Προς το περιεχόμενο

Δεν θα έχει φέτος PS4 και νέο Xbox


draginfable

Προτεινόμενες αναρτήσεις

xbox720vsps4.jpg

 

Οι Γάλλοι λένε ότι ακόμα είναι νωρίς για Sony και Microsoft.

 

Αντιπρόσωποι των Sony France και Microsoft France δήλωσαν πριν από λίγες ώρες ότι τα νέα PlayStation και Xbox δεν θα ανακοινωθούν μέσα στη φετινή χρονιά.

 

Το επόμενο Xbox

Ο Cedrick Delmas, marketing director της Microsoft France, έβαλε τέλος στις φήμες περί αποκάλυψης του νέου Xbox στην E3 2012: "Είμαστε βιομηχανία που μας αρέσει να λέμε ιστορίες. Ο κύκλος του Xbox 360 δεν έχει τελειώσει και η απόδειξη είναι ότι δεν έχουμε πτώση τιμής φέτος. Όσο για το τι θα γίνει στην E3, ακόμα είναι νωρίς να το πούμε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα έχουμε παρουσίαση νέου προϊόντος. Αν θέλαμε να ανταγωνιστούμε την Nintendo (σ.σ. με το Wii U) τότε θα έπρεπε να κυκλοφορήσουμε κάτι αμέσως κι αυτό δεν είναι το θέμα μας. Η Nintendo έχει τον δικό της κύκλο και προχωράει μπροστά με τους δικούς της ρυθμούς."

 

Το επόμενο PlayStation

Απ' την άλλη, ο Philippe Cardon, διευθυντής της Sony France, δήλωσε ότι η Ιαπωνική εταιρεία δεν είναι διατιθεμένη να "τρέξει" στην κούρσα των next-gen κονσολών: "Υπάρχουν πολλές φήμες αλλά δεν μπορώ να σας πω κάτι. Το Wii πιέζεται χρονικά, αλλά εμείς έχουμε πολύ μικρότερη πίεση. Ήμασταν οι τελευταίοι που κυκλοφορήσαμε το PS3 στη γενιά του και πιθανόν θα είμαστε οι τελευταίοι που θα ανακοινώσουμε κάτι και για την επόμενη γενιά."

 

Ωστόσο, θυμίζουμε ότι ο Jim Ryan, επικεφαλής της PlayStation Europe, είχε δηλώσει τον περασμένο Νοέμβριο ότι "το ιδανικό θα ήταν να μην αφήσει η Sony την Microsoft να πάρει προβάδισμα στις κονσόλες επόμενης γενιάς". Η δήλωση αυτή έρχεται φυσικά σε αντίθεση με αυτή του Cardon.

 

Το κερασάκι στην τούρτα είναι οι "υψηλές πηγές" του MCV που λένε ότι θα έχουμε αποκάλυψη του PS4 στην φετινή E3, κάτι το οποίο πιθανότατα δεν στέκει.

 

 

Τελικά από φήμες...καλά πάμε. Στην πράξη όμως οι κατασκευάστριες εταιρείες κρατούν συνήθως τα μυστικά τους καλά κρυμμένα, μέχρι την τελική αποκάλυψη.

 

Πηγή: Gameworld.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλά κρασιά, σιγά μην βγαίνανε και λέγανε τον δεκέμβριο θα βγει το xbox720/ps4 .αυτό θα υποβάθμιζε τις πωλήσεις και του 360 και των ps3/vita.

 

100% στην ε3 θα δούμε νέες κονσόλες και απο ms και απο sony. με την πιο έτοιμη να κάνει launch πριν τις γιορτές(δεν πρόκειται να δείτε πλέον κονσόλα να χάνει τις γιορτές,3ds/psvita απέδειξαν οτι όποια κονσόλα δεν κυκλοφορεί κοντά οκτ-ιαν πατώνει τον 1ο χρόνο)

 

ίσως η σόνυ κρατηθεί και δούμε το ps4 σεπτέμβρη του 13 αλλα επόμενη κονσόλα της ms θα δούμε φέτος ,άποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά κρασιά, σιγά μην βγαίνανε και λέγανε τον δεκέμβριο θα βγει το xbox720/ps4 .αυτό θα υποβάθμιζε τις πωλήσεις και του 360 και των ps3/vita.

 

100% στην ε3 θα δούμε νέες κονσόλες και απο ms και απο sony. με την πιο έτοιμη να κάνει launch πριν τις γιορτές(δεν πρόκειται να δείτε πλέον κονσόλα να χάνει τις γιορτές,3ds/psvita απέδειξαν οτι όποια κονσόλα δεν κυκλοφορεί κοντά οκτ-ιαν πατώνει τον 1ο χρόνο)

 

ίσως η σόνυ κρατηθεί και δούμε το ps4 σεπτέμβρη του 13 αλλα επόμενη κονσόλα της ms θα δούμε φέτος ,άποψη μου.

 

Όταν λες θα δούμε εννοείς θα τις παρουσιάσουν ή θα κυκλοφορήσουν. Γιατί το δεύτερο το αποκλείω τελείως.

 

Ωραίες εικόνες πάντως του ps4 και του xbox 720. Άντε να δούμε θα είναι όντως έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες θα δούμε εννοείς θα τις παρουσιάσουν ή θα κυκλοφορήσουν. Γιατί το δεύτερο το αποκλείω τελείως.

 

Ωραίες εικόνες πάντως του ps4 και του xbox 720. Άντε να δούμε θα είναι όντως έτσι?

 

 

Ειναι πολυ καλες για να ειναι αληθινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ καλες για να ειναι αληθινες.

 

Όντως. Ειδικά του 720 τα σπάει. Ας ελπίζουμε οι επόμενες κονσόλες να έχουν πιο ωραίο design από τις τωρινές(αν και το 360 ωραίο ειναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως. Ειδικά του 720 τα σπάει. Ας ελπίζουμε οι επόμενες κονσόλες να έχουν πιο ωραίο design από τις τωρινές(αν και το 360 ωραίο ειναι)

 

 

Είναι απλά τα πράγματα.

Από τη στιγμή που η MS ετοιμάζει Halo 4 και νέο Fable (Fable The Journey) και νέο Alan Wake (American Nightmare), καθώς και αρκετά exclusives για XBLA, είναι μαθηματικά βέβαιο πως νέα κονσόλα δε θα δούμε πριν το τέλος του 2013. Αποκλείεται να βγάλει νέα κονσόλα φέτος, ενώ τον Σεπτέμβριο περιμένουμε νέο Halo...

 

Η νέα κονσόλα θα βγει τέλος του 2013, ίσως και αρχές του 2014 και απλά όταν θα βγει το νέο Wii U, τότε θα γίνει πτώση τιμής και νέα bundles για να πουλήσει περισσότερο.

 

Κάτι αντίστοιχο αναμένεται από τη Sony, η οποία περιμένει ευκαιρία να ρίξει την τιμή του ps3 slim κάτω από τα 200 ευρώ και μάλλον η ευκαιρία αυτή θα είναι η χρονική στιγμή που θα το κάνει και η Microsoft, αφού πλέον οι 2 εταιρείες παίζουν το παιχνίδι του ποντικιού με τη γάτα, καθώς και οι 2 βγάζουν κέρδος πλέον από τη κονσόλα τους (συνολικά περισσότερο κέρδος έχει η MS) και δεν τις συμφέρει να παρουσιάσουν νέες κονσόλες πιο νωρίς.

 

Η προσωπική μου εκτίμηση είναι πως το νέο xbox θα βγεί τέλη του 2013 με αρχές του 2014 (με πιο πιθανό ενδεχόμενο τα τέλη του 2013) και το νέο ps4 θα βγει αρχές του 2014 με τέλη του 2014. Αν έχουμε παρουσίαση στην Ε3, τότε αυτή θα είναι μόνο για το νέο xbox, αλλά και πάλι χλωμό το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρέσουν οι φωτογραφίες που δείχνουν πως και καλά θα είναι το νέο xbox, λές και βρισκόμαστε στο 2200!!

 

η 2η μου θυμίζει ηλεκτρικό σκουπάκι!

1563_0.jpg.jpeg

 

:-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρέσουν οι φωτογραφίες που δείχνουν πως και καλά θα είναι το νέο xbox, λές και βρισκόμαστε στο 2200!!

 

η 2η μου θυμίζει ηλεκτρικό σκουπάκι!

 

:-D :-D

 

Άθλιο το fan concept design του επόμενου xbox.

Ενώ αντίθετα το concept του ps4 μου αρέσει πολύ, με το διάφανο transparent ανάμεσα στην αριστερή και στη δεξιά πλευρά του dualshock.

Ενώ το ίδιο το transparency στην κονσόλα, είναι actual πολύ δύσκολο να δουλέψει, λόγω του θέματος της ψύξης, αν ήμουν designer στη sony θα προσπαθούσα να κλέψω το concept design για το ps4. Και να παρουσιάσω ένα τέτοιο παρόμοιο χειριστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άθλιο το fan concept design του επόμενου xbox.

Ενώ αντίθετα το concept του ps4 μου αρέσει πολύ, με το διάφανο transparent ανάμεσα στην αριστερή και στη δεξιά πλευρά του dualshock.

Ενώ το ίδιο το transparency στην κονσόλα, είναι actual πολύ δύσκολο να δουλέψει, λόγω του θέματος της ψύξης, αν ήμουν designer στη sony θα προσπαθούσα να κλέψω το concept design για το ps4. Και να παρουσιάσω ένα τέτοιο παρόμοιο χειριστήριο.

 

Cortan@ εγώ προτιμώ ακριβώς το αντίθετο. Η εικόνα του 720 είναι φοβερή. Του πσ4 δεν με τρέλανε! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cortan@ εγώ προτιμώ ακριβώς το αντίθετο. Η εικόνα του 720 είναι φοβερή. Του πσ4 δεν με τρέλανε! :P

 

Tι να πω..γούστα είναι αυτά! :P

Εμένα π.χ. δε μ αρέσει το ps3 slim, το θεωρώ κατώτερο ποιοτικά από το ps3 fat (χώρια το κατώτερο hardware) και επιπλέον κατώτερο αισθητικά, δηλαδή τοστιέρα :P

 

Σε άσπρο κάααπωςς παλεύεται, άντεεε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να πω..γούστα είναι αυτά! :P

Εμένα π.χ. δε μ αρέσει το ps3 slim, το θεωρώ κατώτερο ποιοτικά από το ps3 fat (χώρια το κατώτερο hardware) και επιπλέον κατώτερο αισθητικά, δηλαδή τοστιέρα :P

 

Σε άσπρο κάααπωςς παλεύεται, άντεεε..

 

Έχει βγει ps3 σε άσπρο? :o

 

Εμένα μου αρέσει μία ιδέα παραπάνω το slim αλλά αισθητικά πιστεύω το 360 είναι ανώτερο όλων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει ps3 σε άσπρο? :o

 

Εμένα μου αρέσει μία ιδέα παραπάνω το slim αλλά αισθητικά πιστεύω το 360 είναι ανώτερο όλων!

 

To 360slim?

Ναι έχει design που τα σπάει.

 

Έχει βγει σε άσπρο..αλλά μάντεψε, Ιαπωνία.

Και πιστεύω είναι σε limited έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 360slim?

Ναι έχει design που τα σπάει.

 

Έχει βγει σε άσπρο..αλλά μάντεψε, Ιαπωνία.

Και πιστεύω είναι σε limited έκδοση.

 

Κρίμα. θα ψάξω να δω φωτογραφίες. Και το fat δεν ήταν άσχημο αλλά το slim 360 είναι πραγματικά φοβερό! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...