Προς το περιεχόμενο

Επίσημη κυκλοφορία της εφαρμογής Facebook Messenger για Windows 7


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ύστερα από την διαρροή της ανεπίσημης έκδοσης του Facebook Messenger πριν από λίγους μήνες, το δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο κυκλοφόρησε τελικά την επίσημη εφαρμογή η οποία είναι διαθέσιμη για Windows 7.

 

Η έκδοση που κυκλοφόρησε δε διαφέρει ιδιαίτερα με την έκδοση που διέρρευσε τον περασμένο Δεκέμβριο, καθώς δίνει τη δυνατότητα συνομιλίας με τους φίλους σας στο Facebook μέσω καρτελών. Εμφανίζονται επίσης οι μη αναγνωσμένες ειδοποιήσεις της ιστοσελίδας, αλλά και όλα τα νέα των διαδικτυακών επαφών σας από το “News Feed”.

 

3-5-2012selection008.jpg

 

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα της εφαρμογής, ετοιμάζεται έκδοση με συμβατότητα στα Windows Vista και Mac υπολογιστές, καθώς προς το παρόν το Facebook Messenger είναι διαθέσιμο όπως προαναφέρθηκε μόνο για τους χρήστες των Windows 7.

 

File.png Download: Facebook Messenger

Link.png Site: Συχνές ερωτήσεις (Αγγλικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο μάλλον αν έχεις και το Windows Live Messenger και έχεις συνδέσει το λογαριασμό σου στο FB.

Έχεις και τις παλιές επαφές σου στο MSN και το FB chat μαζί.

 

Οπότε και εγώ λέω άχρηστο το μεμονωμένο Facebook Messenger...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ από την άλλη δεν το θεωρώ άχρηστο μιας και ΔΕΝ θέλω να χρησιμοποιώ το MSN όπως επίσης και να έχω το Facebook ανοικτό στον Browser.. οπότε αν όντως βγει θα το δοκιμάσω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήσιμο μεν, αλλά ένα client για msn, ένα για jabber, ένα για facebook, καλύτερα να ανοίγεις 100 tabs στον browser στην τελική. Clients του στυλ trillian ή pidgin μου φαίνονται πολύ πιο χρήσιμοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα για τη δουλειά με βολεύει πάντως. Αν και δε δουλεύει καλά. Δεν μου εμφανίζει τους online φίλους για κάποιο λόγο. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο μάλλον αν έχεις και το Windows Live Messenger και έχεις συνδέσει το λογαριασμό σου στο FB.

Έχεις και τις παλιές επαφές σου στο MSN και το FB chat μαζί.

 

Οπότε και εγώ λέω άχρηστο το μεμονωμένο Facebook Messenger...

 

 

πως το κανεις αυτο να συνδυασεις το live messenger kai to facebook μαζι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να έχεις το τελευταίο Windows Live Messenger και όχι κάποια παλιά έκδοση που μπορεί να μην το έχει και να ψάχνεις άδικα.

αν δε κάνω λάθος μετά το install σου ανοίγει παράθυρο και σου προτείνει να συνδέσεις τους λογαριασμούς σου από fb και myspace.

 

Αλλά ακόμα και αν δε το κάνεις τότε, τέρμα κάτω στο κεντρικό παράθυρο του msn, έχει το status που είσαι connected, και πατώντας το add προσθέτεις μετά το λογαριασμό που θέλεις.

post-39512-0-27117100-1331030891_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το people hub στα windows 8 θα υποστηρίζει out of the box το facebook chat... + όλα τα ήδη υπάρχων app που αναφέρουν τα παιδιά πιο πάνω, άργησαν πολύ εκεί στο facebook και δεν προσφέρουν και τίποτα ξεχωριστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και από μένα ότι είναι άχρηστη εφαρμογή.

 

Εδώ το msn και το skype μου φαίνονται πολλά και περιμένω να βγει έκδοση που να τα έχει όλα μαζί (msn, fb, skype).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πέρα από την χρησιμότητα της εφαρμογής θα ήθελα να σχολιάσω κάτι άλλο...

Ανοίγω το chat window στο Fb και βλέπω 10 επαφές εκ των οποίων οι 3 είναι online και οι υπόλοιπες offline και συνεχίζει να μου τις δείχνει!! (τα νεύρα μου)

Εκτός αυτού υπάρχει και μια χαζή γραμμή που λέει more online contacs και εκεί περιέχει επαφές που είναι online αλλά για να τις δω θα πρέπει να κάνω scroll down ως εκεί...

Δλδ wtf?! Ποιος έξυπνος το σκέφτηκε όλο αυτό?!?!?!

Ήλπιζα ότι η εφαρμογή θα το "διόρθωνε" αυτό.. αλλά δεν!!!

Οπότε είναι πραγματικά αχρείαστη...

 

Εφαρμογές όπως το trillian ή το digsby είναι κατά πολύ καλύτερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...