Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για... kinito ews 300euro me megalu othoni 6.4-6.7 gia games/youtube/pdf files kai genika gia internet kai paixnidia vivlia ktlp.. den xriazome na xi kali kamera +8a 8ela na xei gps ,ram to ligotero 8gb uparxi tpt kalo se auta ta lefta h paw gia tablet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, Overgr123 είπε

Ψάχνω για... kinito ews 300euro me megalu othoni 6.4-6.7 gia games/youtube/pdf files kai genika gia internet kai paixnidia vivlia ktlp.. den xriazome na xi kali kamera +8a 8ela na xei gps ,ram to ligotero 8gb uparxi tpt kalo se auta ta lefta h paw gia tablet?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Overgr123 είπε

Ψάχνω για... κινητό έως 300euro με μεγάλου οθόνη 6.4-6.7 για games/youtube/pdf  files και γενικά για internet και παιχνίδια βιβλία κλπ.. δεν χρειάζομαι να ΄χει καλή κάμερα + θα θελα να χει gps ,ram το λιγότερο 8gb υπάρχει τίποτα καλο σε αυτά τα λεφτά η πάω για tablet?

https://www.banggood.com/N-One-NPad-X1-Helio-G99-MTK8781-Octa-Core-16GB-RAM-128GB-ROM-Netflix-Widevine-L1-Face-Unlock-4G-LTE-11-Inch-2K-Screen-Android-13-Tablet-With-Case-Cover-And-Glass-Screen-Protector-p-1992351.html?imageAb=2&cur_warehouse=CZ, αποστολή με Priority Line μέσω Τσεχίας   https://rb.gy/79ajht 

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2024 στις 12:25 ΠΜ, gotthard είπε

Καλησπέρα. Πρόταση για ηλεκτρική χωρίς σακούλα, γύρω στα 80ε,υπάρχει; Ευχαριστώ πολύ. 

Συμφωνώ με ότι έγραψε ο φίλος @SeNNinhA και ο φίλος @plr77 Για καλή σου τύχη υπάρχουν πολλές αξιολογήσεις για την Hoover Reactive RC81_RC25011 εδώ https://www.skroutz.gr/s/8347333/Hoover-Reactive-RC81-RC25011-Ilektriki-Skoupa-700W-me-Kado-2lt-Kokkini.html#reviews

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, sakisgri είπε

Συμφωνώ με ότι έγραψε ο φίλος @SeNNinhA και ο φίλος @plr77 Για καλή σου τύχη υπάρχουν πολλές αξιολογήσεις για την Hoover Reactive RC81_RC25011 εδώ https://www.skroutz.gr/s/8347333/Hoover-Reactive-RC81-RC25011-Ilektriki-Skoupa-700W-me-Kado-2lt-Kokkini.html#reviews

Ενταξει Σακη  ειδα και για εμενα σχολια για τα 4Α ενεργειακης κλασης απλα οσο μεγαλυτερη ενεργειακη κλαση δηλαδη οικονοκοτερα σε καταναλωση αλλα με καλη αποδοση εειτε ειναι σκουπες ειτε ειναι ψυγεια κλιμαστηκα οτιδηποτε  ειναι και ακριβοτερα.Με 70 € 4Α και ολα καλα λιγο δυσκολο οχι πως δεν υπαρχουν φθηνα καλα προιντα.

Παρ ολα αυτα ειπα τη γνωμη μου γιατι καποιος σε διαφορα πραγματα οχι μονο κατι βασικο που ειναι η σκουπα που τη χρησιμοποιεις 1 φορα τη βδομαδα και σε αλλα καλο ειναι μια μικρη οικονομια λιγο καιρο για να αποκτησεις κατι καλυτερο για χρονια.ΑΠο εκει και περα δε θα κανω κανενα κουμαντο στα οικονομικα καθενως.Εδω λεμε μια γνωμη ας κρινει ο καθενας ποια θα ακουσει και τι θελει και τον συμφερει.

Και οπως βλεπεις απο τα σχολια σε τετοια προιντα ειναι που λεμε και θεμα τυχης οπως σου βγει.

Για παραδειγμα πουλανε ενα φορτιστη υποτιθεται apple με 10 ευρω αν δεις στα σκροτζοαμγαζα.Ειναι μουφα προφανως οπως παλια πουλουσαν και μουφα καλωδια.Αν δεις σχολια σε ποσα ατομα τους εχει διαλυθει με το καλημερα τους εχει μεινει μεσα στη πριζα τα βισματα.

Αλλοι λενε ολα καλα αλλα ειναι προφανως μια κινεζια

Επεξ/σία από plr77
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, plr77 είπε

Ενταξει Σακη  ειδα και για εμενα σχολια για τα 4Α ενεργειακης κλασης απλα οσο μεγαλυτερη ενεργειακη κλαση δηλαδη οικονοκοτερα σε καταναλωση αλλα με καλη αποδοση εειτε ειναι σκουπες ειτε ειναι ψυγεια κλιμαστηκα οτιδηποτε  ειναι και ακριβοτερα.Με 70 € 4Α και ολα καλα λιγο δυσκολο οχι πως δεν υπαρχουν φθηνα καλα προιντα.

Παρ ολα αυτα ειπα τη γνωμη μου γιατι καποιος σε διαφορα πραγματα οχι μονο κατι βασικο που ειναι η σκουπα που τη χρησιμοποιεις 1 φορα τη βδομαδα και σε αλλα καλο ειναι μια μικρη οικονομια λιγο καιρο για να αποκτησεις κατι καλυτερο για χρονια.ΑΠο εκει και περα δε θα κανω κανενα κουμαντο στα οικονομικα καθενως.Εδω λεμε μια γνωμη ας κρινει ο καθενας ποια θα ακουσει και τι θελει και τον συμφερει.

 

Έτσι ακριβώς την βλέπω και εγώ. Καμια φορά μπορεις να πάρεις ένα φτηνό προϊόν και να ειναι καλό (το έχω κάνει πολλές φορές, ιδικά από Aliexpress, αλλα διαβάζοντας reviews όπου βρω + βίντεο στο Youtube)

Στις premium μάρκες συνήθως πληρώνουμε παραπάνω λόγο της μάρκας. Συνήθως όταν μια premium μάρκα έχει κάτι φτηνό λογικά δεν θα ειναι και τόσο αποδοτικό. Πιο πολλές πιθανότητες εχεις να πάρεις κάτι καλό και φτηνό από μια μάρκα που δεν ειναι τόσο γνωστή.

Γιαυτό και έβαλα το λινκ από το skroutz έτσι ο φίλος μπορεί να κρίνει από μόνος του, ασχέτως τι γράφουμε εμείς εδώ.

Τώρα είδα και το Edit. Κάνα 2 φορές που έψαχνα αξιολογήσεις για προϊόν που ήθελα να πάρω έβλεπε π.χ 10 καλά σχόλια και 1 αρνητικό, ε πως γίνεται όταν έπαιρνα το προϊόν να βλέπω και στο δικό μου προϊόν το ένα αυτό αρνητικό που διάβασα. Αυτό μου έχει γίνει μάθημα. Πόσο αν βλέπεις πολλά αρνητικά για ένα προϊόν, με μια κουβέντα μακριααααα.

Επεξ/σία από sakisgri
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Δεν έχω άποψη για την συγκεκριμένη σκούπα αλλά θα σου πω το εξής.Ειχα πάρει στην μάνα μου πριν 15+ χρόνια μια Bosch,αν θυμάμαι καλά γύρω στα 200€ τότε.Την έχει ακόμα με αλλαγές κάτι αναλώσιμα όπως πέλμα και καλώδιο τροφοδοσίας αλλά και σακούλες φυσικά,πολλές.Η συγκεκριμένη είναι 2000w.Πηρα περισυ για μένα μια Bosch,στα 600w αν θυμάμαι καλά,γύρω στα 100€.Αν σου πω ότι η δικιά μου έχει περισσότερο ρουφηγμα θα με πιστέψεις?Παλιά βγάζανε 1600 κυβικά αυτοκίνητα στα 100 άλογα και λέγαμε ουαου.Τωρα 1000 κυβικά τρικυλινδρα βγάζουν 150 άλογα,αλλάζει η τεχνολογία.

Δεν παίζουν τόσο ρόλο τα βατ αλλά η τεχνολογία της σκούπας γενικότερα.Εγω πάντως είμαι κατά αυτής της επιλογής.Για να πάρεις σκούπα με κάδο που να μην σου βγάζει την πίστη θέλεις πολλά περισσότερα από 70€.Οι σκούπες αυτής της κατηγορίας τιμής σκουπίζουν για 5 λεπτά και μετά θέλουν καθάρισμα το φίλτρο γιατί αλλιώς δεν ρουφάνε τίποτα.Χιλιες φορές μια με σακούλα,αλλιώς πας σε Philips.

Καταρχας φιλε μου δεν ειναι απιθανο.Σκουπα των 200€ 15 χρονια Bosch πολυ καλα τα πηγε προφανως αν εχεις καθαρα φιλτρα σακουλες παλι μπορει να εχει χασει σε αποδοση ειναι λογικο.Οποτε λιγο πολυ συγκρινεις κατι καινουργιο μετα κατι πολυ παλιο.Επισης οπως τα λες οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του😂, ας προτείνώ κι εγώ αυτή:

https://www.skroutz.gr/s/13471512/AEG-LX7-2-EB-P-900274269-Ilektriki-Skoupa-650W-me-Kado-1-4lt-Mayri.html

AEG LX7-2-EB-P, 650W, χωρις σακούλες, απλά ανοίγεις κάδο, πετάς, τέλος. Αυτή τη στιγμή έχει 140, αλλα γενικά παίζει στα 120, εγώ την πήρα 100 το '21.

Τραβάει ικανοποιητικά 3 χρόνια τώρα, θόρυβος μέτριος (δε σου παίρνει το κεφάλι αλλα δεν ειναι ησυχη). Την αγόρασα βασικά λόγω πλήθος κριτικών. 

Όλα καλά, ΑΛΛΑ. Πρέπει να προσέχεις τα φίλτρα να ειναι καθαρά. Εχει 3 μεσα ένα μεταλικό, ενα με σαν πεπιεσμένο χαρτί και ένα πολύ πυκνο αφρολέξ. Του χαρτιού το δικό μου έχει σκιστεί λίγο μετά απο 3ετή χρήση. Θα πάρω καινουριο σύντομα. Τα άλλα 2 ειναι κομπλέ.

Καθάρισμα και τίναγμα, τουλάχιστον μια φορά το τρίμηνο, να μην μαζεψουν μπίχλα. Όσο μαζεύουν (αυτο ειναι το νοημα υπαρξής τους!) αρχίζει το μοτέρ να ζορίζεται. Αν ειναι τίγκα υπάρχει κίνδυνος να καεί μετά.

Επίσης επειδή ρουφάει μαμιώντας, μου χει τύχει να τραβήξει σακούλες και χαρτιά μέσα και να ειναι ημι-βουλωμένος ο ευκαμπτος σωλήνας. Επίσης προσοχή εκεί γιατί πάλι ζορίζεται το μοτερ.

Αν προσέξετε αυτα 2 πράγματα νομίζω ειναι καλή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γράψει κριτική για τη συγκεκριμένη.

Επειδή έχω Siemens Q8 και χάλασε μέσα στο lockdown (τελικά ήταν απλά το καλώδιο) χρειάστηκα σκούπα, επηρεασμένος από τις κριτικές πήγα και την πήρα.

Ποιοτικά είναι σαφώς υποδεέστερη από τη Siemens, ούτε και ρουφάει τόσο.

Απλά στις περισσότερες κριτικές οι τύποι πριν από την AEG μάλλον σκούπιζαν με τις ψάθινες.

Κλασικό παράδειγμα αποπροσανατολισμού από κριτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Tol1as είπε

AEG LX7-2-EB-P

6 ώρες πριν, phanispal είπε

AEG LX7-2-EB-P

Την  έχω, πολύ καλή...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ψάχνω για κινητό hard duty , για εργαζόμενο σε βιομηχανία, γύρω στα 100 ευρώ, αντε και λίγο παραπάνω. Χρήση μόνο τηλέφωνα και viber. Αγορά και απο εξωτερικό

Θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chronixp είπε

Καλησπέρα ψάχνω για κινητό hard duty , για εργαζόμενο σε βιομηχανία, γύρω στα 100 ευρώ, αντε και λίγο παραπάνω. Χρήση μόνο τηλέφωνα και viber. Αγορά και απο εξωτερικό

Θενξ

https://www.banggood.com/FOSSiBOT-F101P-Loud-Speaker-7GB-RAM-64GB-ROM-10600mAh-24MP-Triple-Camera-5_45-inch-18W-Fast-Charging-IP68-IP69K-Waterproof-Helio-P22-Octa-Core-4G-Rugged-Smartphone-p-2003153.html?cur_warehouse=CZ

https://www.banggood.com/Ulefone-Armor-X12-Pro-8GB-64GB-5_45-inch-4860mAh-NFC-Android-13-Helio-G36-Octa-Core-IP68-IP69K-Waterproof-4G-Rugged-Smartphone-p-1996017.html

https://www.skroutz.gr/s/46460150/Ulefone-Armor-22-Dual-SIM-8GB-128GB-Anthektiko-Smartphone-Mayro.html    https://rb.gy/4pepnr

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, phanispal είπε

Siemens Q8

Αυτή ειναι με σακούλα...? 950W. Επίσης δεν ειναι διαθέσιμη ή τη δίνουν 230€. Οπότε τι ακριβώς συγκρίνουμε?

Εν πάσει περιπτώσει δεν την έχω δουλέψει για να έχω γνώμη γι αυτή. Γι αυτή που έχω, είπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και δε συγκρίνονται όταν η μία κοστίζει τα διπλά.

Η ένστασή μου είναι στις κριτικές, που οδηγούν πολύ κόσμο, όπως και σένα και μένα να προβούμε σε αγορές μέτριων προϊόντων, και να νομίζουν ότι αγοράζουν κάτι εξαιρετικό.

Όπως γράφω και στην κριτική μου, όποιος θέλει, ας πιάσει τουλάχιστον στα χέρια του και κάτι άλλο για να έχει ένα μέτρο σύγκρισης. Όχι απλά να διαβάζει κριτικές, να παραγγέλνει μέσω internet και να νομίζει ότι έχει την καλύτερη σκούπα στο εμπόριο γιατί γελάει ο κόσμος.

Και αυτό είναι κάτι που έχω παρατηρήσει κι άλλες φορές στο skroutz. Σε προϊόντα αρκετής ζήτησης μόλις ο κόσμος δει έναν αριθμό θετικών κριτικών (αβάσιμων σε μεγάλο ποσοστό όπως αποδεικνύεται αργότερα) πάει κι αγοράζει και παρατηρείται ότι επειδή έχουν άγνοια νομίζουν ότι όντως αγόρασαν κάτι γαμάτο και οι κριτικές αυξάνονται και καταλήγουμε ένα μέτριο προϊόν να είναι best seller στο skroutz ενώ είναι μέτριο στην καλύτερη.

Όπως και στη Google λοιπόν, πρέπει να δίνουμε βάση κυρίως στα αρνητικά σχόλια, γιατί τα θετικά σε μεγάλο βαθμό είναι άτοπα και χωρίς τεκμηρίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...