Προς το περιεχόμενο

προβλημα οθονης με linux mint


staurosss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προβλημα ειναι πως το κατω πανελ δεν φαινεται?

Αν ναι, τι οθονη εχεις, ως ποια αναλυση υποστηριζει, ποια καρτα γραφικων εχεις και πως την εχεις συνδεδεμενη με την οθονη (dvi ή dsub)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως εχω θεμα στον δικο μου λαπ τοπ!!! Γιατι στην οθονη δειχνει σαν να ειναι καμενη κ μπηκα απο αλλο υπολ να δω την εικονα που εστειλα για να δειτε, κ την δειχνει σωστα οποτε λεω ειναι η καρτα γραφικων μου! Αλλα λεω για να δω με ενα αλλο μονιτορ απο την εξοδο vga κ δειχνει κανονικα! Αλλα το μονιτορ του λαπ τοπ δειχνει σαν να ειναι καμενο κ μου κανει εντυπωση γιατι με windows 7 δεν αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα!!!

 

Το προβλημα ειναι πως το κατω πανελ δεν φαινεται?

Αν ναι, τι οθονη εχεις, ως ποια αναλυση υποστηριζει, ποια καρτα γραφικων εχεις και πως την εχεις συνδεδεμενη με την οθονη (dvi ή dsub)?

Εγω την εκοψα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό είναι να αναφέρεις ακριβές μοντέλο του λάπτοπ.

θα κοιταξω να σου πω τι μητρικη φοραει ειναι αλλα πρεπει να το ανοιξω πρωτα ειναι turbo X καταλαβαινεις κ βαριεμαι τωρα, Παντως επεξεργαστη εχει εναν intel pentium m 1,70 k ram 1,2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχεις κανει εγκατασταση η απο live cd εχεις αυτη την εικονα ?

αν ειναι το δευτερο δοκιμασε στην εναρξη με αλλη επιλογη απο την default

το εχω κανει εγκατασταση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mισο να ξεκαθαρισουμε κατι.

Το ιδιο λαπτοπ παιζει με τα win7 ? (αυτο καταλαβα)

 

Δοκιμασε με ενα live dvd τελευταια εκδοση να το τρεξεις να δεις αν ξεκιναει και το δουλευει και κανονικα και μετα κανε απο εκει εγκατασταση.

 

Πως εκανες την εγκατασταση ? το εβλεπε κανονικα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mισο να ξεκαθαρισουμε κατι.

Το ιδιο λαπτοπ παιζει με τα win7 ? (αυτο καταλαβα)

 

Δοκιμασε με ενα live dvd τελευταια εκδοση να το τρεξεις να δεις αν ξεκιναει και το δουλευει και κανονικα και μετα κανε απο εκει εγκατασταση.

 

Πως εκανες την εγκατασταση ? το εβλεπε κανονικα ?

Πριν ειχα windows 7 κ η οθονη ηταν μια χαρα! Κ επειδη μ αρεσει να λειτουργω με την ιδεα του ελευθερου λογισμικου εκανα format κ περασα τα linux mint μεχρι εδω ωραια! Το θεμα μου ειναι οτι η εικονα του λαπ τοπ δειχνει σαν καμενη με τα linux προφανως εχει καποιο θεμα με τους drivers αλλα δεν ξερω να το ψαξω με τα linux απλα μου κανει εντυπωση γιατι οταν βαζω εξωτερικη οθονη στο λαπ τοπ με τα Linux παιζει μια χαρα δειχνει οπως πρεπει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...