Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω για 2 καρεκλες camping πτυσομενες.Βλεπω διαφορες σε σκρουτζ/eshop και αλλα μαγαζια,αλλα θα ηθελα να κανω μια 'σωστη' επιλογη και να μη πεταξω τα χρηματα μου,αγοραζοντας κατι που θα κρατησει μονο για περιορισμενο αριθμο χρησεων.

Διαθετω μαξ εως 25ευρω ανα τεμαχιο.

Θα ηθελα κυριως να μαθω αν αυτες των 15 ευρω εχουν αξιοσημειωτες διαφορες με αυτες των 25 για παραδειγμα.

Αν καποιος εχει εμπειρια,καλοδεχουμενες οποιες προτασεις.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σας,

ψάχνω κάτι ιδιόμορφο. Έχω πορτοφόλι , μόνιμα στην κωλότσεπη. Έχω βαρεθεί να αντικαθιστώ τις πλαστικές κάρτες (πιστωτική , debit, προσωποποιημένη για τα ΜΜΜ), γιατί προφανώς πιέζονται και ή "τσαλακώνουν" ή απομαγνητίζονται.

Ψάχνω λοιπόν ή μεταλλικό πορτοφόλι (κανονικό όμως όχι σαν αυτά που είναι μόνο καρτοθήκες) ή κανονικό πορτοφόλι που κάπως προστατεύει καλύτερα τις κάρτες που είναι μέσα.

Συμβιβάζομαι και με πολύ λεπτή, μεταλλική καρτοθήκη, αρκεί να μην έρχονται σε άμεση επαφή οι κάρτες μεταξύ τους μέσα....

Ιδανικά μέχρι 50ευρώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπέρα σας! Ψάχνω για τα παρακάτω:
  1. Mini Pc  ή όσο γίνεται πιο small factor  . Η  χρήση του θα είναι 10-12 ώρες με 3 διαφορετικούς browser ανοικτούς με 6-8 tabs  ο κάθε ένας συν 2 επενδυτικά προγράμματα ( δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις) συν Discord,Telegram,πολύ διάβασμα και περιστασιακά Netflix. Αν μπορεί να σηκώσει και Age of empires  2-3 και GTA θα είναι σούπερ,αν πρέπει να πάω σε μεγαλύτερο/ακριβότερο  μηχάνημα  δεν χρειάζονται. Να έχει  τόσο Ethernet  όσο και Wifi  ( να μπορώ να κάνω cast στην τηλεόραση αν χρειαστεί κάποιες φορές) και Bluetooth. Budget 500-600 ευρώ .Τώρα κάνω τη δουλεία αυτή με το Lenovo Yoga 7 15ITL5 με i7 ,12GB ,Iris XE.
  2. 2 Οθόνες 27" και 24" για το επάνω Pc. Πολύωρη χρήση 8-10 ώρες, απόσταση 80-130 cm. Η 24" θέλω να έχει κατακόρυφο προσανατολισμό  καθώς  και να μπορώ να συνδέσω επάνω της και το Laptop κάποιες φορές. Budget 200-250 ευρώ η μία.
  3. Βάση γραφείου-βραχίονα για τις επάνω οθόνες . Θα τοποθετηθούν σε αμβλεία γωνία. Θέλω να έχουν δυνατότητα τοποθέτησης της οθόνης σε κλίση (θέλω να είναι λίγο πιο ψηλά από το ύψος των ματιών μου)   αλλά και περιστροφής για τη δεύτερη οθόνη. Budget 50-60 Ευρώ. (Και μία επιλογή τοίχου σε περίπτωση που δεν βολέψει του γραφείου)
  4. Ηχεία για το επάνω σύστημα. Θα ακούω μουσική πολλές ώρες όπως και youtube  διαλέξεις,κλήσεις μέσω discord-messenger . Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις απλώς να είναι μαζεμένα και όχι πολύ ογκώδη και ψηλά ( γύρω στα 20cm). Μου κάνει και τύπου ηχόμπαρα. Ιδανικά να έχουν δύο εισόδους για να μπορώ να συνδέω και το Laptop ταυτόχρονα. Budget 50 - 70 ευρώ.
  5. Πολυμηχάνημα . Περισσότερο χρειάζομαι το scanner για εξετάσεις υγείας και αποστολή και αρχειοθέτηση. Για τη λειτουργία του έκτυπωτή θέλω να έχει wifi και να στέλνω τόσο από το κινητό όσο και από το Laptop και το παραπάνω Pc! Max  10-15 σελίδες το μήνα. Budget 150 Ευρώ.
  6. Ηλεκτρική σκούπα τύπου stick .Δυνατή γιατί υπάρχει σκυλάκι Spitz και τρίχες παντού στα χαλιά ,κουρτίνες ,καναπέδες ,έπιπλα.Αν έχει και τη δυνατότητα να δουλέψει και ως σκουπάκι θα είναι ένα συν. Επίσης θέλω να δουλεύει και όσο γίνεται σε οριζόντια θέση για να μπαίνει κάτω από κρεβάτι ,καναπέ κλπ. Budget 200 ευρώ.
  7. Power bank με usb C. Όσο γίνεται πιό λεπτό και ελαφρύ για να το έχω επάνω μου. Το κινητό ,mi 9t pro, έχει μπαταρία 4000mAh.
  8. 5,1 surround με ασύρματα τα πίσω ηχεία . Αν δεν υπάρχει στο budget μου τότε μία ηχόμπαρα. Η τηλεόραση είναι η Philips  55" 4K UHD OLED 55OLED706 HDR. Budget 200-250 ευρώ.
 
Τα έγραψα εδώ τόσο για οικονομία χώρου (!!) όσο και γιατί θέλω τις προτάσεις του @zacharis1955. Αν δεν βρώ θα γράψω και στα ανάλογα νήματα. Δεν έχω πρόβλημα για αγορές από εξωτερικό εκτός ίσως απο τις οθόνες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!
Επεξ/σία από SteliosTh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, hamil είπε

Καλησπέρα!

Κάποια πρόταση για φθηνό Powerbank ~20000?

ΤΙΑ

https://perkas.gr/index.php?route=product/product&product_id=14609

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, SteliosTh είπε
Καλησπέρα σας! Ψάχνω για τα παρακάτω:
  1. Mini Pc  ή όσο γίνεται πιο small factor  . Η  χρήση του θα είναι 10-12 ώρες με 3 διαφορετικούς browser ανοικτούς με 6-8 tabs  ο κάθε ένας συν 2 επενδυτικά προγράμματα ( δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις) συν Discord,Telegram,πολύ διάβασμα και περιστασιακά Netflix. Αν μπορεί να σηκώσει και Age of empires  2-3 και GTA θα είναι σούπερ,αν πρέπει να πάω σε μεγαλύτερο/ακριβότερο  μηχάνημα  δεν χρειάζονται. Να έχει  τόσο Ethernet  όσο και Wifi  ( να μπορώ να κάνω cast στην τηλεόραση αν χρειαστεί κάποιες φορές) και Bluetooth. Budget 500-600 ευρώ .Τώρα κάνω τη δουλεία αυτή με το Lenovo Yoga 7 15ITL5 με i7 ,12GB ,Iris XE.
  2. 2 Οθόνες 27" και 24" για το επάνω Pc. Πολύωρη χρήση 8-10 ώρες, απόσταση 80-130 cm. Η 24" θέλω να έχει κατακόρυφο προσανατολισμό  καθώς  και να μπορώ να συνδέσω επάνω της και το Laptop κάποιες φορές. Budget 200-250 ευρώ η μία.
  3. Βάση γραφείου-βραχίονα για τις επάνω οθόνες . Θα τοποθετηθούν σε αμβλεία γωνία. Θέλω να έχουν δυνατότητα τοποθέτησης της οθόνης σε κλίση (θέλω να είναι λίγο πιο ψηλά από το ύψος των ματιών μου)   αλλά και περιστροφής για τη δεύτερη οθόνη. Budget 50-60 Ευρώ. (Και μία επιλογή τοίχου σε περίπτωση που δεν βολέψει του γραφείου)
  4. Ηχεία για το επάνω σύστημα. Θα ακούω μουσική πολλές ώρες όπως και youtube  διαλέξεις,κλήσεις μέσω discord-messenger . Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις απλώς να είναι μαζεμένα και όχι πολύ ογκώδη και ψηλά ( γύρω στα 20cm). Μου κάνει και τύπου ηχόμπαρα. Ιδανικά να έχουν δύο εισόδους για να μπορώ να συνδέω και το Laptop ταυτόχρονα. Budget 50 - 70 ευρώ.
  5. Πολυμηχάνημα . Περισσότερο χρειάζομαι το scanner για εξετάσεις υγείας και αποστολή και αρχειοθέτηση. Για τη λειτουργία του έκτυπωτή θέλω να έχει wifi και να στέλνω τόσο από το κινητό όσο και από το Laptop και το παραπάνω Pc! Max  10-15 σελίδες το μήνα. Budget 150 Ευρώ.
  6. Ηλεκτρική σκούπα τύπου stick .Δυνατή γιατί υπάρχει σκυλάκι Spitz και τρίχες παντού στα χαλιά ,κουρτίνες ,καναπέδες ,έπιπλα.Αν έχει και τη δυνατότητα να δουλέψει και ως σκουπάκι θα είναι ένα συν. Επίσης θέλω να δουλεύει και όσο γίνεται σε οριζόντια θέση για να μπαίνει κάτω από κρεβάτι ,καναπέ κλπ. Budget 200 ευρώ.
  7. Power bank με usb C. Όσο γίνεται πιό λεπτό και ελαφρύ για να το έχω επάνω μου. Το κινητό ,mi 9t pro, έχει μπαταρία 4000mAh.
  8. 5,1 surround με ασύρματα τα πίσω ηχεία . Αν δεν υπάρχει στο budget μου τότε μία ηχόμπαρα. Η τηλεόραση είναι η Philips  55" 4K UHD OLED 55OLED706 HDR. Budget 200-250 ευρώ.
 
Τα έγραψα εδώ τόσο για οικονομία χώρου (!!) όσο και γιατί θέλω τις προτάσεις του @zacharis1955. Αν δεν βρώ θα γράψω και στα ανάλογα νήματα. Δεν έχω πρόβλημα για αγορές από εξωτερικό εκτός ίσως απο τις οθόνες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!
Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Μετά 5 χρόνια με τον Canon MX725 παρέδωσε πνεύμα.

Μπορείτε να προτείνεται έναν εκτυπωτή για χρήση ελαφριά (σπίτι) με:

1. Printer εγχρωμο

2. Scanner

3. Ασύρμαη σύνδεση

4. Φθηνά αναλώσιμα

Ευχαριστώ. (περιμένω προφανώς και black σε κάθε περίπτωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, doll είπε

Καλησπέρα.

Μετά 5 χρόνια με τον Canon MX725 παρέδωσε πνεύμα.

Μπορείτε να προτείνεται έναν εκτυπωτή για χρήση ελαφριά (σπίτι) με:

1. Printer εγχρωμο

2. Scanner

3. Ασύρμαη σύνδεση

4. Φθηνά αναλώσιμα

Ευχαριστώ. (περιμένω προφανώς και black σε κάθε περίπτωση)

https://www.e-active.gr/polumichanima-inkjet-epson-expression-premium-xp-6000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, SteliosTh είπε

Ευχαριστώ πολύ!! Θα μελετήσω τις προτάσεις και θα επανέλθω με τυχόν απορίες.

https://www.priveshop.gr/product/12010144/PERIFEREIAKA/OTHONES/DELL-S-SERIES-S2721HN-68-6-CM-27-1920-X-1080-EIKONOSTOIXEIA-FULL-HD-LCD-GKRI

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, kakarame είπε

Καλησπερα, ψαχνω οικονομικο access point το οποίο να εχει και τουλάχιστον 4 θυρες ethernet

https://www.digital-master.gr/-routers/57712-archer-c6-v32-router-6935364088903.html

https://www.tp-link.com/in/home-networking/wifi-router/archer-c6/v3.20/

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλήμερα! 

Ψαχνω για σκουπα ρομπότ μεχρι 300€

Να έχει επάρκεια σε ανταλλακτικά 

Αξιόπιστη 

 

Επεξ/σία από sacarelis22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sacarelis22 είπε

Καλήμερα! 

Ψαχνω για σκουπα ρομπότ μεχρι 300€

Να έχει επάρκεια σε ανταλλακτικά 

Αξιόπιστη

https://www.netbox.gr/index.php?route=product/product&product_id=1878  /  https://www.netbox.gr/index.php?route=product/product&product_id=897

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

Ψαχνω για ψυγειο με πλατος 70αρι αθορυβο και αξιοπιστο και βρηκα αυτο

https://www.skroutz.gr/s/27598849/LG-GBB566PZHMN-Ψυγειοκαταψύκτης-462lt-NoFrost-Υ185xΠ70xΒ70εκ-Inox.html?from=index_recently_viewed

Το θεμα ειναι βλεπω πως ανεβηκε η τιμη 200Ε σε 1 χρονο!!

Εχει νοημα να περιμενω black friday; Παιζει να βρω κατι αξιολογο; Φοβαμαι μη τσιμπησει και αλλο η τιμη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...