Προς το περιεχόμενο

Ubuntu 11.10 πρόβλημα με video


Dimitris1948

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χτες έβαλα ubuntu 11.10 και έχω ένα πρόβλημα με την αναπαραγωγή τον video(παίζουνε καρέ καρέ)...οποιον player και αν δοκίμασα το πρόβλημα εξακαλουθεί να υπάρχει, any help?? :fear:

έτοιμος είμαι να βάλω win7 πάλι :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ενεργοποιημένη;

Όταν έγραψες το ubuntu και bootares 1η φορά, μαζί με τα updates σου βγάλε και ενα αλλο παράθυρο additional drivers?

(που θα ειναι για την καρτα γραφικών σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

e696p3.png

 

το πρώτο δεν γίνετε install μου γράφει

Δυστυχώς η εγκατάσταση του οδηγού απέτυχε.

 

Παρακαλώ ελέγξτε το αρχείο καταγραφής για λεπτομέρειες.: /var/log/jockey.log

μετά από λίγη ώρα... επίσης στο synaptic ότι υπάρχει σε ati το έχω εγκαταστήσει και το πρόβλημα παραμένει :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για τρελό σούρσιμο, ή αν δεν είσαι συγκεντρωμένος δεν το παρατηρείς τόσο άμεσα; Δηλαδή 1fps ανά κάμποσα seconds ή κάθε 2-3 sec να κολλάει μια φορά;

Γιατί το δεύτερο το είχα κι εγώ, επίσης με ati και fglrx, και έφταιγε μια ρύθμιση του compiz, η οποία αλλάζει μέσω του compizconfig-settings-manager. Ουσιαστικά αυτό που λέει εδώ αλλά για εμένα χρειάστηκαν μόνο τα βήματα 5-6.

 

 

edit: Αν δεν εχεις πρόβλημα με αυτό που δείχνεις στη φωτογραφία δεν χρειάζεται το πρώτο. Απλά νεότερη έκδοση του fglrx ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έκτος από driver θα πρέπει να περάσεις και τους codecs για την αναπαραγωγή των video? εχω την εντύπωση ότι δεν έρχονται εγκατεστημένοι με την διανομή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για τρελό σούρσιμο, ή αν δεν είσαι συγκεντρωμένος δεν το παρατηρείς τόσο άμεσα; Δηλαδή 1fps ανά κάμποσα seconds ή κάθε 2-3 sec να κολλάει μια φορά;

Γιατί το δεύτερο το είχα κι εγώ, επίσης με ati και fglrx, και έφταιγε μια ρύθμιση του compiz, η οποία αλλάζει μέσω του compizconfig-settings-manager. Ουσιαστικά αυτό που λέει εδώ αλλά για εμένα χρειάστηκαν μόνο τα βήματα 5-6.

 

 

edit: Αν δεν εχεις πρόβλημα με αυτό που δείχνεις στη φωτογραφία δεν χρειάζεται το πρώτο. Απλά νεότερη έκδοση του fglrx ειναι.

 

χίλια ευχάριστο παίζουνε μια χαρά τώρα ^_^

 

Μήπως έκτος από driver θα πρέπει να περάσεις και τους codecs για την αναπαραγωγή των video? εχω την εντύπωση ότι δεν έρχονται εγκατεστημένοι με την διανομή

 

πως το κάνουμε αυτό? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...