Προς το περιεχόμενο

Να πουλησω το ps3?


vagelis81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και λιγες ημερες βρισκομαι σε καποιο διλημμα και θα ηθελα τη βοηθεια σας.Συγκεκριμενα η κατασταση εχει ως εξης:Πριν λιγο καιρο χαλασε εντελως η καρτα γραφικων του υπολογιστη μου (μεγαλου κοστους).Απο τοτε ο υπολογιστης δουλευει με την on board καρτα.Αυτο φυσικα σημαινει οτι το πιο απαιτητικο παιχνιδι που μπορει να τρεξει ειναι το pacman πραγμα αρκετα εκνευριστικο καθ οτι το υπολοιπο συστημα ειναι αρκετα δυνατο.Το σκεπτικο μου λοιπον ειναι να πουλησω το ps3 και με τα λεφτα να αγορασω μια (αρκετα καλη) καρτα γραφικων .Θελω λοιπον να βαλετε τον εαυτο σας στη θεση μου και να μου πειτε αν θα κανατε κατι τετοιο.Αν δηλαδη αυτο που λεω αξιζει να γινει η αν ειναι η βλακεια του αιωνα.Δεδομενου οτι εχω παιξει το god of war 3 που ειναι αποκλειστικοτητα της κονσολας αναρωτιεμαι αν υπαρχουν κι αλλα παιχνιδια που να ειναι αποκλειστικοτητες του ps3 και που δε θα εχω τη δυνατοτητα να παιξω αν προβω σε μια τετοια κινηση.Εσεις τι πιστευετε ;;Θα κανατε κατι τετοιο;

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ θα το κρατούσα και θα αγόραζα το καλοκαίρι κάποια μεταχειρισμένη κάρτα γραφικών .

 

+1. Ή θα μάζευα σιγά σιγά λεφτά και θα έπαιρνα μία καινούργια.

 

Αν δεν παίζεις όμως ps3 και το έχεις απλά να κάθεται, τότε δώστο δρόμο και πάρε μία καλή κάρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω αρκετα ps3.Απλα αυτο που με προβληματιζει ειναι αυτο που ειπα και πριν.Δηλαδη αν υπαρχουν αποκλειστικοτητες του ps3 που δε θα μπορω να παιξω αν το πουλησω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω αρκετα ps3.Απλα αυτο που με προβληματιζει ειναι αυτο που ειπα και πριν.Δηλαδη αν υπαρχουν αποκλειστικοτητες του ps3 που δε θα μπορω να παιξω αν το πουλησω .

 

Τότε κράτα το και μάζεψε λεφτά για κάρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω αρκετα ps3.Απλα αυτο που με προβληματιζει ειναι αυτο που ειπα και πριν.Δηλαδη αν υπαρχουν αποκλειστικοτητες του ps3 που δε θα μπορω να παιξω αν το πουλησω .

υπαρχουν πολλες αποκλειστικοτητες του ps3, παρε παραδειγμα το god of war που οπως ειπες το εχεις παιξει κιολας ή του uncharted 3,heavy rain και πολλα ακομα παιχνιδια οπου ειναι πολυ καλα.

για μενα αν παιζεις ps3 (και δεν το εχεις στο επιπλο και μαζευει σκονες) μην το πουλησεις, μαζεψε 150-200Ε και πηγαινε παρε μια καρτα για να βαλεις στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν πολλες αποκλειστικοτητες του ps3, παρε παραδειγμα το god of war που οπως ειπες το εχεις παιξει κιολας ή του uncharted 3,heavy rain και πολλα ακομα παιχνιδια οπου ειναι πολυ καλα.

για μενα αν παιζεις ps3 (και δεν το εχεις στο επιπλο και μαζευει σκονες) μην το πουλησεις, μαζεψε 150-200Ε και πηγαινε παρε μια καρτα για να βαλεις στο pc.

 

Αυτό θα έκανα και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δώστο φίλε ,τώρα είναι η καλύτερη ευκαιρία να δώσεις το ps3. δεν ακούγεται τπτ για νέο hacking fw,βγαίνουν νέες κονσόλες,τα παιχνίδια που θα βγαίνουν απο εδώ και πέρα θα είναι meh(εφοσον δουλέυουν ήδη τα παιχνίδια για το Ps4,άποψη μου,π.χ δεν μπορώ να φανταστώ την Naughty dog να μην έχει ξεκινήσει το Uncharted 4 για το ps4 για launch title)

 

και ο πιο σημαντικός λόγος 15-5-2012 evil is back.... δεν θα χρειαστείς κανένα άλλο game για τουλάχιστον 1-2 χρόνια,άντε κάνα pro-manager ενδιάμεσα με φιλαράκια. πάρε μια μέτρια κάρτα γραφικών με το σκοτωμένο Ps3 (γιατί για να λες οτι θα το πουλήσεις για να την πάρεις δεν έχεις την δυνατότητα να μαζέυεις τσουκου τσουκου για 200ε,ξέρω πως είναι ούτε εγώ μπορώ).150-200ε να βγάλεις απο το ps3 με το ζόρι πάρε μια μέτρια κάρτα και gg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Eφοσον δεν εχεις παιξει πολλα exclusives μη το δωσεις.Σε συγκριση με ενα pc,θα εχεις τα ps3 exclusives και τα console exclusives + ολα τα multiplatform.

 

Ασε που εχω εντελως διαφορετικη αποψη απο τον skanjos(oπως παντα):P

Τα καλυτερα χρονια του ps3 ειναι τωρα.Ειδικα αν εχεις παιξει μονο το GoW3,θα ειναι εγκλημα να το δωσεις.

Το ps3 ειναι στα καλυτερα του,οπως ηταν και το ps2 οταν τελειωνε η ζωη του.

Νεες κονσολες θα βγουν σε κανα 1.5-2 χρονια και τα παιχνιδια που θα εχουν αρχικα θα ειναι μετριοτητες που λογο γραφικων θα τις αποθεωνουν,ενω τελικα κανεις δεν προκειται να τα θυμαται οταν βγουν τα πραγματικα καλα τους παιχνιδια.

Στο ιδιο εργο θεατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eφοσον δεν εχεις παιξει πολλα exclusives μη το δωσεις.Σε συγκριση με ενα pc,θα εχεις τα ps3 exclusives και τα console exclusives + ολα τα multiplatform.

 

Τα καλυτερα χρονια του ps3 ειναι τωρα.Ειδικα αν εχεις παιξει μονο το GoW3,θα ειναι εγκλημα να το δωσεις.

 

+ 106

Τα ειπες ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω εξαιρετικα χαζη ενεργεια να δωσεις κοτζαμ κονσολα που εχει τα απειρα παιχνιδια για να παρεις μια καλουλα καρτα γραφικων για το PC. Ειναι τοσο προβλημα να μαζεψεις 100 ευρω και να παρεις μια μεταχειρισμενη για το PC σου? Μια 5850 θα σε βγαλει αψογα σε ολα τα παιχνιδια που υπαρχουν στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τπ ps3 ειναι κορυφη απο ολες τις αποψεις.και μονο που παιζεις ξαπλωμενος σε 40αρα οθονη φτανει για να το κρατησεις,παιχνιδια εχει για ολα τα γουστα και ειναι και blue ray player.εκτος αν παιζεις LOL αλλα και παλι εγω δεν θα το εδινα.δες το και αλλιως αν το δωσεις τωρα με την πεινα που ερχεται δεν θα μπορεις να αγορασεις αλλο ps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο πιστευεις οτι θα πιασει το μεταχειρισμενο σου πσ3 και ποσο πιστευεις οτι κοστιζει μια πολυ καλη οπως λες καρτα γραφικων;

 

κανε πρωτα μια ερευνα αγορας, ποσο θα επιανε το μεν, ποσο κοστιζει το δε και το ξανασυζηταμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...