Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εκτυπωτη ΗΡ


victori@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια..

Αγορασα εναν εκτυπωτη ΗΡ Officejet 4500 Desktop πριν απο αρκετο καιρο και ειχα κανει μια προσπαθεια να το εγκαταστησω στο laptop μου τοτε αλλα δεν μπορουσα να εκτυπωσω με τιποτα. Προσφατα αγορασε η αδερφη μου δικο της λαπτοπ και ο εκτυπωτης γραφτηκε με την πρωτη και λειτουργει κανονικα (εκτυπωση, σαρωση).Ξαναπροσπαθησα λοιπον και το εγκατεστησα και ενω κανει σαρωση κανονικα οταν δινω εντολη εκτυπωσης μου εμφανιζει σφαλμα και μου λεει οτι η ουρα εκτυπωσης σταματησε να λειτουργει.το εψαξα στο google και ακολουθησα οδηγιες που βρηκα σε πολλα site για επανεναρξη της ουρας αλλα και παλι οταν παω να εκτυπωσω η ουρα σταματαει να λειτουργει και φυσικα δεν εκτυπωνει..

Μπορει κανενας να με βοηθησει?Εχω απελπιστει μ' αυτο..

Το λαπτοπ μου ειναι toshiba και της αδερφης μου αλλα διαφορετικο μοντελο(εκεινης ειναι 1 μοντελο παλιοτερο)

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

το έχεις συνδεδεμένο σε usb στο pc ή σε usb hub?

 

το πολυμηχανημα το συνδεω απευθειας στο λαπτοπ μεσω καλωδιου απο τη θυρα usb του λαπτοπ.(αν καταλαβα καλα την ερωτηση)

(σορρυ για την καθυστερηση αλλα τωρα ειδα την απαντηση σου)

αν τυχον και ξαναδεις αυτο το θεμα και μπορεις να βοηθησεις, ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησε την διαδρομή C:\Windows\System32\spool\PRINTERS και σβήσε ότι αρχεία έχει αυτος ο φάκελος μέσα (αν έχει αρχεία)

 

Δοκίμασέ το και πες μας αν εγινε κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε unistall τους drivers / προγραμματα του εκτυπωτη , μπες με safe mode και με driver sweeper καθαρισε υπολειματα driver του εκτυπωτη και μετα δοκιμασε να κανεις παλι εγκατασταση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...