Προς το περιεχόμενο

Έρευνα IDC: Τα Android tablets θα ξεπεράσουν το iPad σε μερίδιο μέχρι το 2016


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμφιβάλω αν και εσι καταλαβαίνεις τι θες να πεις.. Αλλο πραγμα τα android phone, και αλλο τα tablet. Στο ένα (phone) ηδη η πλατφόρμα android ειναι αρκετά μπροστά απο ios σε πωλήσεις , στο αλλο (tablet ) πολυ πίσω απο ipad. Φυσιολογικοτατα και τα 2. Τώρα αν οσοι παίρνουν android το κάνουν για να στέλνουν sms, δεν ξέρω σε ποιο όνειρό το ειδες. Καλο ειναι αμα δεν κατέχουμε κάποια πραγματα να μη ποσταρουμε ότι λαλακια μας καρφωθει στο κεφαλι απλα για να περάσεις η ωρα, γιατί καταντάει πολυ εκνευριστικό. Και δεν το γραφω ειδικά για σενα.. Αλλα αφού εσι το ξέρεις ότι οσοι παίρνουν android το κάνουν για να στέλνουν sms.. τι να πω.. προφανώς τα ξέρεις όλα εσι.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Μεγαλος ξερόλας μας βγηκες και γκουρου της τεχνολογιας οπως βλεπω κ ο τροπος σου ειναι απαραδεκτος. Δεν σου λεω να συμφωνησεις, αυτο ειναι δικαιωμα σου. Βεβαια με τον τροπο που γραφεις καταλαβαίνουμε το επιπεδο σου.

 

Παρ'ολα αυτα σου διευκρινίζω οτι:

-Δεν εγραψα οτι android phone =tablet πουθενα, παραλληλισμό εκανα. Αλλά δεν σύγκρινα και ντομάτες με αυτοκίνητα.

-Το για πιο λογο αγοράζει κανεις κατι δεν το ξερεις κ δεν λεει κ τιποτα. Έχεις κάνει έρευνα? Οι λογοι ειναι παρα πολλοι. Ουτε έργαψα οτι τα πέρνουν όλοι για sms. Υπάρχει μερίδιο αρκετό που τα πέρνει για απλή χρήση -τυπική-. Και μιλάμε για κινητά που ξεκινάνε απο 100 ευρώ...Αυτό συμβαίνει και στο iphone και παντού. Αλλού πιο πολύ αλλού λιγότερο.

-Το αν πουλαει κατι παραπανω δεν το κανει κ αυτοματος κ καλυτερο. Και τα windows πουλάνε παραπανω απο το λογισμικο της Apple αλλα αυτο ΔΕΝ τα κανει καλύτερα. Αν δεν το καταλαβαίνεις και αυτό θα σου δώσω άλλο ενα παράδειγμα: με την ιδια άποψη και η Porsche ειναι χειρότερη απο την Fiat.

-Για να μην νομίζεις οτι εχω προσωπικό θέμα με τα android, να σου πω οτι εχω 2 συσκευές σε λειτουργία με αυτο το λογισμικό. Δεν με αποσχολεί ποιος το βγαζει αλλά τα οφέλη που έχω απο αυτο σε σχέση με τα χρήματα που πληρώνω.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός αυτή τη φορά.

 

Τέσπα,ο σκοπός μου δεν είναι να ξεκινήσω flame,αγνοήστε το post μου εκτός τον γιάννη2002σ

 

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που γράφεις, και εγω αυτό λεω. Πιο πάνω δες αναλυτικά πως το εννοώ. :rolleyes:

Επεξ/σία από yiannis2002s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Μεγαλος ξερόλας μας βγηκες και γκουρου της τεχνολογιας οπως βλεπω κ ο τροπος σου ειναι απαραδεκτος. Δεν σου λεω να συμφωνησεις' date=' αυτο ειναι δικαιωμα σου. Βεβαια με τον τροπο που γραφεις καταλαβαίνουμε το επιπεδο σου.

 

Παρ'ολα αυτα σου διευκρινίζω οτι:

-Δεν εγραψα οτι android phone =tablet πουθενα, παραλληλισμό εκανα. Αλλά δεν σύγκρινα και ντομάτες με αυτοκίνητα.

-Το για πιο λογο αγοράζει κανεις κατι δεν το ξερεις κ δεν λεει κ τιποτα. Έχεις κάνει έρευνα? Οι λογοι ειναι παρα πολλοι. Ουτε έργαψα οτι τα πέρνουν όλοι για sms. Υπάρχει μερίδιο αρκετό που τα πέρνει για απλή χρήση -τυπική-. Και μιλάμε για κινητά που ξεκινάνε απο 100 ευρώ...Αυτό συμβαίνει και στο iphone και παντού. Αλλού πιο πολύ αλλού λιγότερο.

-Το αν πουλαει κατι παραπανω δεν το κανει κ αυτοματος κ καλυτερο. Και τα windows πουλάνε παραπανω απο το λογισμικο της Apple αλλα αυτο ΔΕΝ τα κανει καλύτερα. Αν δεν το καταλαβαίνεις και αυτό θα σου δώσω άλλο ενα παράδειγμα: με την ιδια άποψη και η Porsche ειναι χειρότερη απο την Fiat.

-Για να μην νομίζεις οτι εχω προσωπικό θέμα με τα android, να σου πω οτι εχω 2 συσκευές σε λειτουργία με αυτο το λογισμικό. Δεν με αποσχολεί ποιος το βγαζει αλλά τα οφέλη που έχω απο αυτο σε σχέση με τα χρήματα που πληρώνω.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός αυτή τη φορά.

 

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που γράφεις, και εγω αυτό λεω. Πιο πάνω δες αναλυτικά πως το εννοώ. :rolleyes:[/quote']

Το ποιος ειναι ο ξερόλας φαίνεται, όπως και το τι τρόπους έχεις όπως απαντάς. Εξακολουθώ να μη βγάζω νόημά στις υπεραπλουστευσεις σου, και στα επιχειρήματα σου. Αλλα δε θα σου απαντησω γιατί έτσι και αλλιώς δε θα καταλαβεις. Μεινε στα κοληματα σου.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποιος ειναι ο ξερόλας φαίνεται, όπως και το τι τρόπους έχεις όπως απαντάς. Εξακολουθώ να μη βγάζω νόημά στις υπεραπλουστευσεις σου, και στα επιχειρήματα σου. Αλλα δε θα σου απαντησω γιατί έτσι και αλλιώς δε θα καταλαβεις. Μεινε στα κοληματα σου.

 

 

Πολύ ασχολήθηκα να σου εξηγήσω με καθε καλη διάθεση, οποιος κατάλαβε...κατάλαβε! Μείνε και εσυ με τις δικες σου παρωπίδες λες κ έχεις ποσοστά απο καμια εταιρία. Δεν συνεχίζω την κουβέντα οτι κ να πεις. Απλά βαρέθηκα. Bye!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μείνε και εσυ με τις δικες σου παρωπίδες λες κ έχεις ποσοστά απο καμια εταιρία.

Εχω και τις 2 πλατφόρμες.... ευτυχώς το καταλαβες ότι υποστηριζω συγκεκριμενη εταιρία .. :)

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Μεγαλος ξερόλας μας βγηκες και γκουρου της τεχνολογιας οπως βλεπω κ ο τροπος σου ειναι απαραδεκτος. Δεν σου λεω να συμφωνησεις, αυτο ειναι δικαιωμα σου. Βεβαια με τον τροπο που γραφεις καταλαβαίνουμε το επιπεδο σου.

Τουλάχιστον ο oldnew,εκτός του ότι απέδειξε πολλές φορές ότι κατέχει καλά το θέμα smartphone και μας βοήθησε άλλες τόσες,με τις γνώσεις του,δίνει σοβαρές και τεκμηριωμένες απαντήσεις,κάτι που δεν έχεις κάνει εσύ και απλά αναλώνεσαι σε ατεκμηρίωτες δικές σου απόψεις και άστοχες παρομοιώσεις του τύπου porsche και fiat,χωρίς να μπορείς καν να τις στηρίξεις!

 

 

Παρ'ολα αυτα σου διευκρινίζω οτι:

-Δεν εγραψα οτι android phone =tablet πουθενα, παραλληλισμό εκανα. Αλλά δεν σύγκρινα και ντομάτες με αυτοκίνητα.

-Το για πιο λογο αγοράζει κανεις κατι δεν το ξερεις κ δεν λεει κ τιποτα. Έχεις κάνει έρευνα? Οι λογοι ειναι παρα πολλοι. Ουτε έργαψα οτι τα πέρνουν όλοι για sms. Υπάρχει μερίδιο αρκετό που τα πέρνει για απλή χρήση -τυπική-. Και μιλάμε για κινητά που ξεκινάνε απο 100 ευρώ...Αυτό συμβαίνει και στο iphone και παντού. Αλλού πιο πολύ αλλού λιγότερο.

-Το αν πουλαει κατι παραπανω δεν το κανει κ αυτοματος κ καλυτερο. Και τα windows πουλάνε παραπανω απο το λογισμικο της Apple αλλα αυτο ΔΕΝ τα κανει καλύτερα. Αν δεν το καταλαβαίνεις και αυτό θα σου δώσω άλλο ενα παράδειγμα: με την ιδια άποψη και η Porsche ειναι χειρότερη απο την Fiat.

-Για να μην νομίζεις οτι εχω προσωπικό θέμα με τα android, να σου πω οτι εχω 2 συσκευές σε λειτουργία με αυτο το λογισμικό. Δεν με αποσχολεί ποιος το βγαζει αλλά τα οφέλη που έχω απο αυτο σε σχέση με τα χρήματα που πληρώνω.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός αυτή τη φορά.

 

 

 

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που γράφεις, και εγω αυτό λεω. Πιο πάνω δες αναλυτικά πως το εννοώ. :rolleyes:

 

Δεν μπορείς να παρομοιώσεις τα προϊόντα της apple ως porsche,γιατί υστερούν σημαντικά στο θέμα επιδόσεων σε σχέση με πολλά windows pc&laptops!

 

Porsche στη κατηγορία των λαπτοπ,για παράδειγμα μπορεί να χαρακτηριστεί το Alienware(έχει γερο όνομα,ποιότητα στη κατασκευή και στα υλικά,δύναμη,γερή υποστήριξη και ένα λογισμικό(win7),που αν ξέρεις να το "οδηγήσεις" σωστά(οπως κ μια porsche)σε πάει σ'αλλα επίπεδα high end εμπειρίας) και όχι ένα macbook,με "τους κοφτες στις 4000στροφες"!

 

Και στα tablets,porsche,προς το παρόν,μόνο τα slates της Asus&Samsung μπορούν να χαρακτηριστούν!Κανένα άλλο arm tabletακι!

 

Και σταματήστε επιτέλους να ταυτίζετε τα προϊόντα της apple με αυτοκίνητα,που κύριο χαρακτηριστικό τους,είναι η δύναμη και όχι τόσο η άνεση κ η ευκολία στο οδήγημα τους!Και κυρίως με τη φιλοσοφία πολλών ιδιοκτητών-fans,να μη περιορίζονται στις εργοστασιακές δυνατότατες των αυτοκινήτων,άλλα να θέλουν να τα σπρώχνουν πάντα,ένα βήμα παραπέρα!

 

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω πιστευω οτι tablet με windows θα ειναι πολυ ανωτερα και καλυτερα απο καθε ipad. Ακομα και το Xoom που εχει android το θεωρω πολυ ανωτερο απο το πολυδιαφημισμενο ipad και οσοι καταλαβαν...καταλαβαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

[...] Ακομα και το Xoom που εχει android το θεωρω πολυ ανωτερο απο το πολυδιαφημισμενο ipad και οσοι καταλαβαν...καταλαβαν.

Προσωπικά κατάλαβα. Κατάλαβα ότι δεν έχεις δουλέψει ποτέ σου με το iPad. Το Xoom, το οποίο έχω δει από κοντά, δεν έχει καμία σχέση ως ποιότητα και ως ανταπόκριση με το iPad. Το δε Andoid 3.0 είναι η ημέρα με τη νύχτα σε σχέση με το iOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

να μην ξεχνάμε οτι είμαστε σε εποχή που μαστίζεται απο κρίση..μπορεί οι περισσότερες πωλήσεις να γίνονται ανάμεσα σε win8 & Ιpad αλλά τουλάχιστον όσον αφορά τιμή τα android θα υπερέχουν σε κάποιον που δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...