Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμία πρόταση για καρέκλα γραφείου με ρόδες; Κατά προτίμηση χωρίς δερματίνη γιατί στην προηγούμενη άρχισε να διαλύεται στην 5ετία. Δεν έχω ιδέα που κυμαίνονται οι τιμές, θα ήθελα κάτι οικονομικό (όχι ψεύτικο, π.χ. στην προηγούμενη "έβγαζαν" χρώμα οι ρόδες), αλλά΄να μην διαλυθεί και η μέση όποιου κάθεται. Ευχαριστώ

Επεξ/σία από giantho1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, giantho1 είπε

Καμία πρόταση για καρέκλα γραφείου με ρόδες; Κατά προτίμηση χωρίς δερματίνη γιατί στην προηγούμενη άρχισε να διαλύεται στην 5ετία. Δεν έχω ιδέα που κυμαίνονται οι τιμές, θα ήθελα κάτι οικονομικό (όχι ψεύτικο, π.χ. στην προηγούμενη "έβγαζαν" χρώμα οι ρόδες), αλλά΄να μην διαλυθεί και η μέση όποιου κάθεται. Ευχαριστώ

https://www.entos.gr/el/home-office/karekles-grafeiou/t1-detail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/8/2024 στις 6:59 ΜΜ, enteacher04 είπε

Έχω ένα "ιδιαίτερο" πρόβλημα, και δεν ξέρω ακριβώς τι πρέπει να κάνω για να το επιλύσω.

Έχω κάποια πολύ παλιά 4.1 ηχεία για τον υπολογιστή μου (πάνω από 20 χρόνια), που παρά την ηλικία τους, έχουν φοβερή ποιότητα ήχου, και δε θέλω να τα αλλάξω με τίποτα.

Τα ηχεία είναι τα creative cambridge soundworks 4.1, και το πρόβλημα τους είναι ότι το χειριστήριο που ελέγχει τον ήχο δεν κάνει πάντα καλή επαφή, οπότε καμιά φορά, σε τυχαία σημεία, ο ήχος χάνεται εντελώς, ή χαμηλώνει, κτλ. Αν κουνήσεις λίγο το χειριστήριο, ο ήχος επανέρχεται, αλλά προφανώς αυτό είναι λίγο εκνευριστικό.

Το πρόβλημα αυτό είναι αρκετά κοινό σε ηχεία της creative απ' ότι έχω καταλάβει, όμως βρήκα ένα thread όπου κάποιος συμβουλεύει το εξής:

"If its just the wire with the volume control, tough to find a new one. easier to get a 3.5 to 3.5 direct connector and use windows to control the volume."

Επειδή είμαι λίγο άσχετος, τι ακριβώς είναι αυτός ο 3.5 to 3.5 direct connector; Έχει κανένας καμία ιδέα, και πού μπορώ να τον αγοράσω;

Ευχαριστώ

αν εννοείς πως όταν γυρνάς τον διακόπτη (ή σε πιο προχωρημένη κατάσταση όταν το αγγίζεις ή ακόμα και με κραδασμούς στο έπιπλο) κάνει "διακοπές" ο ήχος,
τότε είναι παλιό συχνό και κοινό πρόβλημα που προκαλείται κυρίως από σκόνη που κάθεται στο εσωτερικό του συστήματος που περιστρέφεις για τον έλεγχο της έντασης...
Αν πιάνουν τα χέρια σου και μπορείς να ανοίξεις το πλαίσιο και να φτάσεις το εξάρτημα αυτό,
να ψεκάσεις μέσα του με ένα σπρέι αέρα ή με ένα σπρέι επαφών
(να διώξεις την σκόνη από το εσωτερικό που παρεμποδίζει την επαφή)
μπορεί να επανέλθει η λειτουργία.....
Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου, ένας ηλεκτρονικός θα μπορέσει να σου κάνει τον καθαρισμό...
ή να το αλλάξει με νέο...

https://www.youtube.com/watch?v=L1OLXS41zgI

Επεξ/σία από SoullessRider
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, giantho1 είπε

Την έχει κανείς να μας πει γνώμη;

Όχι, αλλά κατά κανόνα αξιόλογη καρέκλα κάτω από 250€ δεν βρίσκεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gotthard είπε

Κοιτάω τηλεόραση για την μητέρα μου στις 42-46''. Κάτι αξιόπιστο vfm μάλλον με android αλλά δεν είναι απαραίτητο. 

https://www.germanos.gr/product/televisions/televisions/39-43/tcl-43c645-43-qled-4k-smart-tv-tileorasi/?productId=20422679
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PedroG είπε

ψαροντουφεκο 75-90 εκ με λαστιχα αξιοπιστο!

αν και δεν αναφερεις budget, προτεινω το pathos pro, βγαινει σε 75-82-90.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δει κάποιος καμιά καλή προσφορά για κουζίνα ελευθερη με κεραμικές εστίες μέχρι 61εκ πλάτος γύρω στα 500 ευρώ; 

Ξέρω ότι οι περισσότερες φτηνές εκεί γύρω παίζουν οπότε δεν γράφω μόνο για την προσφορά, αν ξέρετε οι ίδιοι ή εχετε κάποιο μοντέλο που είναι καλό και είστε ευχαριστημένοι θα βοηθησει η γνώμη σας. Αθήνα είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tzavardin είπε

Έχει δει κάποιος καμιά καλή προσφορά για κουζίνα ελευθερη με κεραμικές εστίες μέχρι 61εκ πλάτος γύρω στα 500 ευρώ; 

Ξέρω ότι οι περισσότερες φτηνές εκεί γύρω παίζουν οπότε δεν γράφω μόνο για την προσφορά, αν ξέρετε οι ίδιοι ή εχετε κάποιο μοντέλο που είναι καλό και είστε ευχαριστημένοι θα βοηθησει η γνώμη σας. Αθήνα είμαι.

https://www.comelectric.gr/ViewShopProduct.aspx?ProductId=3404995
/
https://web-electric.gr/index.php?route=product%2Fproduct&path=329_354_923

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Ευχαριστώ. Στο δεύτερο Link είναι η ίδια κουζίνα, ή άλλο μοντέλο, γιατί μου βγάζει ότι δεν  βρέθηκε. Θα ψάξω και στο μαγαζί μόνος μου βέβαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...