Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, defbond είπε

ακουστικά Bluetooth για handsfree, podcasts και μουσικη, με multipoint pairing 

https://www.jmctech.gr/product/jbl-cuffie-bluetooth-t510btwhite/  /  https://www.jmctech.gr/product/jbl-tune-510bt-bluetooth-headset-black/ 

https://www.officespot.gr/shop/ypologistes-perifereiaka/perifereiaka-ypologiston/akoystika-headset-mikrofona/akoystika-jbl-tune-520bt-mayra-jblt520btblkeu/ 

3 ώρες πριν, John31 είπε

Θελω να αγορασω τρυπανι μπαταριας απο Ελλαδα. Οι απαιτησεις μου δεν ειναι μεγαλες. Χρειαζεται να εχει βαλιτσακι. Βρηκα αυτο. Καποια αλλη προταση δεκτη.

https://www.kassandrinos.gr/GR/ΕΡΓΑΛΕΙΑ/ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ/ΔΙΑΤΡΗΣΗ/Δραπανοκατσάβιδ/ΠΡΟΙΟΝ/5212000743220  20V / 2.0Ah

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψάχνω ότι καλύτερο μπορώ να βρω σε λάπτοπ για αγορά από Ελλάδα με 600-700 ευρώ budget. Οθόνη 15άρα, χρήση γραφείου, με καλή οθόνη και όσο πιο future proof γίνεται. Δεν με ενδιαφέρει το gaming για το συγκεκριμένο.

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Thanasis159 είπε

Ψάχνω ότι καλύτερο μπορώ να βρω σε λάπτοπ για αγορά από Ελλάδα με 600-700 ευρώ budget. Οθόνη 15άρα, χρήση γραφείου, με καλή οθόνη και όσο πιο future proof γίνεται. Δεν με ενδιαφέρει το gaming για το συγκεκριμένο.

 

Thanks!

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιαν10 είπε

Καλησπέρα,

Κάποια 65άρα μέχρι 650 ευρώ? (κατά προτίμηση LG/Samsung)

Ευχαριστώ

Περιμένω να βγει η Samsung 65q70c στα 900€ +15% επιστροφή 

αρα πέφτεις στα 765€ 

πιστεύω είναι πολύ καλή επιλογή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, NOODLE είπε

Περιμένω να βγει η Samsung 65q70c στα 900€ +15% επιστροφή 

αρα πέφτεις στα 765€ 

πιστεύω είναι πολύ καλή επιλογή 

Θεωρείς δεδομένο οτι θα γίνει;

Παρακολουθώ την 55αρα στο ίδιο μοντέλο.

15% επιστροφή, eurobank-germanos;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιαν10 είπε

Καλησπέρα,

Κάποια 65άρα μέχρι 650 ευρώ? (κατά προτίμηση LG/Samsung)

Ευχαριστώ

https://www.you.gr/tileorasi-ichos/tileoraseis-ana-brand/oles-oi-tileoraseis/tcl-65-65c735-ultra-hd-smart-qled 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nickol-us είπε

Θεωρείς δεδομένο οτι θα γίνει;

Παρακολουθώ την 55αρα στο ίδιο μοντέλο.

15% επιστροφή, eurobank-germanos;

Ναι πήγαινα για oled αλλά δεν  βλέπω να γίνεται καμιά  γενναία εκπτωση. Αυτή που σου λέω θα βγει σίγουρα 

(τώρα τι στοκ θα υπάρχει θα σε γελάσω )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για... τηλεόραση!

 

Καλημέρα σας.

Είναι από τα διαστήματα που πιθανώς να "ενοχλήσω" - απασχολήσω το νήμα.

Ψάχνω για 55" 4k tv, θέλω να μείνω σχετικά χαμηλά στο budget(~500€).

Έχω μπει στο τρυπάκι μήπως αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω μήπως πάρω κάτι αρκετά καλύτερο.

Υπάρχει ps5 οπότε η παρουσία hdmi 2.1 και το γρήγορο panel (100hz+) έχει αρχίσει και με απασχολεί.

Γλυκοκοιτάζω την Samsung QLED 55Q70C αλλά τα  700€ δε θα ήθελα να τα φτάσω.

Καθώς αναρτήθηκαν οι πρώτες bf προσφορές, είπα να κάνω μια βόλτα.

Βρήκα 2 οικονομικές επιλογές:

  • (δεν είναι προσφορά bf νομίζω) η μια είναι F&U QLED FLQ5523UH στα 440€, αν και "καμμένος" από vestel(toshiba) η τιμή της είναι αρκετά ελκυστική, αν υπάρχει κάποιος να εκφέρει εμπειρία χρήσης θα  ήταν τρομερά χρήσιμο. Δυστυχώς έχω καεί στο παρελθόν και από lg midrange (2 στα 2, 100% αποτυχία :D), οπότε εξετάζω όλες οι εναλλακτικές.
  • η δεύτερη είναι η TCL  QLED 55C735, η τιμή της αυτή τη στιγμή στις μεγάλες αλυσίδες περί τα 569€. Τα χαρακτηριστικά είναι αρκετά δυνατά (στα χαρτιά), οι κριτικές τις είναι ανάμικτες (ok). Βλέπω μια τάση τελευταία για τις TCL, αξίζει  σαν εναλλακτική; Έχει κάποιο μέλος εμπειρία από την συγκεκριμένη;

Βλέπω οτι δεν υπάρχει θέμα με βοήθεια επιλογής tv, θα επιχειρήσω να το ξεκινήσω εγώ μήπως με τη σειρά τους βοηθηθούν κι άλλα μέλη.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/819806-βοήθεια-για-αγορά-τηλεόρασης/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω πολυμηχανημα laser αυτόματης διπλής εκτύπωσης κατά προτίμηση brother (λόγο φτηνών τόνερ, αλλά όχι απαραίτητα) αλλά απαραιτήτως με βάθος ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ 37cm μιας και θα ζει μόνιμα σε ντουλάπι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nickol-us είπε

Ψάχνω για... τηλεόραση!

 

Καλημέρα σας.

Είναι από τα διαστήματα που πιθανώς να "ενοχλήσω" - απασχολήσω το νήμα.

Ψάχνω για 55" 4k tv, θέλω να μείνω σχετικά χαμηλά στο budget(~500€).

Έχω μπει στο τρυπάκι μήπως αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω μήπως πάρω κάτι αρκετά καλύτερο.

Υπάρχει ps5 οπότε η παρουσία hdmi 2.1 και το γρήγορο panel (100hz+) έχει αρχίσει και με απασχολεί.

Γλυκοκοιτάζω την Samsung QLED 55Q70C αλλά τα  700€ δε θα ήθελα να τα φτάσω.

Καθώς αναρτήθηκαν οι πρώτες bf προσφορές, είπα να κάνω μια βόλτα.

Βρήκα 2 οικονομικές επιλογές:

  • (δεν είναι προσφορά bf νομίζω) η μια είναι F&U QLED FLQ5523UH στα 440€, αν και "καμμένος" από vestel(toshiba) η τιμή της είναι αρκετά ελκυστική, αν υπάρχει κάποιος να εκφέρει εμπειρία χρήσης θα  ήταν τρομερά χρήσιμο. Δυστυχώς έχω καεί στο παρελθόν και από lg midrange (2 στα 2, 100% αποτυχία :D), οπότε εξετάζω όλες οι εναλλακτικές.
  • η δεύτερη είναι η TCL  QLED 55C735, η τιμή της αυτή τη στιγμή στις μεγάλες αλυσίδες περί τα 569€. Τα χαρακτηριστικά είναι αρκετά δυνατά (στα χαρτιά), οι κριτικές τις είναι ανάμικτες (ok). Βλέπω μια τάση τελευταία για τις TCL, αξίζει  σαν εναλλακτική; Έχει κάποιο μέλος εμπειρία από την συγκεκριμένη;

Βλέπω οτι δεν υπάρχει θέμα με βοήθεια επιλογής tv, θα επιχειρήσω να το ξεκινήσω εγώ μήπως με τη σειρά τους βοηθηθούν κι άλλα μέλη.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/819806-βοήθεια-για-αγορά-τηλεόρασης/

 

εχεις ps5 θα χαραμίσεις την εμπειρία σου σε tlc fu ariel k skip? Παρε αυτη που πες η δες το σαν επένδυση κ παρε μια oled με ατοκες δόσεις (τα "λεφτα" θα τα βγαλει) με τις ώρες απόλαυσης που θα σου δωσει τοσο στο ps5 οσο κ σε ταινιες μπαλα κτλ. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Vasilius είπε

εχεις ps5 θα χαραμίσεις την εμπειρία σου σε tlc fu ariel k skip? Παρε αυτη που πες η δες το σαν επένδυση κ παρε μια oled με ατοκες δόσεις (τα "λεφτα" θα τα βγαλει) με τις ώρες απόλαυσης που θα σου δωσει τοσο στο ps5 οσο κ σε ταινιες μπαλα κτλ. 

 

Δεν είμαι τόσο φαν σε θέαση ταινιών, ούτε κανά hardcore gamer.

Πιο πολύ παίζει ο μικρός ps5 , δε νομίζω οτι θα καταλάβει τι εστί oled.

Έχοντας 2 τηλεοράσεις off μέσα σε 9 χρόνια

  1. lg 42" lm6(κατι) ~650€, στην τετραετία έβγαλε ανεπανόρθωτο πρόβλημα και πετούσε γραμμές όταν ζεσταινόταν, άντεξα να την κρατήσω μια 5ετία
  2. toshiba 49"(vestel) 300€, στην τριετία άρχισε να κάνει κόλπα με αναβοσβησίματα, άλλαξα λάμπες (130€!) και πλέον δεν βλέπει το wi-fi ενώ το πρωί χρειάζεται 3-4 restart για να ξεκινήσει

καταλαβαίνεις οτι είμαι διστακτικός να κάνω μια τέτοιου ύψους επένδυση. Θα μπορούσα να τα δώσω τα λεφτά, δε θα χρεωκοπήσω αλλά δεν και είναι χρήματα που βάζω εύκολα στην άκρη (τα 1000+€ που χρειάζεται για μια tv του επιπέδου που λες). Προφανώς η lg ήταν τρομερά ανώτερη ποιοτικά, ήταν από τα καλά μοντέλα με καλά specs, αλλά και η toshiba δεν ήταν αίσχος, ενώ έκανε λιγότερο από τα μισά της χρήματα.

Γι'αυτό και εξετάζω όλες τις περιπτώσεις:

  • να πάρω απλή 4k επώνυμη(lg-samsung στα ~400€) κι όσο αντέξει
  • να βρώ κάποια ενδιάμεση λύση τύπου tcl (4k/qled/100+hz ~570€)
  • να καταλήξω να πάρω μια καλή mid range επώνυμη, σαν την samsung(650-700€ έχει 2 μοντέλα) που έβαλα.

Πολλά τα υποκειμενικά κριτήρια, δεν υπάρχουν σωστές οι λάθος απαντήσεις.

Η toshiba έστω και με τις κλωτσιές  παίζει, θα περιμένω να βγουν όλες οι προσφορές bf και θα ζυγίσω την κατάσταση.

Λίγο πολύ οι tv θα έχουν προσφορές και τα χριστούγεννα.

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...