Προς το περιεχόμενο

Photography thread(τεχνικές, εξοπλισμός κλπ)


akisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 minutes ago, highpriest said:

Μια χαρά είσαι.
Αν έχεις και κανα φλας πάρτο μαζί σου, αλλά γενικά τα TeDx είναι καλοφωτισμένα. Με λίγο ανεβασμένο ISO θα είσαι οκ. Sony Full Frame είναι, διαπρέπουν σε χαμηλό φωτισμό.

Για την Dji action 4 δεν γνωρίζω να σου πω. Αν και με τοσο μικρό αισθητήρα και σε σκοτεινό μέρος σαν ένα θέατρο, μπορεί να βγάλει κόκκο όταν ανεβάσει ISO. Θα σώζεται λογικά σε κάποιο denoise προγραμματάκι.

Φλας δεν εχω, δε χρησιμοποιούμε στο βίντεο. Καλά, η action μόνο ότι πιάσει από γενικό κάδρο τη θέλω, δε θα βασιστώ σε αυτήν. Θέλω να πιστεύω ότι μπορώ να το καλύψω...ειδομεν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, vagosofron είπε

Φλας δεν εχω, δε χρησιμοποιούμε στο βίντεο. Καλά, η action μόνο ότι πιάσει από γενικό κάδρο τη θέλω, δε θα βασιστώ σε αυτήν. Θέλω να πιστεύω ότι μπορώ να το καλύψω...ειδομεν!

Πέρα απο αυτή τη φάση με το TeDx, απο τη στιγμή που αναλαμβάνεις και φωτογραφικές δουλειές, αγόρασε και ένα φλασάκι. Οχι κανα πανάκριβο μαμά ή επώνυμο στα 500+ ή και 1000 ευρώ.

Ενα Godox ή ένα Yongnuo στα 60-80 ευρουλάκια μάνουαλ ή παρόμοιo στα 120-130 ευρώ TTL είναι υπεραρκετό.

Θα με θυμηθείς!😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, highpriest said:

Πέρα απο αυτή τη φάση με το TeDx, απο τη στιγμή που αναλαμβάνεις και φωτογραφικές δουλειές, αγόρασε και ένα φλασάκι. Οχι κανα πανάκριβο μαμά ή επώνυμο στα 500+ ή και 1000 ευρώ.

Ενα Godox ή ένα Yongnuo στα 60-80 ευρουλάκια μάνουαλ ή παρόμοιo στα 120-130 ευρώ TTL είναι υπεραρκετό.

Θα με θυμηθείς!😉

Το έχω στα πλάνα ένα φλασάκι γιατί παρατηρώ ότι έχει επιστρέψει η "μόδα" με τα φλας🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...