Προς το περιεχόμενο

fedora 16 σε netbook με windows 7 και boot loader ?


geioannou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που να ξερω οτι στη fedora δεν εχουν προεγκατεστημενο το nano!

Καντο εγκατασταση ή βαλε εκει gedit εφοσον εισαι με gnome.

 

χα χα για να το κανω αυτο θα πρεπει να ξερω που θα το βρω και βεβαια πως γινετε και η εγκατασταση του.

 

να φανταστει κανεις οτι εβαλα fedora στο netbook για να μου δειξουν 2-3 πραγματα στο Linux λειτουργικο μπας και ετσι να κανω τα πρωτα μου βηματα. γιατι παλαιοτερα που εχει "παιξει" μονος μου εκτος απο τα βασικα ιντερνετ κλπ που μπορει να βρει σχετικα ευκολα ενας χρηστης που εχει εμπειρία σε αλλα λειτουργικα, δεν ειχα καταφερει κατι παραπανω.

εστω και ετσι λοιπον εμαθα για το admin user (su) και ειδα οτι η κονσολα δεινει και περνει.

 

να ρωτησω κατι αλλο. εαν κανω recovery τα windows απο το recovery boot του λειτουργικου, οτι εχει δημιουργιθει grub κλπ θα σβυστει η θα παραμεινει ? το ρωταω μιας και αυτα ισως ειναι σε σημειο του δισκου που αφορα το boot και οχι το σημειο του-των λειτουργικων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ λέω να σταματήσετε να πειράζετε τον grub με προγράμματα και να διαβάσετε πως δουλεύει να τελειώνετε μια και καλή

 

ρε συ jim, για ένα πράγμα είναι καλό το ubuntu, για το wiki του grub2

πάτα με

το grub default παίρνει και κατευθείαν ονομαστική τιμή, που δε σε νοιάζει η θέση του στο μενού και τελείωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ λέω να σταματήσετε να πειράζετε τον grub με προγράμματα και να διαβάσετε πως δουλεύει να τελειώνετε μια και καλή

 

Αμ μπραβο.

 

Θα σας πεσει ο ***** αμα διαβασετε 10 γραμμες?

 

Life is easier with Windows.. :-)

 

Για τους "βαριεμαι να μαθω - πρεπει να δουλευουν ολα σαν και αυτο που εχω συνηθισει- ναι , ειναι πιο easier η life με τα windows.

 

 

Και reported για flame start.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους "βαριεμαι να μαθω - πρεπει να δουλευουν ολα σαν και αυτο που εχω συνηθισει- ναι , ειναι πιο easier η life με τα windows.

 

Για τους "σε 10 λεπτά ενασχόλησης με κάτι άγνωστο έλυσα 3 ημερών ψάξιμο για κάτι αντίστοιχα άγνωστο" θες να πεις...

 

Και reported για flame start.

 

Δε πειράζει εγώ εξακολουθώ να σε αγαπάω! B)

 

http://www.youtube.com/watch?v=HswyA9tZD9I

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...