Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εκτυπωτη και laptop


trelofanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα προπλημα μα το θεο πολυ περιεργο και για δυνατους λυτες.....Εχω εναν φορητο acer aspire 5930G και πηρα πριν λιγες μερες ενα φτηνο εκτυπωτη να κανω τη δουλεια μου hp deskjet 1000 j110 series.....τον συνδεω με καλωδιο περναω το software με drivers απο το cd κτλ....ολα μια χαρα δουλευει αψογα......

κλεινω το pc το ξανανοιγω και παω να εκτυπωσω κατι και ο εκτυπωτης φαινεται εκτος συνδεσης!!!!στο control panel στο printers and devices εμφανιζεται με θαυμαστικο και οταν κανεις troobleshoot τιποτα....!!!η μονη λυση ειναι να απεγκαταστησεις το λειτουργικον του και να το ξεναπερασεις και τοτε δουλευει....!!!

και τι δε δοκιμασα.....κατεβασα drivers for windows 7 32 bit που φοραω....τιποτα....απαξ και γινει shut down στο pc....μετα νεκρος ο εκτυπωτης......

πρεπει παλι να γινει unistall-reinstall....

Γιατι αυτο ρε παιδια???μεχει τρελανει ρε γαμωτο μου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δε σε χαλάει, κάνε μια επανεγκατάσταση των 7ριων.

 

Αν σε χαλάει, δοκίμασε να περάσεις τίποτε updates των Win.

 

Παρόμοιο σκηνικό σε ΧP με κάρτα TV, μου έστρωσε με επανεγκατάσταση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεχε και που έχεις το usb αν δεν είναι βάλε το σε μια από της πίσω θύρες που βγαίνουν απευθείας από την μητρική για αν μην έχεις προβλήματα λόγου hub.

Δοκίμασε και απλά να βγάλεις βάλεις το καλώδιο όταν δεν σου τον βλέπει μπας και τον ξανά βρει.

 

(Αν το πρόβλημα τελικά όντως το έχει ο θεός μαζί σου τότε... λυπάμαι αλλά δεν... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω δοκιμασει τα παντα..τι λεμε τωρα..ολες τις εισοδους usb..το προβλημα δε γινεται ΜΟΝΟ οταν κλεινω το pc σε sleep mode..οταν γινεται shut down..μαλλον μετα δε φορτωνει τους drivers..κ δε καταλαβαινω ΓΙΑΤΙ;;να ξαναβαλω τα 7 αρια δυσκολο..να ξαναοερναω μετα 1000 ρυθμισεις..ισως αμα εκανα ενα repair των windows??παντως εχω ολα τα update..δλδ στο windows update του control panel ειμαι up to date...ΠΟΛΥ περιεργο προβλημα...:((((

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου είχε συμβεί παλιά περίπου αυτό που περιγράφεις δηλ. ξαφνικά ο εκτυπωτής (HP deskjet 5150) δεν φαινόταν πουθενά και φυσικά δεν εκτύπωνε τίποτα. Πήρα το καλώδιο του από το πολύμπριζο και του αφιέρωσα ξεχωριστή μπρίζα μόνο γι' αυτόν (τον εκτυπωτή). Και αναγνωρίστηκε και δούλεψε κανονικά. Ξέρω ότι είναι κουφό αλλα δοκίμασέ το αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν τον αναγνωριζει ακομα κ οταν τον βαζω-βγαζω απ τη μπριζα!!!!γιατι να μη το βαζω σε sleep mode?? μεχει τρελανει παντως μα το θεο...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα να τον βγάλεις και μετά να τον ξαναβάλεις στην ίδια μπρίζα. Αλλά αν τον έχεις σε πολύμπριζο μαζί με άλλες συσκευές πχ. scanner, ηχεία, τροφοδοτικό, οθόνη, να τον βγάλεις από κει και να τον βάλεις μόνο του σε άλλη μπρίζα που θα είναι μόνο για τον εκτυπωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν υπάρχει καν'ας άλλος δίσκος, βάλε Win σε αυτόν και δοκίμασε, να δεις τουλάχιστον αν το θέμα είναι στο λειτουργικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...