφυλα ζευγάρια" και θα ψηφίσω κι εγώ.

www.youtube.com/watch?v=vXpsT3e8UsM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Τοξοβόλε, είσαι τελείως γκασμάς, να βοηθήσεις θέλεις ή να σαμποτάρεις; Άμα γίνει νόμιμος ο gay γάμος στην Ελλάδα δεν θα παντρεύεται κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μαρή νάρο,επειδή θα τρομάξουν οι αστοί?

 

Εσύ δηλαδή θεωρείς ότι, συλλογικά, τους κόβει για κάτι τέτοιο; 

 

Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται νομιμοποίηση του γάμου. Το σύμφωνο συμβίωσης είναι υπέρ αρκετό και θα αποτρέψει πολλά "θέματα". Από εκεί και πέρα τα ομοφυλόφιλα ζευγάρια ας κάνουν και δεξίωση σε στυλ γάμου. Τα gay ζευγάρια ας φωνάξουν τα κανάλια στην δεξίωση, ας βάψουν τον χώρο πολύχρωμο, ας μοιράσουν δονητές κτλ για να τραβήξουν τα βλέμματα...

 

Μπουμπουνιέρα δονητής, μπλε για τα αγοράκια και ροζ για τα κοριτσάκια ή και τούμπα, διακρίσεις θα κάνουμε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες κ δε την ξέρω.Η ακριβής ποσοτικοποίηση με ενδιαφέρει

 

Και δεν το ριχνεις ? Το poll θα αναφερεται ξεκαθαρα  σε συμφωνο , πολιτικο γαμο, θρησκευτικο γαμο κλπ Οχι γενικα και αοριστα για ..παραπλανηση  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το poll θα αναφερεται

 

Για γάμο θέλω βασικά (έστω μπαίνει η διάκριση πολιτικός/θρησκευτικός).Το ΣΣ θέλω να το αποφύγω .Όλη η μεσοβεζιά στο ΣΣ θα πέσει κ είναι ξενέρα.Θέλω head on επιλογές που θα αναφέρονται ξεκάθαρα στο γάμο.Αυτό είναι το πιο divisive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...