Προς το περιεχόμενο

open suse προβλημα


papvasia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας ειχα εγκατεστημενα στο pc μου open suse μαζι με windows..οταν φορτωνε αρχικα ο υπολιγιστης ειχα επιλογη αν θα μπω με Opensuse ή windows...εχθες ειχα ενα προβλημα με ενα στικακι και δοκιμασα να το κανω format απο το τερματικο...βασικα δοκιμαζα διαφορες εντολες , "επαιζα" με τις εντολες με αποτελεσμα σημερα το πρωι που ανοιξα το Pc μου να μην μου εμφανιζει την επιλογη για να μπω με Opensuse ...μαλλον κατι εκανα καταλαθος..καμια ιδεα για το πως να λυθει το προβλημα αυτο....thanks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θυμαμαι ακριβως ποιες εντολες χρησιμοποιησα οσο και να εψαξα....αλλα κατι που ισως μπορει να βοηθησει ειναι οτι στο computer οταν μπαινεις ενω ειχα μονο το Local disk© και εβλεπα τωρα βλεπω Και ενα Local disk(F) o οποιος οταν κανεις κλικ για να ανοιξει ανοιγει και ειναι κενος μεσα "this folder is empty" ενω απο εξω φαινεται ο μισος γεματος...τι να πω...σκεφτηκα να κανω επαναφορα συστηματος αλλα δεν μπορω να βαλω δικο μου σημειο εκκινησης ,τα windows βαζουν απο μονα τους την προηγουμενη μερα.....καμια αλλη ιδεα που ισως βοηθησει..παντως σας ευχαριστω παρα πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαίνεται ότι με κάποια από τις εντολές

διαγράφτηκαν αρχεία συστήματος ή έγινε format η διαμέριση του opensuse.

 

οι εντολές που λέει ο martinoff (dd και rm)

θέλουν προσοχή γιατί καταστρέφουν δεδομένα.

 

Μπορείς να bootάρεις από κάποιο live cd και να δεις

αν έχει μείνει κανένας φάκελος στο μέρος που ήταν το linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...