Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτης ή πολυμηχανημα


Tuxer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να ρωτησω για ενα γραφειο το οποιο εχει 2-3 Pc's και υπαρχει ενα modem - router & hub (8αρι )

 

θελω να παρω ενα μηχανημα το οποιο θα πρεπει να εχει θυρα Εth για να μπορουν να Εκτυπωνουν και αυτα τα 2-3 Pc ή μπορω και διχως να ειναι να κανω την ιδια δουλεια??. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να ρωτησω για ενα γραφειο το οποιο εχει 2-3 Pc's και υπαρχει ενα modem - router & hub (8αρι )

 

θελω να παρω ενα μηχανημα το οποιο θα πρεπει να εχει θυρα Εth για να μπορουν να Εκτυπωνουν και αυτα τα 2-3 Pc ή μπορω και διχως να ειναι να κανω την ιδια δουλεια??. ^_^

 

Έχω 2 pc και έναν δικτυακό εκτυπωτή στο γραφείο, τα οποία σύνδεσα έτσι που τελικά δουλεύουν όλα κανονικά.

1.Σύνδεσα το ένα pc απ'ευθείας (μέσω USB) στον εκτυπωτή.

2.Σύνδεσα τον άλλο υπολογιστή (μέσω ehternet) με το router

3.Σύνδεσα τον εκτυπωτή (πάλι μέσω ethernet) με το router.

 

Δεν ξέρω εάν είναι ο αποδοτικότερος ή πρακτικότερος τρόπος σύνδεσης (και ενδεχομένως να υπάρχουν πολύ καλύτεροι),

αλλά σε εμένα δούλεψε κανονικά.

 

 

υ.γ. Δεν ξέρω εάν θα σε βοηθήσει, αλλά είχα ανοίξει και ένα θέμα παλαιότερα, όμως δεν βγήκε κάποια άκρη έτσι

http://www.insomnia.gr/topic/430424-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8D%CF%80%CF%89%CF%83%CE%B7%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%84%CF%8D%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%85%CF%80%CF%89%CF%84%CE%AE/page__p__4454395__hl__e260dn__fromsearch__1#entry4454395

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορείς, θα πρέπει όμως ο υπολογιστής που είναι συνδεμένο το πολυμηχάνημα να είναι μόνιμα ανοιχτός και να οριστεί ο εκτυπωτής ως κοινόχρηστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...