Προς το περιεχόμενο

Η Asus δίνει δωρεάν εξωτερικό GPS για τα προβλήματα συνδεσιμότητας του Transformer Prime


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειλικρινά δεν τα δοκιμάζουν πριν τα βγάλουν την αγορά?

να βγάλουν μια demo έκδοση της συσκευής και τσεκαρουν πως τα πάει και αμα έχει κανενα bagg!

 

αααααιντε. εγω πρέπει να τους τα λεω?? xD

 

Νομίζω τσάντα (bag) δίνουν μαζί με το μηχάνημα. εκτός αν εννοείς bug :P

 

 

===============================================================

 

 

Νομίζω πάντως ότι ο ντόρος είναι υπερβολικός, και η asus με μια πρώτη ματιά το χειρίστηκε άστοχα (εκτός αν αποσκοπεί σε μαύρη διαφήμιση, που και αυτή είναι διαφήμιση) ..

 

Γενικότερα δεν θα αξιολογούσα το gps ως key feature σε μια τέτοια συσκευή (ανεξαρτήτως εταιρίας), και μάλλον ως άλλη μια σαχλαμάρα που την έβαλε κάποιος σε ένα tablet και πρέπει να τη βάλουν όλοι ...

 

Η χρησιμότητα της είναι περιορισμένη έτσι κι αλλιώς. Σε κλειστό χώρο δεν πιάνει, και απλά σου τρώει τη μπαταρία ψάχνοντας για δορυφόρους.

 

Σε εξωτερικό χώρο, δεν έχω δει και πολλούς να τριγυρνάνε με τις ταμπλέτες στα χωράφια και στους δρόμους για να ενημερωθούν οι σχετικές ρουφιανοεφαρμογές με το location του χρήστη και να τον ενημερώσουν για πχ. τον καιρό ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο..

 

 

Αλουμίνιο ή όχι, εδώ το gps του αυτοκινήτου δεν παίζει αν δεν είναι μπροστά στο παρμπρίζ και το έχουμε βάλει λίγο παραμέσα στην κονσόλα, και θέλει πρόσθετη κεραία.

 

Και μάλιστα επειδή τα σύγχρονα παρμπρίζ που έχουν ένα ελάχιστο φιμέ (για να μη σε στραβώνει ο ήλιος και τα φώτα) έχουν και ίνες μετάλλου στο τζάμι, υπάρχει ειδικός χώρος στο πάνω μέρος του τζαμιού στον κεντρικό καθρέφτη για να βάζεις πομποδέκτες (e-pass κλπ.) και gps κεραίες ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...