Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν οι πρώτες φωτογραφίες του HTC One S και του τετραπύρηνου One X


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για windows δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι έτοιμο... και να μην υπάρχει όμως δεν νομίζω να οφείλεται σε κάποια τεχνική δυσκολία απλά δεν θα ενδιαφέρθηκε καμια εταιρία μέχρι στιγμής...

 

τώρα για το laptop αν δεν έχει αναδιπλούμενη οθόνη χάνει το νόημα του το πράγμα... (σκοπός είναι να έχεις ένα ελαφρύ σημειωματάριο στην τσάντα σου -με μεγάλη αυτονομια- που να μπορείς πχ στο αμφιθέατρο να το βάλεις στα γόνατα η στο τραπέζι και να σημειώνεις... η να σημειώνεις όρθιος στο δρόμο, να βγάλεις μια φωτογραφία πχ ένα σπίτι μετά να αποκόψεις, με την βοήθεια της γραφίδας, μια μπάλα παγωτό (από μια μεγαλύτερη εικόνα που την βρήκες στο internet και που έδειχνε πχ ένα παιδί στο λούνα παρκ :P) και να την βάλεις πάνω στην φωτογραφία του σπιτιού( που τράβηξες με το tablet) με ένα απλό σύρσιμο και από διπλα να σημειώσεις "Νίκο μου άρεσε πολύ αυτό το είδος αρχιτεκτονικής έτσι να κάνουμε το σπίτι μου με αποχρώσεις σαν και αυτές της μπάλας" :P και στο καπάκι να στείλεις τη σημείωση αυτή μέσω email στον εργολάβο σου με λίγα click.. όλα αυτά ενώ περπατούσες τυχαία από ένα δρόμο είδες το σπίτι και σου ήρθε η έμπνευση :P

 

στα σχολεια ας πούμε αντί να πετάνε 500 euro τζάμπα για επιδότηση netbook στα παιδάκια που τα περισσότερα το έχουν στο ράφι ή παίζουν κανένα mame.. ας τους εφοδιάσουν με τέτοια tabs η με lifescribe που σε συνδυασμό με τους ηλεκτρονικούς πίνακες (που απευθείας θα μεταφέρουν το περιεχόμενο του πινακα στα tablet των παιδιων που επίσης το κάθε παιδί θα μπορεί σε πραγματικό χρονο να σημειώνει δικά του πράγματα πάνω στο περιεχόμενο αυτό η να επισυνάπτει διαφορα multimedia,link κτλ που θα βοηθήσουν σε μια γρηγορότερη κατανόηση σε κάποια επανάληψη που θα κάνει στο τέλος της χρονιας κτλ)

 

όλα αυτά σε συνδυασμό με δωρεάν online υπηρεσίες όπως το evernote θα αυξήσουν την αποδοτικότητα κατακόρυφα!

Προφανως εγω αναφερομουνα σε κατι τετοιο,που με τα win8 θα κανουν φοβερο διδυμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ξέρω ήδη 3 συσκευές με παρόμοιες δυνατότητες το htc flyer με σχετικά μικρή οθόνη, μεγάλο μέγεθος και χαμηλές επιδόσεις και χωρίς υποστήριξη SIM κάρτας = δεν μπορείς εκτος σπιτιού να έχεις internet μονο lan..

 

μετά ξέρω το samsung galaxy note που έχει πιο ισχυρό hardware και υποδοχή για sim αλλα έχει μικρότερη οθόνη και δεν ξέρω αν συγχρονίζει ηχητική εγγραφη με σημειώσεις.. τέλος η γραφίδα του είναι πολύ λεπτή και δεν ξέρω αν βολεύει στο γράψιμο ...

 

και ένα netbook της asus που ουσιαστικά είναι tab με δυνατότητα επικόλλησης πληκτρολογίου.. δεν θυμάμαι όμως το μοντέλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα εξαρταται,εκτος απο τη χρηση που το θες και απο τα λεφτα που θελεις να διαθεσεις!

Επιλογες υπαρχουν πολλες και θα γινουν ακομη περισσοτερες σε λιγους μηνες! :-D

Το samsung που αναφερα πιο πανω το κοιταξες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δύσκολα γιατί το ενδιαφέρον και οι καταιγιστικές εξελίξεις στον τομέα της πληροφορικής μετατοπίζονται στις φορητές υπολογιστικές συσκευές.

 

τότε περισσότερες ειδήσεις και από άλλα πράγματα? και μη μου πεις ότι δεν υπάρχουν :P

 

απλά κάποιοι τις θεωρούν "ασήμαντες", πχ κυκλοφόρησε αυτή η κάρτα γραφικών, μητρική, δίσκος, οθόνη κτλπ κτλπ

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ακούω και σχόλια για τον σχεδιασμό και ότι όλα μοιάζουν. Λογικό δεν είναι ? Όλες οι συσκευές αυτής της κατηγορίας προσπαθούν να έχουν μια γυάλινη ορθογώνια επιφάνεια με ελάχιστα ή και καθόλου κουμπιά. Πως αλλιώς μπορεί να επιτευχθεί σχεδιαστικά κάτι τέτοιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ακούω και σχόλια για τον σχεδιασμό και ότι όλα μοιάζουν. Λογικό δεν είναι ? Όλες οι συσκευές αυτής της κατηγορίας προσπαθούν να έχουν μια γυάλινη ορθογώνια επιφάνεια με ελάχιστα ή και καθόλου κουμπιά. Πως αλλιώς μπορεί να επιτευχθεί σχεδιαστικά κάτι τέτοιο ?

Ελα ντε.. οποίος το πετύχει θα πουλήσει πολυ.. :)

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρχισαν οι σοφοί και οι μέντορες για τα ιδανικά size και ιστορίες απο την κρύπτη.

 

Λες και όλοι στον κόσμο έχουν το Smartphone για τον ίδιο λόγο.

 

Ορίστε οι κατα τα άλλα τεράστιες διαφορές μεταξύ iphone-Samsung-HTC συσκευών:

 

67811996.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Δεν ειναι και τόσο τραγικές οι διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αμα δεν βλεπεις διαφορες ξερω εναν καλο οφθαλμιατρο... :-)

 

τεράστιες όχι δεν είναι και προφανώς δεν συγκρίνουμε πχ το Iphone με το Note, αλλά πάμε σταδιακά...

 

πχ Iphone με GS2 και GS2 με Galaxy Nexus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και το παμε σταδιακα αλλα ακομα και ετσι ειναι αισθητη η διαφορα του ifraud με το Samsung.

 

Και εννοειται οτι περι ορεξεως κολοκυθοπιτα αλλα μην παμε να βγαλουμε και τρελους οσους λενε οτι ενα κινητο με οθονη 4.7 ιντσες ειναι τελειως αβολο στο χερι!

 

Εκτος και αν δεν εχεις χερια αλλα κουταλες... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τότε περισσότερες ειδήσεις και από άλλα πράγματα? και μη μου πεις ότι δεν υπάρχουν :P

 

απλά κάποιοι τις θεωρούν "ασήμαντες", πχ κυκλοφόρησε αυτή η κάρτα γραφικών, μητρική, δίσκος, οθόνη κτλπ κτλπ

Όποιος θεωρεί ότι πρέπει να δημοσιευτεί κάποια σημαντική είδηση μπορεί να το κάνει στο λομπυ των ειδήσεων.

 

μην παμε να βγαλουμε και τρελους οσους λενε οτι ενα κινητο με οθονη 4.7 ιντσες ειναι τελειως αβολο στο χερι!

 

Εκτος και αν δεν εχεις χερια αλλα κουταλες... :-)

Το note που είναι ακόμα μεγαλύτερο με βολεύει τέλεια και έχω κανονικά χέρια. Μάλλον δεν είναι θέμα τρέλας αλλά το τί βολεύει τον καθέναν. Επίσης καλύτερη άποψη μπορούν να εκφέρουν οι κάτοχοι των "μεγάλων" κινητών υπολογιστικών συσκευών από αυτούς που φαντάζονται πώς θα είναι ή που κράτησαν μια στα χέρια τους για λίγα λεπτά.

 

Με τέτοιο πλούσιο περιεχόμενο που είναι διαθέσιμο, και για την πολυχρηστικότητα για την οποία προορίζονται οι κινητές υπολογιστικές συσκευές δε μπορούν να παραμείνουν πολύ μικρές. Κάθε καινουρια γενιά βλέπει και αύξηση του μεγέθους της οθόνης και θεωρώ ότι θα καταλήξουμε γύρω στις 5 ίντσες ή ότι τα όρια με τα tablet θα γίνουν ασαφή ώστε να χρησιμοποιούμε ένα και μόνο όνομα για αυτές τις λεπτές υπολογιστικές συσκευές και θα τις ξεχωρίζουμε από το μέγεθος της οθόνης και την ισχύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όποιος θεωρεί ότι πρέπει να δημοσιευτεί κάποια σημαντική είδηση μπορεί να το κάνει στο λομπυ των ειδήσεων.

 

εμείς έχουμε και περιορισμό στο πόσες μπορούμε να βάλουμε τη βδομάδα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρώτα κινητα, και για αρκετό καιρο ,ήταν τούβλα. Και χοντρά, και μεγάλα. Ο κόσμος τα αγορασε μαζικά όμως...

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...