Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, phanispal είπε

Προφανώς και δε συγκρίνονται όταν η μία κοστίζει τα διπλά.

Η ένστασή μου είναι στις κριτικές, που οδηγούν πολύ κόσμο, όπως και σένα και μένα να προβούμε σε αγορές μέτριων προϊόντων, και να νομίζουν ότι αγοράζουν κάτι εξαιρετικό.

Όπως γράφω και στην κριτική μου, όποιος θέλει, ας πιάσει τουλάχιστον στα χέρια του και κάτι άλλο για να έχει ένα μέτρο σύγκρισης. Όχι απλά να διαβάζει κριτικές, να παραγγέλνει μέσω internet και να νομίζει ότι έχει την καλύτερη σκούπα στο εμπόριο γιατί γελάει ο κόσμος.

Και αυτό είναι κάτι που έχω παρατηρήσει κι άλλες φορές στο skroutz. Σε προϊόντα αρκετής ζήτησης μόλις ο κόσμος δει έναν αριθμό θετικών κριτικών (αβάσιμων σε μεγάλο ποσοστό όπως αποδεικνύεται αργότερα) πάει κι αγοράζει και παρατηρείται ότι επειδή έχουν άγνοια νομίζουν ότι όντως αγόρασαν κάτι γαμάτο και οι κριτικές αυξάνονται και καταλήγουμε ένα μέτριο προϊόν να είναι best seller στο skroutz ενώ είναι μέτριο στην καλύτερη.

Όπως και στη Google λοιπόν, πρέπει να δίνουμε βάση κυρίως στα αρνητικά σχόλια, γιατί τα θετικά σε μεγάλο βαθμό είναι άτοπα και χωρίς τεκμηρίωση.

Τις κριτικες τις διαβαζουμε αλλα ωφείλουμε να τις κρινουμε κι ολας. Εχω δει παμπολλες κακες απο τυπους που απλα ηταν ασχετοι και εκτος τοπου και χρόνου αλλα και αντιστοιχα παμπολλες καλές απο εξίσου ασχετο κοσμο.

Προσωπικά διαβαζω πρωτα τις κακες. Πεταω εκτός όσες είναι εμφανώς κουτές. Κρατας καποια ασχημα και τα διασταυρώνεις με κριτικές απο αλλη πηγη. Μετά διαβαζω και τις υπολοιπες κριτικες. Από τις καλές ασχολούμαι μόνο με αυτες που δείχνουν οτι καποιος το κατεχει το θεμα. Δεν ασχολουμαι καν με κριτικές που εμφανεστατα απλα θελουν να εκθιασουν το προιον. Σε καθε περιπτωση προσπαθεις να βρεις κριτικες σε περισσοτερα απο ενα site. Προσοχη στο Amazon. Να τσεκαρετε στην επικεφαλίδα της καθε κριτικης για πιο προιον αναφερεται καθως και την ημερομηνια της. Γιατι γκρουπαρουν κριτικες για παρομοια προιοντα στην ιδια λιστα. Καθως επισης τα προβληματα με καποια προιοντα εχουν λυθει με firmware updates στα νεα οποτε δεν εχει πια νοημα κριτικη πριν απο 2 χρονια.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, 

Ψάχνω πολυπριζο με περιστρεφόμενο βύσμα (αυτό που θα μπει στον τοίχο δηλαδή) λευκό με τουλάχιστον 1.5-2 μέτρα καλώδιο. 

Κατά προτίμηση 2-3 θέσεων. 

Κάποτε είχα ένα αλλά κάπου το έδωσα και δεν ξέρω πως να το ψάξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,ξερει κανενας μηπως που θα βρω κατι τετοιο απο Ελλαδα?

https://www.bgs-shop.de/en/BGS/Speciality-Tools-Car/Engine-Attachments/Spark-Plug-Thread-Repair/Spark-Plug-Thread-Cleaner-with-Seal-Seat-Cutter-M14-x-1-25.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Καλησπερα,ξερει κανενας μηπως που θα βρω κατι τετοιο απο Ελλαδα?

https://www.bgs-shop.de/en/BGS/Speciality-Tools-Car/Engine-Attachments/Spark-Plug-Thread-Repair/Spark-Plug-Thread-Cleaner-with-Seal-Seat-Cutter-M14-x-1-25.html

Κάνε μια ερώτηση στον Ακριτίδη Θεσσαλονική , ίσως σε εξυπηρετήσει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν ψάχνω για Κιτ επιδιόρθωσης σπειρωματος αλλά για Κιτ επιδιόρθωσης βάσης ροδελας μπουζί ή κάπως έτσι τελοσπαντων κοινώς spark plug seat cutter.Δεν ξέρω πως έγινε,έτσι το πήρα αλλά έχει μια εγκοπή εκεί που πατάει η ροδέλα του μπουζί στην κεφαλή και χάνει ελάχιστα λάδια.

Έχει έτσι από τις 60.000 που το πήρα και τώρα έχει 350.000 peugeot 106.Απλα έκαψε φλάντζα πριν μερικές μέρες και αφού το άνοιξα,είπα μήπως το φτιάξω.Το ρεκτιφιε που πήγα για πλανισμα δεν το αναλάμβανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Μακιαβέλλι είπε

Καλησπέρα, 

Ψάχνω πολυπριζο με περιστρεφόμενο βύσμα (αυτό που θα μπει στον τοίχο δηλαδή) λευκό με τουλάχιστον 1.5-2 μέτρα καλώδιο. 

Κατά προτίμηση 2-3 θέσεων. 

Κάποτε είχα ένα αλλά κάπου το έδωσα και δεν ξέρω πως να το ψάξω. 

https://www.meidanis.gr/el/polupr-3-fis-souko-peristr-leuko-mauro-00-694521.html

4 ώρες πριν, phanispal είπε

Value for money laptop στα 500€ από Ελλάδα;

Τι παίζει αυτόν τον καιρό;

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, PedroG είπε

Ρολόι για την μητέρα μου που να μετράει την ώρα πίεση στιγμους βήματα χιλιόμετρα...

Κάτι οικονομίκο

Οικονομικό και να τα μετράει σωστά όλα αυτά δεν υπάρχει.

Οικονομικο και να τα μετράει στο περίπου θα βρεις αλλά τι νόημα έχει μετά?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, panosfl22 είπε

Ψάχνω Hub για laptop να έχει 2 USB  και lab σχετικά οικονομικο

Τι ακριβώς νόημα έχει αυτή η αναζήτηση?

Ειναι τοσο πολλά διαθέσιμα και μπορεις να τα βρεις πανεύκολα  με μια απλή αναζήτηση που δεν καταλαβαίνω που μπορούμε να βοηθήσουμε παραπάνω.

Θα βρεις άπειρα στο Skroutz και στο Best Price και στο Aliexpress.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panosfl22 είπε

Ψάχνω Hub για laptop να έχει 2 USB  και lab σχετικά οικονομικο

https://cosmomarket.gr/index.php?p=4&item_id=713855 

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, panosfl22 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ήθελα να έχει και lan δικτύου. 

https://www.e-shop.gr/tp-link-ue330-usb-30-3-port-hub-gigabit-ethernet-adapter-2-in-1-usb-adapter-p-PER.612841

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...