Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/2/2024 στις 11:54 ΠΜ, zacharis1955 είπε

https://rb.gy/yahuva  Bluetooth 4.2 και RF USB 2.4 GHz

Πολύ ευαίσθητο λένε οι κριτικές ότι είναι. Η ροδέλα του σπάει εύκολα στο πρώτο πέσιμο, στα 20" μπαίνει σε power save mode (δεν ξέρω εάν απενεργοποιειται αυτό), το καπάκι και οι μπαταρίες φεύγουν εύκολα εάν το έχεις σε τσάντα, το BT θέλει λίγο παίδεμα για να το σεταρεις, το usb δεν θελει να είναι κρυμμένο για να δουλεύει σωστά...

Παίρνεις τα απλά φθηνα και αξιόπιστα Logitech M171 ή M185 οποίο σου κάθεται καλύτερα στο χέρι, και έχεις το κεφαλι σου ήσυχο. Το πετάς σε όποια τσάντα θέλεις, σου πέφτει κάτω και δεν σπάει, το usb δουλεύει παντού, οι μπαταριες (άλλες) κρατάνε από 6 μήνες έως ένα χρόνο (μπορεί και παραπάνω)...

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SeNNinhA είπε

Πολύ ευαίσθητο λένε οι κρητικές ότι είναι. Η ροδέλα του σπάει εύκολα στο πρώτο πέσιμο, στα 20" μπαίνει σε power save mode (δεν ξέρω εάν απενεργοποιειται αυτό), το καπάκι και οι μπαταρίες φεύγουν εύκολα εάν το έχεις σε τσάντα, το BT θέλει λίγο παίδεμα για να το σεταρεις, το usb δεν θελει να είναι κρυμμένο για να δουλεύει σωστά...

..

Λαλακίες ανηλίκων στο Skroutz!

Eχω 2,  δεν ισχύει τίποτα απ' όλα αυτά, πολύ καλά!

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Η ροδέλα του σπάει εύκολα στο πρώτο πέσιμο, στα 20" μπαίνει σε power save mode (δεν ξέρω εάν απενεργοποιειται αυτό), το καπάκι και οι μπαταρίες φεύγουν εύκολα εάν το έχεις σε τσάντα, το BT θέλει λίγο παίδεμα για να το σεταρεις, το usb δεν θελει να είναι κρυμμένο για να δουλεύει σωστά...

Επειδή τυχαίνει και το έχω, μόνο ότι το καπάκι ξεξουμπώνει εύκολα ισχύει.

Τα υπόλοιπα δεν τα έχω διαπιστώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Thanks, αλλά δεν βλέπω displayport στο συγκεκριμένο. Κάτι σε Baseus κοιτούσα κι εγώ, και είπα μήπως κάποιος έχει εμπειρία από κάποιο συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Πολύ ευαίσθητο λένε οι κρητικές ότι είναι. Η ροδέλα του σπάει εύκολα στο πρώτο πέσιμο, στα 20" μπαίνει σε power save mode (δεν ξέρω εάν απενεργοποιειται αυτό), το καπάκι και οι μπαταρίες φεύγουν εύκολα εάν το έχεις σε τσάντα, το BT θέλει λίγο παίδεμα για να το σεταρεις, το usb δεν θελει να είναι κρυμμένο για να δουλεύει σωστά...

Στο δικό μου δεν ισχύει τίποτα απ' όλα αυτά . Δεν θυμάμαι να μου έχει πέσει αλλά δεν φαίνεται ψεύτικο , το αντίθετο . Μάλιστα απορώ γιατί είναι τόσο φθηνό . Και σε φίλο που το έχω προτείνει , είναι πολύ ευχαριστημένος .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apostolis159 είπε

Thanks, αλλά δεν βλέπω displayport στο συγκεκριμένο. Κάτι σε Baseus κοιτούσα κι εγώ, και είπα μήπως κάποιος έχει εμπειρία από κάποιο συγκεκριμένο.

Για δες αυτό

https://www.adaptoras.gr/proion/usb-hub-11in1-baseus-metal-gleam-series-ii-usb-a-usb-c-pd-hdmi-dp-rj45-sd-tf-μαύρο/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, apostolis159 είπε

Thanks, αλλά δεν βλέπω displayport στο συγκεκριμένο. Κάτι σε Baseus κοιτούσα κι εγώ, και είπα μήπως κάποιος έχει εμπειρία από κάποιο συγκεκριμένο.

https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-TH13-18-in-1-USB-C-Docking-Station-with-M_2-SSD-Enclosure-Quadruple-Display-SD-or-TF-Card-Slot-RJ45-Ethernet-Port-100W-Power-Delivery-p-1868309.html, παίρνει και M2 SSD.   https://rb.gy/smgdmg

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για τη θέση του αναπτήρα του αυτοκινήτου, "φορτιστη" με δύο θύρες usb (να μπορω να βαζω δυο κινητα δλδ). Να παρω το xiaomi γύρω στα 10 ευρω που εμφανίζεται στο σκρ0υτζ ?

Είναι κάτι δοκιμασμένο σε αυτό το εύρος? Αμαξι corsa D .Λεω δοκιμασμένο διότι παλιοτερα (εποχη S6) ειχα παρει της samsung τον φορτιστή αυτοκινητου και για να πιασει και να δινει ρευμα επρεπε να τον στριφογυρισω κανα δυο φορες 😮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@history 

4 ώρες πριν, history είπε

Ψάχνω για νέα σύνδεση ιντερνετ-τηλεφωνίας στην inalan. Περιοχή Κυψέλη ΑΘήνα. Είναι τόσο γρήγορη και σταθερή όσο διαφημίζεται;

δείτε εδώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panosno1com είπε

Ψάχνω για τη θέση του αναπτήρα του αυτοκινήτου, "φορτιστη" με δύο θύρες usb (να μπορω να βαζω δυο κινητα δλδ). Να παρω το xiaomi γύρω στα 10 ευρω που εμφανίζεται στο σκρ0υτζ ?

Είναι κάτι δοκιμασμένο σε αυτό το εύρος? Αμαξι corsa D .Λεω δοκιμασμένο διότι παλιοτερα (εποχη S6) ειχα παρει της samsung τον φορτιστή αυτοκινητου και για να πιασει και να δινει ρευμα επρεπε να τον στριφογυρισω κανα δυο φορες 😮

Δες τις προδιαγραφές του κάθε κινητού σου για να υπολογίσεις τα συνολικά Watt για κάθε κινητό. Π.χ. στο υποθετικό παράδειγμα της φωτογραφίας παρακάτω τα συνολικά Watt είναι W = V x A = 5 x 1 = 5 Watt.

image.png.59fa73115def9b39b6d295afdecf6917.png

Στο κινητό μου π.χ. γράφει 5V-2A or 9V-2A or 10V --- 4A άρα = 10Watt ή 18Watt ή 40 Watt (και αφορά την ταχεία φόρτιση μέσω USB Type-C καλωδίου).

Ψάξε τώρα και βρες έναν αντάπτορα για τον αναπτήρα του αυτοκινήτου που σε κάθε USB port του, να εξασφαλίζει ότι μπορεί να παρέχει τα Watt που χρειάζεται το κάθε κινητό σου. 

Επεξ/σία από JPaxilleas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

re paidia lew na parw to a34 samsung 5g 8gb ram sta 220euro apo perishop ti lete aksizi 8a perna a54 alla exei mikroteri othoni, uparxi kati kalitero se auta ta lefta? psemata apo jmc tech tha to parw gt to perishop den exei adikatavoli

Επεξ/σία από Overgr123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panosno1com είπε

Ψάχνω για τη θέση του αναπτήρα του αυτοκινήτου, "φορτιστη" με δύο θύρες usb (να μπορω να βαζω δυο κινητα δλδ). Να παρω το xiaomi γύρω στα 10 ευρω που εμφανίζεται στο σκρ0υτζ ?

Είναι κάτι δοκιμασμένο σε αυτό το εύρος? Αμαξι corsa D .Λεω δοκιμασμένο διότι παλιοτερα (εποχη S6) ειχα παρει της samsung τον φορτιστή αυτοκινητου και για να πιασει και να δινει ρευμα επρεπε να τον στριφογυρισω κανα δυο φορες 😮

https://www.banggood.com/66W-4-Port-USB-PD-Car-Charger-Adapter-Dual-2_4A-USB-A-PD-QC3_0-Fast-Charging-with-Blue-LED-for-iPhone-13-14-14-Pro-Max-for-Huawei-Mate50-for-Samsung-Galaxy-S22-for-Redmi-K60-for-OPPO-Reno9-p-1980798.html?cur_warehouse=CN&ID=6322064

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, zacharis1955 είπε

Λεω να το επιχειρησω, εχει και 3,κατι ευρώ για νεο χρήστη. Να το αφησω στο : Αποστολή: Δωρεάν αποστολή Banggood Priority Shipping, Εκτιμώμενη παράδοση στις Mar 9th-19th,2024 Παρακολούθηση διαθέσιμος

Ετσι? Η εκτιμωμενη παραδοση ισχυει ? Επειδη έρχεται απο κινα το λεω 😕

Υπάρχει καμία προταση απο ευρωπαικη αποθηκη ή θα ναι τριπλασια τιμη?

Επεξ/σία από panosno1com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω για ένα τσαντάκι μεταφοράς, ικανό να χωράει έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο 3.5", μαζί με το τροφοδοτικό του. 

Πριν από δέκα δώδεκα χρόνια, υπήρχαν σχεδιασμένα για τέτοια χρήση τσαντάκια, είχα αγοράσει και ένα από το media markt. 

Σήμερα δεν βρίσκω κάτι τέτοιο. Οπότε ψάχνω ένα τσαντάκι ας πούμε, που ο χώρος του να επαρκεί για τον σκληρό. 

Επεξ/σία από Rebelos2018
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...