Προς το περιεχόμενο

Αγορά βιντεοκάμερας. Ποια από όλες?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα τα φώτα σας! Το νέο μέλος της οικογένειας μας έρχεται και έτσι θέλουμε μια βιντεοκάμερα!

 

Δεν έχω κανένα δεδομένο και κανένο μέτρο σύγκρισης 'ωστε να ξέρω τι να διαλέξω. Το μόνο που είναι σίγουρο είναι τα χρήματα. Όχι πάνω από 200 ευρώ. Και αυτά με το ζόρι.

 

Έχω βρει αυτή και αυτή. Δεν ξέρω όμως και πάλι..

 

Τι λέτε εσεις οι ειδικοι?

 

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φωτογραφική ψηφιακή έχεις;

 

Όπως και να έχει εγώ προτείνω να πάρεις την Canon Ixus 115 HS που είναι μεν compact φωτογραφική αλλά για τα 120 ευρώ που κάνει τραβάει εξαιρετικό βίντεο και FULL HD

 

http://www.youtube.com/watch?v=3054P5otF6o

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=sIpgi3bcRpQ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ για την απάντηση σου.

 

Έχω φωτογραφική αλλά είναι λίγο παλιά, γι αυτό θελω νέα καμερα ώστε να τραβά και HD. Οι προτάσεις που έδωσα παραπάνω γιατί δεν είναι καλές? Και αυτές είναι HD.

 

Η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσα να μην είναι compact καθαρά και μόνο επειδή είναι πιο σταθερά να τραβάς βίντεο με τις άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ'αυτά τα λεφτά λίγο δύσκολο να πάρεις κάμερα HD και να γράφει και καλά. Η καλύτερη λύση είναι μια φωτογραφική μηχανή να γράφει HD βίντεο και να μπορείς να βγάλεις και καμιά φωτογραφία της προκοπής, γιατί οι κάμερες δύσκολα βγάζουν καλές φωτογραφίες.

Όπως στα λέει κ ο φίλος από πάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Αλλά δεν μου απαντάτε, οι προτάσεις που έκανα πιο πάνω λένε ότι είναι Full HD γιατί λέτε ότι δεν είναι καλές? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Με το καλό να έρθει το νέο μέλος σας :)

 

Οσο αναφορά τα 2 μοντέλα δεν είναι τόσο καλά για να τραβήξουν βίντεο.

Η S21 δεν έχει καθόλου οπτικό ζοομ, ενώ η Μ23 έχει 5x. Πίστεψε με το χρειάζεσαι!

Εάν θα ανέβεις στο "πατάρι" και ελάχιστα παραπάνω, των χρημάτων που διαθέτεις θα πάρεις κάπως καλύτερα μοντέλα.

Για να έχεις καλό full hd βίντεο πρέπει να πάς σε κατηγορία άνω των 450€.

Για το λόγο αυτό και οι φίλοι παραπάνω σου προτείνουν να κινηθείς σε φωτογραφική μηχανή που να έχει δυνατοτητα να τραβήξει hd βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...