Προς το περιεχόμενο

backtrack5 instal


Baggelis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα θελω να εγκαταστησω το backtrack 5 σε windows 7 πρεπει να σβησω τελειως τα win; γιατι οταν κανω εγκατασταση απο cd και φτανω στο σημειο που θα αποθηκευτη το προγραμμα μου δινει δυο επιλογες η μια εινα να αφαιρεσω τελειως τα win και η αλλη που ειναι για προχωρημενους για διαμερισματα και τετοια τα οποια δεν κατεχω και πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Εννοείς πως θέλεις να έχεις δύο λειτουργικά εγκατεστημένα. Το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να χωρίσεις το σκληρό σου στα δύο, έναν για τα παραθύρια και ένα για το backtrack. Ο δίσκος που θα εγκαταστήσεις το Backtrack να είναι ext4 περίπου 10G και καλή τύχη. Στο insomnia θα βρεις οδηγίες και πολύ καλούς οδηγούς για εγκατάσταση δύο λειτουργικών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αρκετα απλο.

Ξεκινας το BT5 απο cd, βγαινεις στο desktop και εχει επιλογη Install to hard disk. Εκει εχει wizard και σε ρωταει για ολα τα απαραιτητα. Φυσικα θα δει τα εγκατεστημενα windows και θα σε αφησει να τα κρατησεις, δεσμευοντας μονο οσο χωρο το αφησεις να παρει απο το partition των windows.

Το εχω κανει χωρις προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

αν έχεις usb κάρτα wifi βάλτo σε virtual box αμα δε θες να κάνεις partition και τα λοιπά

αλλιώς αυτά που σου είπανε παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταφέρει για κανένα λόγο να κάνω την κάρτα δικτύου να δουλέψει μέσω VM... μια ATHEROS σε ένα ACER...

Με εγκατάσταση όλα κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι αν η καρτα ειναι εσωτερικη και οχι usb, μιας και ενα vm εχει virtual hardware και δεν εχει προσβαση στο κανονικο, εκτος αν αυτο ειναι σε usb KAI "forwarded" στο vm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...