Προς το περιεχόμενο

Οι σκύλοι γαβγίζουν, οι γάτες νιαουρίζουν, τα λιοντάρια βρυχώνται...


sarantatessera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Kαλα ελεγε ο αλλος οτι τεινουμε να γινουμε yahoo answers εδω :mrgreen:

 

Με τη σειρα μου αλλη ερωτηση.

Αυτος απτην Αθηνα λεγεται Αθηναιος. Αυτος απτην Πατρα, Πατρινος. Αυτος απτο Πεκινο πως λεγεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

 

και οι ανθρωποι μαλακιζονται

Sorry, νόμιζα πως στο Μπλα-Μπλα γράφεις "άσχετα". Δεν έχω δει κάπου τους περιορισμούς του στα θέματα. Αν τους ξέρεις, στείλε μου ένα λινκ.

Δεν ρωτάω από περιέργεια ή για να περάσει ο χρόνος μου. Γράφω μια ιστορία, σε ένα κεφάλαιο έρχεται ένα τσίρκο στο μέρος όπου εξελλίσεται αυτή η ιστορία, και απλά ήθελα να μάθω αν κάνουν κάτι συγκεκριμένο οι ελέφαντες όταν (...) με την προβοσκίδα τους.

 

EDIT:

Πάντως είναι, πραγματικά, ενδιαφέρον. Σε άλλα τόπικς που πάει κάποιος να ρωτήσει κάτι συγκεκριμένο (χάλασε ο υπολογιστής του, έχει προβλημα με το κινητό κλπ κλπ), παίρνει μια απάντηση κάθε μια-δυο μέρες. Όταν γράφεις μια "μαλακία" (για μένα είναι ένα κομμάτι της δουλειάς μου να πρέπει να βρω τη σωστή λέξη), παίρνεις πολλαπλές απαντήσεις σε δευτερόλεπτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

EDIT:

Πάντως είναι, πραγματικά, ενδιαφέρον. Σε άλλα τόπικς που πάει κάποιος να ρωτήσει κάτι συγκεκριμένο (χάλασε ο υπολογιστής του, έχει προβλημα με το κινητό κλπ κλπ), παίρνει μια απάντηση κάθε μια-δυο μέρες. Όταν γράφεις μια "μαλακία" (για μένα είναι ένα κομμάτι της δουλειάς μου να πρέπει να βρω τη σωστή λέξη), παίρνεις πολλαπλές απαντήσεις σε δευτερόλεπτα...

ναι αλλα ολες ειναι ασχετες με το θεμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι είναι το μπλα-μπλα...

 

πάντως δε θυμάμαι ποτέ να συνάντησα ειδική λέξη. Θα 'ταν και δύσκολο αφού ο ελέφαντας δεν αποτελεί μέρος της ελληνικής πανίδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα ολες ειναι ασχετες με το θεμα!

Φαντάσου! Και θεωρείς "μαλακία" το θέμα (δεν κατηγορώ κάποιον, πού να ξέρει ο καθένας γιατί ρωτάω εγώ), και σπαταλάς χρόνο να απαντήσεις...

 

έτσι είναι το μπλα-μπλα...

 

πάντως δε θυμάμαι ποτέ να συνάντησα ειδική λέξη. Θα 'ταν και δύσκολο αφού ο ελέφαντας δεν αποτελεί μέρος της ελληνικής πανίδας

Νομίζω ότι όντως υπάρχει μια συγκεκριμένη λέξη. Δεν είμαι καθόλου σίγουρος, όμως. Να σου πω την αλήθεια, έχω πάθει αυτό που λένε "εδώ το έχω" και δεν μπορεί να μου βγει. Πρέπει να την άκουσα πρόσφατα. Ή απλά να τη σκεφτόμουν πολύ και να νομίζω ότι την άκουσα (αυτά παθαίνεις όταν γράφεις - την ακούς) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...