Προς το περιεχόμενο

Κανονική λειτουργία ή απατεωνιά της Oki;


tilbellos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα συμφορουμίτες, λοιπόν το στορυ έχει ως εξής. Έχω δουλέψει με αρκετούς εκτυπωτές laser της oki όπως ο B410, C5650/C5750, C610 οι οποίοι μετά από κάποιες αλλαγές τόνερ μου ζητάνε να αλλάξω και τύμπανο και τις περισσότερες φορές όταν τα τόνερ είναι σχεδόν γεμάτα (κάπου στο 70-60% ας πούμε) τα τόνερ αδειάζουν στο τύμπανο και μετά μου ζητάει και καινούρια τόνερ. Δεν είναι λίγο απατεωνιά αυτό; Γιατί να πετιούνται καινούρια τόνερ; Μιλάμε για original πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα συμφορουμίτες, λοιπόν το στορυ έχει ως εξής. Έχω δουλέψει με αρκετούς εκτυπωτές laser της oki όπως ο B410, C5650/C5750, C610 οι οποίοι μετά από κάποιες αλλαγές τόνερ μου ζητάνε να αλλάξω και τύμπανο και τις περισσότερες φορές όταν τα τόνερ είναι σχεδόν γεμάτα (κάπου στο 70-60% ας πούμε) τα τόνερ αδειάζουν στο τύμπανο και μετά μου ζητάει και καινούρια τόνερ. Δεν είναι λίγο απατεωνιά αυτό; Γιατί να πετιούνται καινούρια τόνερ; Μιλάμε για original πάντα

 

Ακόμα και αν σου ζητάει αλλαγή τύμπανου δεν μπορείς να εκτυπώσεις κανονικά; "Απατεωνιά" μπορεί να μην είναι στάνταρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ζητήσει αλλαγή τύμπανου αναφέρει ζωή τύμπανου χαμηλή και μετά από λίγες μέρες σταματάει. Ακόμα και να αλλάζω ταυτόχρονα τύμπανο με τόνερ, το τύμπανο θα τραβήξει το 60% του τόνερ (έτσι μου είπε τεχνικός της oki) και θα το αφήσει με 40% καινούριο τόνερ που σημαίνει πολύ σύντομα αλλαγή τόνερ και πάλι. Γι αυτό το λέω απατεωνιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...