Προς το περιεχόμενο

Usb Wireless Keyboard - Mouse


Tuxer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφερομαι να δω Αν με συμφερει οικονομικα να κανω την αγορα για Usb Wireless Keyboard - Mouse Αλλα θελω να παιζει και σε Ubuntu εκαστοτε Linux ουσιαστικα και σε Windows μιας και εχω και τα 2 στο ιδιο Pc.

 

Eυχαριστω,

 

 

*Εννοωντας οτι θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι συμβατα γιατι στο skroutz ειδα καποια αλλα χαρακτηριστικα δεν ελεγαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει 5-6 σετ ασυρματων πληκτρολογιων-ποντικιων τα τελευταια χρονια και κανενα δεν ειχε το παραμικρο προβλημα, οποτε οτι και να παρεις θα σου δουλεψει. Απλα φροντησε να παρεις καποιο επωνυμο σετ, πχ οχι trust :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιο πολλα Δεν αναφερουν Linux για αυτο και ειπα καποιος να δωσει λινκ, οπως και αυτα τα 2 μια απο τα ιδια οποτε θεωρητικα κ πρακτικα καλυπτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει θέμα. Το δικό μου αναγνωρίζεται στην εγκατάσταση αυτόματα. Plug n play. Απλά κοίτα για αυτό που θα πάρεις (καλού κακού) να κάνεις και ένα google search.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10098848

 

με αυτο σας γραφω τωρα , το μονο μειων ας πουμε ειναι οτι στο caps lock ,num lock και αλλαγη γλωσσας δεν εχει λυχνια να δειχνει εκτος Αν τα wireless ειναι ετσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σου γράφω από το MS800, που πρότεινε και ο jim_p, και arch linux.Το έχω δοκιμάσει και σε άλλες διανομές (και σε Ubuntu),εννοείται ότι είναι plug n play και δε θέλει να εγκαταστήσεις drivers.Το μόνο πρόβλημα που έχει είναι ότι σε όλες τις διανομές όταν κάνεις scrolling με το ποντίκι το διάστημα που καλύπτει έιναι πολύ μεγάλο,δηλ. με μία κίνηση μπορεί να βρεθείς από την κορυφή στο τέλος μιας σελίδας πχ. Αυτό είναι λίγο περίεργο και η μόνη λύση που βρήκα είναι να βγάζω μόλις μπαίνει στο gnome(ή unity ή kde κτλ.) το usb του keyboard/mouse και να το ξαναβάζω.Plug n Unplug n Play δηλαδή :P

Εγώ την παλέυω γιατί το έχω πάνω σε usb hub με διακόπτη on/off οπότε αρκεί να ανοιγοκλείσω το κουμπάκι μια φορά.Βέβαια θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει καμιά πιο αποτελεσματική λύση, αν ξέρει κάποιος..

Anyway,αν δε σε χαλάει αυτό το προβληματάκι σου προτείνω αυτό το set καθώς για την τιμή του είναι καλό.Αν και δεν νομίζω κι εγώ να έχεις πρόβλημα ασυμβατότητας ότι και να διαλέξεις(ειδικά αφού δουλέουν τα MS)..

 

EDIT: χα!με πρόλαβες..Άντε με γειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα αλλο που παρατηρησα ειναι οτι κατα την εκκινηση που κανει τo pc και εκει που θελω με τα βελακια να επιλεξω ενα απο τα 2 λειτουργικα εκει δεν ακουει το kb.. καμια ιδεα? ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...