Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εκτυπωτή - Συνέχεια offline


Barbara1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα :-)

Έχω windows 7 και μου παρουσιάζεται το εξής πρόβλημα :

 

Το πολυμηχάνημα είναι το εξής:

 

http://www.skroutz.gr/s/262480/HP-Officejet-4500-All-in-One.html

 

Το συνδέω με usb, βάζω τους drivers και ενώ τους παίρνει κανονικά από το cd, τον εκτυπωτή τον εμφανίζει ως "εκτός σύνδεσης". Το ίδιο και με το cd, το ίδιο και αν κατεβάσω τους drivers από το cd αφού βγάλω τους παλιούς.

Θέμα καλωδίου δεν υφίσταται, έχω δοκιμάσει με άλλα 3 όπως και με 3 διαφορετικές θύρες usb, μία πίσω και μία μπροστά.

Κατά την εγκατάσταση, μου λέει να συνδέσω κάποια στιγμή τον εκτυπωτή και αφού τον εντοπίσει να πατήσω συνέχεια. Βγάζω, βάζω το καλώδιο και δε γίνεται τίποτα.

Από τις ρυθμίσεις του εκτυπωτή δεν μπορώ να τον θέσω σε λειτουργία.

Έχει κάποια self test, εκτυπώνει κανονικά αλλά από το pc τίποτα. Στέλνει για εκτύπωση, περιμένω και ενώ φεύγει από τα windows(δεν είναι σε εκκρεμότητα) δεν εκτυπώνει τίποτα.

Τα μελάνια είναι κανονικά τοποθετημένα.

Από εκεί που τον πήρα, τον επέστρεψα γιατί είχα το ίδιο πρόβλημα και μου είπαν ότι δουλεύει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες άλλο υπολογιστή με windows 7 και κάνε βήμα βήμα την εγκατάσταση by the book. Αν εκει παίξει, δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά ειναι πιο εύκολο να κάνεις επανεγκατάσταση των windows στο μηχάνημα σου, πάρα να βγάλεις τα υπολείμματα των drivers.

 

Γιατί στο λεω αυτό.

 

Πριν λίγο καιρό φίλος μου αγόρασε ενα πολυμηχάνημα της hp και έκανε του κεφαλιού του στην εγκατάσταση (έβαζε πρώτα τα καλώδια και μετά πάταγε οτι εβρισκε μπροστά του). Drivers δεν μπήκαν σωστα και μετά οσες φορές κι αν προσπάθησαμε να κάνουμε σωστή εγκατάσταση το μηχάνημα υπολειτουργούσε. Δοκίμασα οτι ήξερα απο αφαιρέσεις, αλλά φως δεν είδαμε. Σε άλλο υπολογιστή πήγαινε σφαίρα - ειχα κανει σωστή εγκατασταση. Τελικά κάναμε καθαρη επανεγκατασταση των windows και το μηχάνημα παίζει άψογα μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...