Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω για κεφαλή εκτύπωσης plotter hp designjet 500 κωδικός c4810a (μαύρη) και c4811a (cyan).

Ξέρω ο plotter hp 500 είναι end of life , αλλά παίζει θαυμάσια, χωρίς προβλήματα των επόμενων μοντέλων της hp και των ανταγωνιστών (canon, epson , κλπ).

Βρίσκω κάποια τελευταία τεμάχια κεφαλών στο Σκρουτζ, αλλά είναι πολύ ακριβά.

Από ebay και AliExpress βρίσκω συμβατές (ίσως δουλεύουν , ίσως όχι), δεν θέλω να πάρω γιατί αργούν να έρθουν και ο πλοττερ έχει ήδη βγάλει μήνυμα αντικατάστασης.

Έχει κάποιος ασχοληθεί με συμβατές κεφαλές από ελληνικό μαγαζί?

 

Βρήκα από το fruugo.gr , είναι αξιόπιστο?

https://www.fruugo.gr/%CF%86%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B7-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%85%CF%80%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%87%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CF%89%CE%BD-c4811a-%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B7-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%85%CF%80%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%BF%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CF%87%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B9%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1-hp-500-510-800-%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B5/p-161702063-343437433

Τα "ελληνικά" του site είναι από μετάφραση και όχι καλή και φοβάμαι να αγοράσω , βλέπω ότι είναι μια εταιρεία στην Αγγλία μεσάζων, δεν ξέρω τί παίζει.

Κάποια άλλη δοκιμασμένη λύση για κεφαλές hp designjet 509 ,αν υπάρχει, ευπρόσδεκτη !!!

Επεξ/σία από stelrp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας. Τι προτείνεται για αγορά ηλεκτρικών συσκευών και συγκεκριμένα για πλυντήριο πιάτων, πλυντήριο ρούχων, ψυγείο, φούρνο με εστίες ή ξεχωριστά. 

Πρόκειται για 2 άτομα ( μελλοντικά 3 ) . Ποιες συσκευές είναι αξιόπιστες; Που η χώρα κατασκευής να μην είναι Κίνα και Τουρκία και η εγγύηση να είναι έως 5 έτη και όχι μόνο 2 . Μπάτζετ έως 500€ Μαξ για την κάθε συσκευή. 

 

Επεξ/σία από βασίλης26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, βασίλης26 είπε

Καλησπέρα σας. Τι προτείνεται για αγορά ηλεκτρικών συσκευών και συγκεκριμένα για πλυντήριο πιάτων, πλυντήριο ρούχων, ψυγείο, φούρνο με εστίες ή ξεχωριστά.

Για ψυγείο ότι πάρεις πρόσεξε να έχει inverter (=χαμηλη κατανάλωση) και no frost. Για πλυντήριο ρούχων να ειναι direct drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, villasg είπε

Ερωτηση , αυτο το εξαρτημα πως λεγετε και που μπορουμε να το βρουμε ?
Ειναι για εγκατασταση extra σκληρου δισκου 2,5" σε λαπτοπ HP ( για χρηση στο HP 15s-eq3224nw ) 

image.png.7981f7f666492b2f74d2ec94b98d4aab.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, villasg είπε
52 λεπτά πριν, villasg είπε

Ερωτηση , αυτο το εξαρτημα πως λεγετε και που μπορουμε να το βρουμε ?
Ειναι για εγκατασταση extra σκληρου δισκου 2,5" σε λαπτοπ HP ( για χρηση στο HP 15s-eq3224nw ) 

image.png.7981f7f666492b2f74d2ec94b98d4aab.png

Επέκταση  

https://www.amazon.com/JUTOSHUR-2-5inch-Connector-Laptop-LS-H323P/dp/B08HY4CR14

https://www.ebay.com/itm/284821689315

Εγώ πάντως θα άλλαζα τον μαμίσιο π.χ. με αυτόν: https://www.jmctech.gr/product/ssd-teamgroup-512gb-mp33-pcie-m-2-tm8fp6512g0c101/ και θα έκανε τον μαμίσιο εξωτερικό. Κερδίζεις σε ταχύτητα, θερμότητα, βάρος.

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, hamil είπε

Καλησπέρα

Καμία πρόταση για οικονομική τιμονιέρα για PS4?

Τι απαιτήσεις έχεις; Θες απλά να στρίβεις το τιμόνι δεξιά και να πηγαίνει δεξιά ή θες προσομοίωση οδήγησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2023 στις 5:35 ΜΜ, βασίλης26 είπε

Καλησπέρα σας. Τι προτείνεται για αγορά ηλεκτρικών συσκευών και συγκεκριμένα για πλυντήριο πιάτων, πλυντήριο ρούχων, ψυγείο, φούρνο με εστίες ή ξεχωριστά. 

Πρόκειται για 2 άτομα ( μελλοντικά 3 ) . Ποιες συσκευές είναι αξιόπιστες; Που η χώρα κατασκευής να μην είναι Κίνα και Τουρκία και η εγγύηση να είναι έως 5 έτη και όχι μόνο 2 . Μπάτζετ έως 500€ Μαξ για την κάθε συσκευή. 

 

Πλυντηριο ρουχων κοιτα σε whirlpool,κουζινα Zanussi,ψυγειοκαταψυκτη Samsung.Πλυντηριο πιατων δεν εχω να σου προτεινω κατι.Αν ενδιαφερεσαι,μπορω να σου προτεινω και συγκεκριμενα μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/10/2023 στις 10:21 ΜΜ, stelrp είπε

Ψάχνω για κεφαλή εκτύπωσης plotter hp designjet 500 κωδικός c4810a (μαύρη) και c4811a (cyan).

@stelrp δες κ εδω, ΔΕΝ τους ξερω, δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστοι κλπ κλπ κλπ https://www.offitech.gr/el/shopoffi/hp/hp-print-head/2226-hp-printhead-no-11-black-c4810a-detail

 

Επεξ/σία από Kthulhou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2023 στις 5:35 ΜΜ, βασίλης26 είπε

Καλησπέρα σας. Τι προτείνεται για αγορά ηλεκτρικών συσκευών και συγκεκριμένα για πλυντήριο πιάτων, πλυντήριο ρούχων, ψυγείο, φούρνο με εστίες ή ξεχωριστά. 

Πρόκειται για 2 άτομα ( μελλοντικά 3 ) . Ποιες συσκευές είναι αξιόπιστες; Που η χώρα κατασκευής να μην είναι Κίνα και Τουρκία και η εγγύηση να είναι έως 5 έτη και όχι μόνο 2 . Μπάτζετ έως 500€ Μαξ για την κάθε συσκευή. 

 

Για πλυντήριο δες και αυτό https://www.skroutz.gr/s/45288893/Morris-WIW-31014PGB-Plyntirio-Rouchon-10kg-1400-Strofon.html#description

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2023 στις 5:35 ΜΜ, βασίλης26 είπε

Καλησπέρα σας. Τι προτείνεται για αγορά ηλεκτρικών συσκευών και συγκεκριμένα για πλυντήριο πιάτων, πλυντήριο ρούχων, ψυγείο, φούρνο με εστίες ή ξεχωριστά. 

Πρόκειται για 2 άτομα ( μελλοντικά 3 ) . Ποιες συσκευές είναι αξιόπιστες; Που η χώρα κατασκευής να μην είναι Κίνα και Τουρκία και η εγγύηση να είναι έως 5 έτη και όχι μόνο 2 . Μπάτζετ έως 500€ Μαξ για την κάθε συσκευή. 

 

Για μενα απο την εμπειρια βλαβων σαν ηλεκτρονικος που ειμαι 
Πλυντηριο LG , κουζινα Korting  , ψυγειο Bosch , πιατων wirlpool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, villasg είπε
9 ώρες πριν, villasg είπε

Ερωτηση , αυτο το εξαρτημα πως λεγετε και που μπορουμε να το βρουμε ?
Ειναι για εγκατασταση extra σκληρου δισκου 2,5" σε λαπτοπ HP ( για χρηση στο HP 15s-eq3224nw ) 

image.png.7981f7f666492b2f74d2ec94b98d4aab.png

https://www.aliexpress.com/item/1005003523698965.html

Μπορεί να βρεις και εδώ αυτό που θες https://www.bestprice.gr/cat/3548/antallaktika-laptop.html?q=hdd+connector+sata

Επίσης μπορεί το πρόβλημα σου να ειναι η καλώδιοταινια και να γίνει δουλειά με ένα από αυτά https://grobotronics.com/hardware/kalodia/hook-up/ θα πρέπει να δεις πόσα Cores (αγωγούς) έχει  (μάλλον οχτώ)

Επεξ/σία από sakisgri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Tol1as είπε

Για ψυγείο ότι πάρεις πρόσεξε να έχει inverter (=χαμηλη κατανάλωση) και no frost. Για πλυντήριο ρούχων να ειναι direct drive.

Ναι το έχω κατά νου αυτό. Για το πλυντήριο ρούχων είναι τόσο σημαντικό;

1 ώρα πριν, alekout είπε

Για Morris έχω διαβάσει πως δεν υφίσταται εταιρεία τύπου Bosch και πως είναι φασον από Κίνα.

1 ώρα πριν, villasg είπε

Για μενα απο την εμπειρια βλαβων σαν ηλεκτρονικος που ειμαι 
Πλυντηριο LG , κουζινα Korting  , ψυγειο Bosch , πιατων wirlpool

Καλησπέρα. Ξέρουμε η korting που κατασκευάζεται και από ποια χώρα προέρχεται; Γιατί η Bosch μπορεί να είναι χώρα προέλευσης Γερμανία αλλά χώρα κατασκευής έχει και Τουρκία. Η whirlpool γνωρίζουμε τι χώρα είναι; ( προέλευσης κι κατασκευής) Επίσης ποιες εταιρείες δίνουν πάνω από 2 χρόνια εγγύηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, βασίλης26 είπε

Ναι το έχω κατά νου αυτό. Για το πλυντήριο ρούχων είναι τόσο σημαντικό;

Για Morris έχω διαβάσει πως δεν υφίσταται εταιρεία τύπου Bosch και πως είναι φασον από Κίνα.

Καλησπέρα. Ξέρουμε η korting που κατασκευάζεται και από ποια χώρα προέρχεται; Γιατί η Bosch μπορεί να είναι χώρα προέλευσης Γερμανία αλλά χώρα κατασκευής έχει και Τουρκία. Η whirlpool γνωρίζουμε τι χώρα είναι; ( προέλευσης κι κατασκευής) Επίσης ποιες εταιρείες δίνουν πάνω από 2 χρόνια εγγύηση;

Όσα whirlpool έχω δει(βέβαια δεν τα έχω δει όλα ) είναι Τούρκικα και ίδια με τα καθαρά Τούρκικα BEKO .

40 λεπτά πριν, theoilia είπε

Πάνω από 2 χρόνια δίνουν η Hitachi και η Gorenje από ότι γνωρίζω,4 και 5 έτη αντίστοιχα 

Πλυντήριο 8κιλο  Gorenje αγορασμένο λόγο και της  πενταετής εγγύησης που έδιναν, παρουσίασε πρόβλημα και δεν εμφανίστηκε ποτέ η Axion service να δει το πλυντήριο . Το ωραίο είναι ότι τηλεφωνούσαν για καλή αξιολόγηση και κάθε φορά που τους έλεγα ότι δεν εμφανίστηκε κανείς συνεργάτης τους έπεφταν από τα σύννεφα και υπόσχονταν ότι την επόμενη ημέρα θα ερχόντανε . Τελικά το πλυντήριο το πέταξα από το μπαλκόνι και αγόρασα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...