Προς το περιεχόμενο

jvc προβλημα?


aris 90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας καλως σας βρηκα εχω μια καμερα jvc everio gz-mg132E ο σκληρος δισκος ειναι γεματος σημερα το πρωι την ανοιξα και την εκλεισα και ειδα βιντεο τωρα το μεσιμερι που την ανοιξα μου βγαζει το μνμ ''need to format hard disk drive.

do you want format?all data will be erased.

και εχει δυο επιλογεσ execute και cancel τι να κανω; παντως δεν θελω σε καμια περιπτωση να χασω τα αρχεια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εχει δυο επιλογεσ execute και cancel τι να κανω; παντως δεν θελω σε καμια περιπτωση να χασω τα αρχεια μου

Τότε σε καμιά περίπτωση μην κάνεις format(execute) ^_^

Σύνδεσε τον στον Η/Υ και επανέφερε το διαμέρισμα με το testdisk

δες εδώ για λεπτομέρειες.

http://theelf.iwoly.com/itknowledge/TestDisk.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε σε καμιά περίπτωση μην κάνεις format(execute) ^_^

Σύνδεσε τον στον Η/Υ και επανέφερε το διαμέρισμα με το testdisk

δες εδώ για λεπτομέρειες.

http://theelf.iwoly.com/itknowledge/TestDisk.html

ευχαριστω ρε φιλε .θα το δοκιμασο αργοτερα γιατι τωρα εχω μια δουλεια .ειναι σιγουρο οτι θα πετυχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω ρε φιλε .θα το δοκιμασο αργοτερα γιατι τωρα εχω μια δουλεια .ειναι σιγουρο οτι θα πετυχει;

Δεν μπορώ να ξέρω τι πρόβλημα έχει ο δίσκος,αν έχει χαλάσει κάτι από μέσα του σίγουρα δεν θα πιάσει(ούτε αυτό ούτε τίποτα άλλο),αν είναι το «κλασσικό» πρόβλημα ότι χάνετε το διαμέρισμα λόγου βάλε βγάλε,τότε θα πιάσει 100% αν δεν κάνεις κάποιο λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι σας εχω σπασει τα νευρα αλλα δεν πρεπει να χασω τα βιντεο με το test disc δεν καταφερα τιποτα κολλαω σε ενα βημα .παντως βαζω την καμερα στο usb και μου λεει οτι πρεπει να διαμορφωθει τι να κανω :( αν καποισ ξερει κατι ασ μου απαντησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ρωτησω αν ξερεισ εκει που λεει τι τυπο σκληρο εχουμε μηπως ξερεις τι διαλεγω για βιντεοκαμερα;

Αν τον βλέπει(έβλεπε) από τα windows σαν απλό NTFS ή FAT32 τότε επιλέγεις INTEL/pc partition δίσκο.

 

Αν θες με τον δύσκολο τρόπο μπορείς με πρόγραμμα ανάκτησης π.χ. active@file recovery(είναι με λεφτά) να ψάξεις τα αρχεία σου,σε αυτήν την περίπτωση χρειάζεσαι άδειο χώρο σε άλλο δίσκο όσο είναι σε σύνολο τα βίντεο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εφτιαξα την καμερα αυτο που εκανα ηταν να βγαλω το σκληρο και να τον ξαναβαλω εκανα φορματ και πηρα να βιντεο μου πισω με το προγραμα EASEUS Data Recovery Wizard Professional 4.3.6 και ειναι ολα οκ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εχω ενα αλλο προβλημα ενταξει δεν με πειραζει πολυ αλλα....οταν περιστρεφω την οθονη δεν κανουν και τα γραμματα περιστροφη.μπορει να εφυγε τιποτα απο μεσα γιατι την ανοιξα η ειναι καμια ρυθμιση ξερει κανεισ :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...