Προς το περιεχόμενο

Η Sony αντικαθιστά δωρεάν όλα τα Xperia S smartphones με κιτρινισμένη οθόνη


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ναι αλλα αν θυμασαι καλα επεστρεφαν τα λεφτα που ειχε δωσει ο κοσμος για την συσκευη. Δεν ακυρωναν το 18μηνο συμβολαιο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλα αν θυμασαι καλα επεστρεφαν τα λεφτα που ειχε δωσει ο κοσμος για την συσκευη. Δεν ακυρωναν το 18μηνο συμβολαιο ;)

Δηλαδή δεν τους δίνανε αλλο κινητό που αντιστοιχει με την αξία του συμβολαιου?Αν κάποιος δεν θέλει το Xperia S, για το παραπανω πρόβλημα,θα του πληρώσει και το συμβόλαιο η Sony?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο δεν πρεπει να περνουμε προιοντα που μολις εχουν βγει εστω και στο τελος της καριερας τους που θα εχουν λυθει τα προβληματα η θα ξερουμε ποια ειναι τα ελατοματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κι έλεγα όλο και κάτι προβλήματα θα εμφανίσουν οι πολυπηρηνοι επεξεργαστές...

 

ε ναι, διότι ο επεξεργαστής επηρεάζει την οθόνη...

 

...τσίμπα ένα legendary fail bot...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ηρεμίστε λίγο, είναι μαμημένο κινητό είναι. Στο δικό μου (Ν70) δεν δούλεψε ποτέ η προφύλαξη οθόνης. Δε θυμάμαι και πολλά κινητά χωρίς προβλήματα με τον έναν ή τον άλλον τρόπο ούτε στο παρελθόν.

 

Πραγματικά είναι όμως το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί στη ζωή μου...

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ηρεμίστε λίγο, είναι μαμημένο κινητό είναι. Στο δικό μου (Ν70) δεν δούλεψε ποτέ η προφύλαξη οθόνης. Δε θυμάμαι και πολλά κινητά χωρίς προβλήματα με τον έναν ή τον άλλον τρόπο ούτε στο παρελθόν.

 

Πραγματικά είναι όμως το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί στη ζωή μου...

Nokia-Sony ericsson-Apple, απλά ότι χειρότερο έχω δει στην αγορά τα τελευταία 6 χρόνια. Εγώ έχω motorola από το 2009, πραγματικά ΚΑΝΕΝΑ κινητό δεν είχε τα "προσόντα" να τα βάλει μπροστά στο V8/V9 (για τα δεδομένα 2007 με 2010), XT5 (ως οικονομικό smartphone για τα δεδομένα του 11), και σήμερα που έχω και το Atrix 1 κοντράρει στα ΙΣΑ και το iphone 4S + έχει ΜΑΚΡΑΝ ανώτερη ποιότητα σήματος, καλύτερη επεξεργαστική ισχύς και το ποιο σημαντικό : 7 μέρες αυτονομία.

 

Πες μου δηλαδή ΠΟΙΟΣ τα δίνει όλα αυτά;

και όσο καιρό δουλεύω τα motorola (και το Atrix) ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ bug/crashάρισμα, ΤΙΠΟΤΑ! Ενώ το SE neo V σχηματίζει ουρές στο service χωρίς τελειωμό, και τώρα μαθαίνουμε και για το Xperia S (ίδιες ιστορίες για X8 / X10 και λοιποί) , πότε θα καταλάβει ο κόσμος ότι η Sony ericsson πρέπει να βάλει λουκέτο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να τελειώνουμε; :-( ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ να κατασκευάζει κινητά αυτή η εταιρία, .&- :mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kirileman

Ναι όντως είπαν full refund αλλά (όπως και με το bumper!) έδωσαν συγκεκριμένη ημερομηνία που πρέπει κάποιος να το επιστρέψει το κινητό!!!!Λες και μετά την ημερομηνία αυτό θα...φτιάξει ως δια μαγείας!!!Φυσικά αν δεν είσαι γραμμένος σε forum κ.α. απλά δεν το έπαιρνες χαμπάρι όπως η συντριπτική πλειοψηφία!Επίσης όπως είπε ένας φίλος έμενες με ένα 18μηνο συμβόλαιο στο κεφάλι....!Καθόλου ωραίο!

 

 

Nokia-Sony ericsson-Apple, απλά ότι χειρότερο έχω δει στην αγορά τα τελευταία 6 χρόνια. Εγώ έχω motorola από το 2009, πραγματικά ΚΑΝΕΝΑ κινητό δεν είχε τα "προσόντα" να τα βάλει μπροστά στο V8/V9 (για τα δεδομένα 2007 με 2010), XT5 (ως οικονομικό smartphone για τα δεδομένα του 11), και σήμερα που έχω και το Atrix 1 κοντράρει στα ΙΣΑ και το iphone 4S + έχει ΜΑΚΡΑΝ ανώτερη ποιότητα σήματος, καλύτερη επεξεργαστική ισχύς και το ποιο σημαντικό : 7 μέρες αυτονομία.

 

Πες μου δηλαδή ΠΟΙΟΣ τα δίνει όλα αυτά;

και όσο καιρό δουλεύω τα motorola (και το Atrix) ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ bug/crashάρισμα, ΤΙΠΟΤΑ! Ενώ το SE neo V σχηματίζει ουρές στο service χωρίς τελειωμό, και τώρα μαθαίνουμε και για το Xperia S (ίδιες ιστορίες για X8 / X10 και λοιποί) , πότε θα καταλάβει ο κόσμος ότι η Sony ericsson πρέπει να βάλει λουκέτο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να τελειώνουμε; :-( ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ να κατασκευάζει κινητά αυτή η εταιρία, .&- :mad: :mad:

 

Είσαι υπερβολικότατος!

 

Οι εταιρείες που λες έχουν βγάλει πολύ καλά κινητά!Κάποια σίγουρα καλύτερα από άλλα και κάποια χειρότερα!

 

Η Motorola δεν πάει πίσω!Προσωπικά το Atrix είναι value for money και με πολύ καλές δυνατότητες αλλά μην μας κάνει να ψάχνουμε σε παλιότερα post σε διάφορα φόρουμ να μιλήσουμε για τις δυνατότητες και την ανθεκτικότητα των Motorola!Όλες οι εταιρείες έχουν τα καλά και τα κακά μοντέλα!

 

Για τις 7 μέρες αυτονομία....αν δεν μου παραθέσεις εικόνα με την αυτονομία ΔΕΝ το πιστεύω για κανένα λόγο γιατί αυτή την στιγμή ΚΑΝΕΝΑ smartphone δεν το καταφέρνει αυτό εκτός αν το έχεις συνεχώς σε flight mode και το έχεις για ξυπνητήρι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nokia-Sony ericsson-Apple, απλά ότι χειρότερο έχω δει στην αγορά τα τελευταία 6 χρόνια. Εγώ έχω motorola από το 2009, πραγματικά ΚΑΝΕΝΑ κινητό δεν είχε τα "προσόντα" να τα βάλει μπροστά στο V8/V9 (για τα δεδομένα 2007 με 2010), XT5 (ως οικονομικό smartphone για τα δεδομένα του 11), και σήμερα που έχω και το Atrix 1 κοντράρει στα ΙΣΑ και το iphone 4S + έχει ΜΑΚΡΑΝ ανώτερη ποιότητα σήματος, καλύτερη επεξεργαστική ισχύς και το ποιο σημαντικό : 7 μέρες αυτονομία.

 

Πες μου δηλαδή ΠΟΙΟΣ τα δίνει όλα αυτά;

και όσο καιρό δουλεύω τα motorola (και το Atrix) ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ bug/crashάρισμα, ΤΙΠΟΤΑ! Ενώ το SE neo V σχηματίζει ουρές στο service χωρίς τελειωμό, και τώρα μαθαίνουμε και για το Xperia S (ίδιες ιστορίες για X8 / X10 και λοιποί) , πότε θα καταλάβει ο κόσμος ότι η Sony ericsson πρέπει να βάλει λουκέτο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να τελειώνουμε; :-( ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ να κατασκευάζει κινητά αυτή η εταιρία, .&- :mad: :mad:

 

Καλα οχι τοσοι υπερβολη ρε αδερφε.Για παραδειγμα στα motorola που ειχα μονο ενα μου χε βγει σκυλι αλλα δεν παω να λεω οτι η motorola ειναι χαλια οπως κανεις εσυ για τις αλλες εταιριες επειδη εμενα μου κατσε η στραβη.7 μερες αυτονομια με ποσες μερες χρησης ειπαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τις 7 μέρες αυτονομία....αν δεν μου παραθέσεις εικόνα με την αυτονομία ΔΕΝ το πιστεύω για κανένα λόγο γιατί αυτή την στιγμή ΚΑΝΕΝΑ smartphone δεν το καταφέρνει αυτό εκτός αν το έχεις συνεχώς σε flight mode και το έχεις για ξυπνητήρι!!!!

απόδειξη για τους άπιστους :

moto1gk.th.jpg

moto2j.th.jpg

για 4 μέρες & normal χρήση με SMS & ομιλία κάπου στο 20λεπτο.

ΣΥΝ 30% μπαταρία υπόλοιπο.

 

Το 7 υπέρβαλα αλλά όχι ότι δεν γίνεται, αν βάλω το Juice Defenter μια χαρά το κάνει και αυτό!

 

Όσο αφορά για τα sony ericsson, 2 ξαδέρφια και 1 φίλο έχω, (Χ8 και Χ10) και όλοι βρίζουν την ώρα και τη στιγμή που το αγοράσανε, και ένας λόγος που επιπλέον κράζω τη sony ericsson είναι ότι σε ΟΛΑ σχεδόν τα μοντέλα της το SAR είναι στο ΘΕΟ, 1 και βάλε W/kg. Ακόμη και κάποιο Huawei να βάλεις μπροστά τη μισή και κάτω SAR τιμή βγάζει.

Σε motorola V8 έχω μιλήσει 4 ώρες σερί, και δεν έπαθα τίποτα, σε SE W810 (με 3πλάσιο sar value από το V8) 10 λεπτά να μιλήσω, το αυτί μου είχε γίνει κόκκινο και πόναγε το κεφάλι μου. :mad:

Επεξ/σία από Pokemon640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπάνια οι εταιρίες βγάζουν τέτοια ανακοίνωση και παραδέχονται το λάθος τους.

πολύ καλή κίνηση από τη sony και οσον αφορα την αμεση αντικατάσταση του κινητου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απόδειξη για τους άπιστους :

moto1gk.th.jpg

moto2j.th.jpg

για 4 μέρες & normal χρήση με SMS & ομιλία κάπου στο 20λεπτο.

ΣΥΝ 30% μπαταρία υπόλοιπο.

 

Το 7 υπέρβαλα αλλά όχι ότι δεν γίνεται, αν βάλω το Juice Defenter μια χαρά το κάνει και αυτό!

Όσο αφορά για τα sony ericsson, 2 ξαδέρφια και 1 φίλο έχω, (Χ8 και Χ10) και όλοι βρίζουν την ώρα και τη στιγμή που το αγοράσανε, και ένας λόγος που επιπλέον κράζω τη sony ericsson είναι ότι σε ΟΛΑ σχεδόν τα μοντέλα της το SAR είναι στο ΘΕΟ, 1 και βάλε W/kg. Ακόμη και κάποιο Huawei να βάλεις μπροστά τη μισή και κάτω SAR τιμή βγάζει.

Σε motorola V8 έχω μιλήσει 4 ώρες σερί, και δεν έπαθα τίποτα, σε SE W810 (με 3πλάσιο sar value από το V8) 10 λεπτά να μιλήσω, το αυτί μου είχε γίνει κόκκινο και πόναγε το κεφάλι μου. :mad:

 

 

Αυτο ειναι με κλεισιμο το βραδυ ή οχι; Η μπαταρια ειναι 1930 mAh ή 1880;

 

Παντως επειδη κραζεις τα αλλα κινητα για SAR με λιγο ψαξιμο το atrix ειδα πως δεν παει πισω και η motorola γενικοτερα. Να πω εδω αν και δεν ειχα ποτε Motorola την εχω αρκετα ψηλα οπως επισης πλεον δε θα επαιρνα ξανα sony erricson. Αυτα για να μη λογαριαστω ως fan καποιας εταιρειας. Παντως οποιον τον απασχολει το SAR ασχετως τιμης καλο θα ειναι να μιλαει με bluetooth ασχετα με την τιμη του SAR, οπως επισης και να μη μιλαει 4 ωρες στο κινητο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απόδειξη για τους άπιστους :

moto1gk.th.jpg

moto2j.th.jpg

για 4 μέρες & normal χρήση με SMS & ομιλία κάπου στο 20λεπτο.

ΣΥΝ 30% μπαταρία υπόλοιπο.

 

Γιατι εχει 4% μονο το display? Ποση ωρα ηταν ανοιχτη η οθονη αυτες τις 4 μερες?

Αλλες εφαρμογες αυτες τις 4 μερες δεν καταναλωσαν μπαταρια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απόδειξη για τους άπιστους :

moto1gk.th.jpg

moto2j.th.jpg

για 4 μέρες & normal χρήση με SMS & ομιλία κάπου στο 20λεπτο.

ΣΥΝ 30% μπαταρία υπόλοιπο.

 

Το 7 υπέρβαλα αλλά όχι ότι δεν γίνεται, αν βάλω το Juice Defenter μια χαρά το κάνει και αυτό!

 

Όσο αφορά για τα sony ericsson, 2 ξαδέρφια και 1 φίλο έχω, (Χ8 και Χ10) και όλοι βρίζουν την ώρα και τη στιγμή που το αγοράσανε, και ένας λόγος που επιπλέον κράζω τη sony ericsson είναι ότι σε ΟΛΑ σχεδόν τα μοντέλα της το SAR είναι στο ΘΕΟ, 1 και βάλε W/kg. Ακόμη και κάποιο Huawei να βάλεις μπροστά τη μισή και κάτω SAR τιμή βγάζει.

Σε motorola V8 έχω μιλήσει 4 ώρες σερί, και δεν έπαθα τίποτα, σε SE W810 (με 3πλάσιο sar value από το V8) 10 λεπτά να μιλήσω, το αυτί μου είχε γίνει κόκκινο και πόναγε το κεφάλι μου. :mad:

 

Με 4% η οθόνη σε λειτουργία έρχεσαι να τεκμηριώσεις των ισχυρισμό μου ότι το κινητό το "έχεις σαν ξυπνητήρι"! :rolleyes:

 

Δεν φαίνεται πουθενά στην εικόνα που παρέθεσες να χρησιμοποίησες άλλες εφαρμογές,ούτε καν φωνητικές κλήσεις!Από αυτό καταλαβαίνω επίσης ότι το έχεις σε flight mode την περισσότερη ώρα και μάλιστα κάπου να κάθεται!

 

Για το sar....σου απάντησε μια χαρά ο disqualified!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...