Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε η τελική έκδοση του XBMC 11.0 Eden


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

xbox1 + xbmc, μακράν ότι καλύτερο για την εποχή του. Είχε δώσει αξία στο xbox μου.

(συγκινήθηκα...)

 

Εγώ αγόρασα xbox1 το 2005 μόνο και μόνο γι' αυτό.

 

Ξέρει κανείς αν θα υπάρξει unofficial έκδοση για xbox1 καθώς επίσημα έχει πάψει να υποστηρίζεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε windows 7 μου λειτουργεί άψογα! σε ubuntu οταν δοκιμαζω να ανοιξω ένα mkv μου κλεινει το προγραμμα. καμια ιδέα τι παιζει;;; σε avi δουλευει μια χαρα.

Έχεις ATI κάρτα γραφικών ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένουμε το update για το appletv ακόμη δεν είναι διαθέσιμο ... Λογικά θα εχει διορθώσει τα διάφορα μικρα βέβαια προβληματάκια αλλα απο beta σε κανονική θα υπάρχει διάφορα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tv tuner αναγνωρίζει ?

 

Όχι. Γενικά το XBMC δεν αναγνωρίζει τίποτε. Είναι απλά ένα frontend. Για να δεις από tv-tuner στο XBMC πρέπει να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα που θα το αναλάβει. Π.χ. MythTV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο καλο tutorial για το xbmc που να λεει πως να το στησω ετσι ωστε ολες οι ταινιες και τα mp3 που εχω στους hdd,να ειναι οργανωμενα στις κατηγοριες τους,με ινφο για το cast,την υποθεση κτλ

και φυσικα τα movie/music posters τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλα τελειος για media home theater.

 

Μου αρεσει τρελά που δειχνει τα αρχεια οπως ειναι αρχειοθετημενα απο μενα στο δισκο και οχι ολα χυμα ή σε λίστες οπως ο windows media center που δεν μπορεις να βγαλεις ακρη, ή αν φτιαξεις βιβλιοθηκες απλα τρεμεις το format.

 

Οπως επισης δεν χρειαζεται κανεναν codec εξωτερικο τυπου k-lite κλπ. Απλα παιζει τα παντα κατευθειαν. Επιλογη παλλετας χρωματων ταινιων άμεσα στην οθονη. Άλλη εικονα, πραγματικα. Εγω τον εχω λατρέψει.

 

Συνισταται ανεπιφυλακτα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Επεξ/σία από nmbal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...