Προς το περιεχόμενο

Αγορά camcorder hd και προβληματισμοι!


zwaki28

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Εδώ και καιρό σκέφτομαι να πάρω επιτέλους μια κάμερα και να ξεφορτωθώ τη mini-dv αλλά όλο και κάτι δε μου κολλάει. Είμαι ανάμεσα στις sony Vs Panasonic. Τα μοντέλα που κοιτάω με μικροδιαφορές στις δυνατότητες αλλά αρκετά μεγαλύτερες στις τιμές με μπερδεύουν. Οι απαιτήσεις μου δεν είναι τρελές.. οικογεννειακές στιγμές διακοπές γεννέθλια απλά επειδή είμαι και λίγο high tech παιδί κοιτάω πάντα το κάτι παραπάνω. Ανάμεσα στις Sony HDRPJ260 και Panasonic HDCSD800 Black τι θα διαλλέγατε και γιατί; Με προβληματίζει το οτι η μία έχει σκληρό δίσκο (όχι ιδιαίτερα μεγάλο) ενώ η άλλη αποθηκεύει σε κάρτα. Ναι μεν ο σκληρός είναι ενα επιπλέον μέσω αποθήκευσης αλλά απο την άλλη σκέφτομαι μήπως σε κραδασμούς δημιουργηθεί κανα θέμα και τα παίξει η μηχανή. Ένα άλλο θέμα που με απασχολεί είναι οτι θέλω να περνάω απευθείας τα βίντεο μου στο pc και απο οτι κοίταξα λίγο στο δίκτυο γιαυτό έχουμε απώλεια στην ποιότητα...Ας με διορθώσει κάποιος αν έχει τα φώτα. Επίσης χρειάζεται κάποιου είδους μετατροπή ή απλά τα μεταφέρω και αυτό είναι όλο;; Θα μπορούσα αργότερα να αναβαθμίσω το σκληρό της sony σε μεγαλύτερο αν θελήσω; και οποιαδληποτε συμβουλή δεκτή! ευχαριστώ και σορυ για το τεράστιο post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...