Προς το περιεχόμενο

Το ICS 4.0 σε μόλις 1,6% των Android συσκευών ενώ το iOS 5.1 χρησιμοποιείται απο 61% των χρηστών συσκευών της Apple


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όντως απάντησε.

 

 

 

 

αυτο δε σημαινει οτι θελει και 2 βδομαδες ουτε ενα μηνα ;) κυριως οταν η μεταβαση δεν ειναι minor αλλαγες αλλα ριξικες αλλαγες. Αν ηταν απο την 2.2 στην 2.3 θα ηταν πολυ ο χρονος, αλλα απο την 2.3 στην 4.0.3 ειναι σαρωτικες η αλλαγες και πρεπει ουσιστικα να γραφτει απο την αρχη ;) Σκεψου οτι το gingerbread ειχε 2.6.35 πυρηνα και το ICS εχει περασει στον 3.

 

Απαντησε μου σε κατι. Τι τραγικες αλλαγες ειχε το iOS 5 απο το iOS 4 περα απο την notification bar; Τι αλλαξε στο λειτουργικο; Τι αλλαξε στο γραφικο; Και μιλαω για τις αλλαγες στο λειτουργικο οχι για 1-2 εξτρα εφαρμογες που μπηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυτο δε σημαινει οτι θελει και 2 βδομαδες ουτε ενα μηνα ;) κυριως οταν η μεταβαση δεν ειναι minor αλλαγες αλλα ριξικες αλλαγες. Αν ηταν απο την 2.2 στην 2.3 θα ηταν πολυ ο χρονος' date=' αλλα απο την 2.3 στην 4.0.3 ειναι σαρωτικες η αλλαγες και πρεπει ουσιστικα να γραφτει απο την αρχη ;) Σκεψου οτι το gingerbread ειχε 2.6.35 πυρηνα και το ICS εχει περασει στον 3.

 

Απαντησε μου σε κατι. Τι τραγικες αλλαγες ειχε το iOS 5 απο το iOS 4 περα απο την notification bar; Τι αλλαξε στο λειτουργικο; Τι αλλαξε στο γραφικο; Και μιλαω για τις αλλαγες στο λειτουργικο οχι για 1-2 εξτρα εφαρμογες που μπηκαν.[/quote']

 

http://www.apple.com/gr/ios/

 

Οι αλλαγές σε σχέση με το iOS 4 για τα δεδομένα της Apple πιστεύω ότι άξιζαν να ονομαστεί iOS 5. Εμένα με βόλεψε το παρα πολυ καλό streamαρισμα του iTunes library που έχει απο το υπολογιστη που είναι ανοιχτός στο ίδιο ασύρματο δίκτυο.

Τραγική αλλαγή μπορώ να πώ είναι ότι μπορει να δουλέψει χωρίς τον υπολογιστη,χάρις το OTA.

Αυτα σε σχέση με το Android μοιάζουν γελοία αλλα σε σχέση με το iOS 4 που ρωτάς είναι αρκετα σημαντικά.

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.apple.com/gr/ios/

 

Οι αλλαγές σε σχέση με το iOS 4 για τα δεδομένα της Apple πιστεύω ότι άξιζαν να ονομαστεί iOS 5. Εμένα με βόλεψε το παρα πολυ καλό streamαρισμα του iTunes library που έχει απο το υπολογιστη που είναι ανοιχτός στο ίδιο ασύρματο δίκτυο.

Τραγική αλλαγή μπορώ να πώ είναι ότι μπορει να δουλέψει χωρίς τον υπολογιστη,χάρις το OTA.

Αυτα σε σχέση με το Android μοιάζουν γελοία αλλα σε σχέση με το iOS 4 που ρωτάς είναι αρκετα σημαντικά.

Sent from my iPad using Insomnia

 

Ναι αλλα το να μπει streamαρισμα στο itunes library δεν ειναι αναβαθμιση λειτουργικου αλλα αναβαθμιση εφαρμογης. Ξερεις το να σου στειλω ενα update μου στην ουσια θα σου εχει αναβαθμισει καμια 15αρια εφαρμογες στην επομενη εκδοση δεν ειναι update. Εκτος αν εχω συνηθησει απο το Android που οι εφαρμογες του (Maps, gmail, youtube) αναβαθμιζονται απο το market. Εγω μιλαω για αλλαγες στο λειτουργικο. Απο την 3 στην 4 βαλαν το Multitasking, αυτο ειναι αλλαγη. Απο την 4 στην 5; Μπορει να συγκριθει αυτο με το update απο τo GB στο ICS που ηταν ολικο redisign του λειτουργικου και στο γραφικο και κατω απο το καπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα το να μπει streamαρισμα στο itunes library δεν ειναι αναβαθμιση λειτουργικου αλλα αναβαθμιση εφαρμογης. Ξερεις το να σου στειλω ενα update μου στην ουσια θα σου εχει αναβαθμισει καμια 15αρια εφαρμογες στην επομενη εκδοση δεν ειναι update. Εκτος αν εχω συνηθησει απο το Android που οι εφαρμογες του (Maps, gmail, youtube) αναβαθμιζονται απο το market. Εγω μιλαω για αλλαγες στο λειτουργικο. Απο την 3 στην 4 βαλαν το Multitasking, αυτο ειναι αλλαγη. Απο την 4 στην 5; Μπορει να συγκριθει αυτο με το update απο τo GB στο ICS που ηταν ολικο redisign του λειτουργικου και στο γραφικο και κατω απο το καπο;

Συμφωνω μαζί σου στο οτι δεν συγκρίνονται και σου απάντησα στην ερώτηση σου σχετικα με το iOS 4.

 

Το θέμα του topic έχει ξεφυγει προ πολλού προσπαθόντας να βρουμε δικαιολογίες για το ένα λειτουργικό και για το άλλο.

Εγώ την απαντηση μου στο θέμα την είπα και θα την αντιστρέψω γιατί πολλοι δεν την καταλαβαν....

Αν υπήρχε εφαρμογή αντιστοιχη με του iTunes για το Android ολο αυτό που συζητάμε τώρα....απλα δεν θα υπήρχε.Δεν μπορεί να συγκρίνουμε δυο λειτουργικά με διαφορετική φιλοσοφία,μόνο και μόνο γιατί μας ενοχλεί που μας την λένε ή για να την πούμε στους άλλους....

Οπως και να το κάνουμε όσοι έχουν φτάσει μεχρι το iOS 4,αναγκαζοντουσαν να χρησιμοποιούν το iTunes.Δηλαδή η σχέση τους με το internet και τους υπολογιστες γενικότερα είναι πιο "στενη" απο τους αντιστοιχους χρήστες Android, που βάζω στοίχημα πως παραπανω απο τους μισούς δεν ξέρουν ποιά εκδοση android έχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...