Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, g_mateo είπε

Πρόταση για φθηνή 32άρα τηλεόραση;

https://diogenistore.gr/el/Product/finlux-32-ffb-4561--32--full-hd-1920x1080-full-hd--led-32-ffb-4561-full-hd.aspx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γειά σας . Ψάχνω για κουζίνα ελεύθερη με κεραμικές εστίες και διακόπτες χωνευτούς ή αφής , κατά προτίμηση inox . Μπάτζετ ανοιχτό , μ' ενδιαφέρει να είναι καλή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε καμιά καλή καρέκλα γραφείου/gaming, να έχει αντοχή για πολλές ώρες την ημέρα.
Κιλά είμαι 90 αλλά αυτές που είχα ως τώρα και καλά ως 150 κιλά είναι αλλά μετά από 2-3 μήνες χάνουν ύψος και με έχει κουράσει αυτό το πράγμα.
Θέλω μια να κρατήσει καιρό, ταβάνι θα έλεγα τα 200€ ή λίγο παραπάνω αν είναι για κάτι εξαιρετικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, comfuzio είπε

Πείτε καμιά καλή καρέκλα γραφείου/gaming, να έχει αντοχή για πολλές ώρες την ημέρα.
Κιλά είμαι 90 αλλά αυτές που είχα ως τώρα και καλά ως 150 κιλά είναι αλλά μετά από 2-3 μήνες χάνουν ύψος και με έχει κουράσει αυτό το πράγμα.
Θέλω μια να κρατήσει καιρό, ταβάνι θα έλεγα τα 200€ ή λίγο παραπάνω αν είναι για κάτι εξαιρετικό 

Αν το πρόβλημα είναι μόνο αυτό , μήπως να σκεφτείς την αλλαγή του αμορτισέρ με άλλο βαρέως τύπου ;

Επεξ/σία από alekout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, alekout said:

Αν το πρόβλημα είναι μόνο αυτό , μήπως να σκεφτείς την αλλαγή του αμορτισέρ με άλλο βαρέως τύπου ;

Κοίτα την έχω τώρα κοντά 4 χρόνια και την έχει κάνει το γατί μου με γρατζουνιές οπότε λέω να πάω σε καινούρια γενικότερα, απλά να είναι καλή!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, comfuzio είπε

την έχει κάνει το γατί μου με γρατζουνιές...

Εγώ τους κόβω τα μπροστινά νύχια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, zacharis1955 said:

Εγώ τους κόβω τα μπροστινά νύχια...

Δεν κάθεται ο δικός μου με τίποτα, αν κρατάω κάτι στα χέρια, τρέχει. Μόνο με άδεια χέρια έρχεται για χάδια (ή αν κρατάω λιχουδιές) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο forum,

Θα χρειαστώ τις γνώσεις της ομάδας,αν και εφόσον,

Λοιπόν αποφάσισα να πάρω το  HUAWEI MATE 50 PRO ,κατά προτίμηση σε ασημί,και πάνω εκεί που το αποφάσισα από 700 κάτι το βρίσκω στη καλύτερη 845 σε ένα μαγαζί στο best price  και ακόμη υψηλότερα στο skroutz.Και επίσης σε πολλά μαγαζιά εξαντλημένο.Καλα public κλπ,δεν το συζητώ,ακουμπάει χιλιάρικο.

Και ήθελα να δω εάν έχετε υπόψιν σας κάποιο μαγαζί,εντός η εκτός συνόρων με καλύτερη τιμή.Εδω να προσθέσω μόνο ότι θα θελα να αγοράσω με τιμολόγιο από αυτό το μαγαζί.

ευχαριστώ εκ τών προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, comfuzio said:

Πείτε καμιά καλή καρέκλα γραφείου/gaming, να έχει αντοχή για πολλές ώρες την ημέρα.
Κιλά είμαι 90 αλλά αυτές που είχα ως τώρα και καλά ως 150 κιλά είναι αλλά μετά από 2-3 μήνες χάνουν ύψος και με έχει κουράσει αυτό το πράγμα.
Θέλω μια να κρατήσει καιρό, ταβάνι θα έλεγα τα 200€ ή λίγο παραπάνω αν είναι για κάτι εξαιρετικό 

Δες στο Ikea για Markus η jarvafalet(η όπως αλλιώς λέγεται) ανάλογα με το ύψος σου.

Υ.γ Εάν έχεις όμως αγοράσει πρόσφατα και είναι καλή/σε βολευει πιθανών να μπορούσες να της αλλάξεις μόνο την μπουκαλα.

Έχουμε καμία πρόταση για ράδιο αυτοκινήτου με Bluetooth?

Δεν έχω καμία ιδιαίτερη απαίτηση από ήχο(μια χαρά ευχαριστημένος είμαι με το jvc 15ετιας "της σειράς" που έχω) απλά δεν έχει line in και νομίζω πως το Bluetooth θα βολεψει και για μουσική κ για κλήσεις.

Υ.γ Ξέρουμε εάν οι εταιρίες έχουν τις ίδιες φύσες σε όλα τα μοντέλα τους?

Εάν ναι, μάλλον θα προτιμούσα jvc να αποφύγω την "κοπτοραπτικη".

Τέλος καμιά πρόταση κεραίας αυτοκινητου?

Ειχε αρχίσει και θρυματιζοτανε η εργοστασιακή και την άλλαξα με μια τυχαία μικροτερη και τώρα εκτός πόλης δεν πιάνω τίποτα.

Έχουν κάποια specs αυτές η απλά όσο μακρύτερη τόσο καλύτερα?

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, @topos είπε

Δες στο Ikea για Markus η jarvafalet(η όπως αλλιώς λέγεται) ανάλογα με το ύψος σου.

Υ.γ Εάν έχεις όμως αγοράσει πρόσφατα και είναι καλή/σε βολευει πιθανών να μπορούσες να της αλλάξεις μόνο την μπουκαλα.

Έχουμε καμία πρόταση για ράδιο αυτοκινήτου με Bluetooth?

Δεν έχω καμία ιδιαίτερη απαίτηση από ήχο(μια χαρά ευχαριστημένος είμαι με το jvc 15ετιας "της σειράς" που έχω) απλά δεν έχει line in και νομίζω πως το Bluetooth θα βολεψει και για μουσική κ για κλήσεις.

Υ.γ Ξέρουμε εάν οι εταιρίες έχουν τις ίδιες φύσες σε όλα τα μοντέλα τους?

Εάν ναι, μάλλον θα προτιμούσα jvc να αποφύγω την "κοπτοραπτικη".

Τέλος καμιά πρόταση κεραίας αυτοκινητου?

Ειχε αρχίσει και θρυματιζοτανε η εργοστασιακή και την άλλαξα με μια τυχαία μικροτερη και τώρα εκτός πόλης δεν πιάνω τίποτα.

Έχουν κάποια specs αυτές η απλά όσο μακρύτερη τόσο καλύτερα?

https://www.alltimeoffers.gr/autokinito/car-audio/piges-cd-usb/1din/ce235bt-05-ihosustima-autokinitou-universal-1din-bluetooth-usb-aux-me-apospomeni-prosopsi/ 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, comfuzio είπε

Πείτε καμιά καλή καρέκλα γραφείου/gaming, να έχει αντοχή για πολλές ώρες την ημέρα.
Κιλά είμαι 90 αλλά αυτές που είχα ως τώρα και καλά ως 150 κιλά είναι αλλά μετά από 2-3 μήνες χάνουν ύψος και με έχει κουράσει αυτό το πράγμα.
Θέλω μια να κρατήσει καιρό, ταβάνι θα έλεγα τα 200€ ή λίγο παραπάνω αν είναι για κάτι εξαιρετικό 

Κάπου υπάρχει ένα νήμα για καρέκλες γραφείου, αν διαβάσεις θα καταλάβεις ότι με 200€ ή λίγο παραπάνω μόνο κάτι εξαιρετικό δεν παίρνεις, όταν υπάρχουν εργονομικές καρέκλες που κοστίζουν μερικά χιλιάρικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός αφυγραντήρα για ένα χώρο περίπου 80 τμ.

Θέλω να είναι όσο γίνεται πιο αθόρυβος.

Δεν με ενδιαφέρει το wifi.

Διαθέτω μέχρι 300€ (εκτός κι αν πρόκειται για κάτι εξαιρετικό)

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από tinapo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/10/2023 στις 8:15 ΜΜ, tinapo είπε

Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός αφυγραντήρα για ένα χώρο περίπου 80 τμ.

Θέλω να είναι όσο γίνεται πιο αθόρυβος.

Δεν με ενδιαφέρει το wifi.

Διαθέτω μέχρι 300€ (εκτός κι αν πρόκειται για κάτι εξαιρετικό)

Ευχαριστώ

Puredry Sophia PD2419

https://shopflix.gr/spiti-kipos/oikiakes-syskeyes/thermansi-and-klimatismos/syskeyes-poiotitas-aera/afygrantires/afygrantiras-puredry-sophia-235w-5lt-3626818/ 

https://puredryhellas.com/  /  https://rb.gy/2cm4v

Oτι καλύτερο κυκλοφορεί σ' αυτή την κατηγορία τιμής!

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tinapo είπε

Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός αφυγραντήρα για ένα χώρο περίπου 80 τμ.

Θέλω να είναι όσο γίνεται πιο αθόρυβος.

Δεν με ενδιαφέρει το wifi.

Διαθέτω μέχρι 300€ (εκτός κι αν πρόκειται για κάτι εξαιρετικό)

Ευχαριστώ

Βασικα παιζουν πολλα ρολο , πχ θερμοκρασιες σπιτιου  ή εαν θες να ειναι με συμπιεστη ή ζεολιθο , καλο ειναι να πας στο νημα με τους αφυγραντηρες να βρεις τι ακριβως θες και σου κανει δουλεια 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, tinapo said:

Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός αφυγραντήρα για ένα χώρο περίπου 80 τμ.

Θέλω να είναι όσο γίνεται πιο αθόρυβος.

Δεν με ενδιαφέρει το wifi.

Διαθέτω μέχρι 300€ (εκτός κι αν πρόκειται για κάτι εξαιρετικό)

Ευχαριστώ

Αυτός μόλις κυκλοφόρησε, είναι ιδιαίτερα αθόρυβος και από κάθε άποψη εξαιρετικός για να αξίζει τα παραπάνω χρήματα.

https://www.inventoraircondition.gr/afygrantires/stardust

Παίζει στο plaisio στα 350 με επιστροφή eurobank 70 ευρώ.

1 hour ago, zacharis1955 said:

Τον έχω και επειδή έχω εξοπλίσει όλο το κτίριο με διαφορετικούς αφυγραντήρες (7 στο σύνολο) δεν θα έλεγα με τίποτα ότι οι Puredry είναι όσο πιο αθόρυβοι γίνεται όπως ζήτησε ο TS. Είναι φοβερά ανθεκτικοί, αποτελεσματικοί και με χαμηλή κατανάλωση. Όμως ο Stardust είναι πιο αθόρυβος από τον Morris που είναι πιο αθόρυβος* από τον Atmosphere που είναι πιο αθόρυβος από τον Sofia. Επίσης ο Stardust έχει ένα πελώριο φίλτρο hepa, είναι smart σε αντίθεση με τον Sofia που είναι old school (ούτε wifi).

*τις σπάνιες φορές που δεν συντονίζει ο Morris με τα ψεύτικα πλαστικά του

P.S. Δεν είμαι καν φαν της Inventor, μόνο αφυγραντήρες έχω πάρει και τον πρώτο πολύ διστακτικά.

Επεξ/σία από elpenor
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...