Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι ότι νοιάζομαι για την παρακολούθηση, απλά δεν γουστάρω να πληρώνω πράγματα που δεν πρόκειται να αξιοποιήσω/χρησιμοποιήσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε guyz παω να ανανεωσω την συνδρομη μεσα απο την κονσολα ή απο to site και ενω ολοκληρωνεται, μετα απο λιγο μου ακυρωνει την συνδρομη και μου επιστρεφει τα χρηματα.

 

Τι παιζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tσαταρω τωρα με εναν απο support να δω τι θα μου πει.


Δεν ειναι προβλημα, απλα λεει οτι οταν το συστημα βλεπει IP απο αλλη χωρα απο αυτη που ειναι το account ακυρωνει τις συνδρομες, και μετα απο λιγο ακυρωνει τον λογαριασμο απο δικαιωμα αγορων.

 

Ο ιδιος μου πε να βαλω VPN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε, σου χα στειλει και σε πμ. Σε κανα add πριν λιγο. Τσιμπησα και το Titanfall τελικα, αλλα σημερα εληξε και το Gold :P

 

Aμερικανικο ειχα βαλει απο εποχες 360, γιατι εχει πιο καλες τιμες λογω δολλαριου, αν και τα περισσοτερα τα εχω παρει απο ebay σε τιμες ξεφτιλα, αλλα απο οτι μου ειπε ο τυπος στο support κανει cross check την IP με τη χωρα του Account και το σταμπαρει σαν Fraud (περιεργο), και μου ειπε να προσεχω γιατι μετα απο καποιες αγορες θα αφαιρεθει το δικαιωμα αγορων απο το account.

 

Η λυση του ηταν ειτε να το κανω με VPN ειτε να το γυρισω σε ελλαδα.

 

Εσεις ανανεωνετε με prepaid card ή απευθειας μεσα απο κονσολα - Χbox.com. Και αν το κανετε με τον δευτερο τροπο τι account εχετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

petran τα φώτα σου.

https://www.dropbox.com/s/hseuktelpls340z/Screen%20Shot%202014-04-19%20at%2012.22.14.png

 

Δεν με αφήνει να αγοράσω το Max the curse of brotherhood.

 

Paypal έχω βάλει για payment method.

δεν ξερω να σε βοηθησω.

εγω αγοραζω μεσα απο το xbone, με πιστωτικη Ελληνικη, απο αμερικανικο marketplace.

δεν ειχα ποτε προβλημα μεχρι στιγμης, και εχω αγορασει ΕΝΑ ΣΩΡΟ πραγματα. τελευταια φορα προχτες που βγηκε το trials.

 

το max παντως ειναι αρκετα καλο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω να σε βοηθησω.

εγω αγοραζω μεσα απο το xbone, με πιστωτικη Ελληνικη, απο αμερικανικο marketplace.

δεν ειχα ποτε προβλημα μεχρι στιγμης, και εχω αγορασει ΕΝΑ ΣΩΡΟ πραγματα. τελευταια φορα προχτες που βγηκε το trials.

 

το max παντως ειναι αρκετα καλο game.

 

Μου είχες στείλει παλαιότερα σε pm έναν τρόπο για να αποκτήσω fake διεύθυνση με στοιχεία Αμερικής ώστε να έχω λογαριασμό στο marketplace της Αμερικής. Αν θυμάμαι καλά ήταν paid και γιαυτό δεν το έκανα. Εβαλα random στοιχεία που βρήκα στο net και τα δέχτηκε. Γιαυτό και μάλλον μέσω paypal δεν μου προχωράει την συναλλαγή επειδή δεν βλέπει ταύτιση στο region/adress etc... και γιαυτό δεν μου δέχεται και την πιστωτική. Μου πετάει μήνυμα use a different way to pay.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω wtf is going on.... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω παντως κανονικα πληρωνω με ελληνικη καρτα σε Αμερικανικο market.

 

Βεβαια τωρα με το Live μου εκανε νερα, αλλα ισως αυτο να ειναι διαφορετικο μιας και μιλαμε για υπηρεσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με αφήνει καν να κάνω add την prepaid της Eurobank. Aπό την 1η ημέρα μου το έκανε αυτό γιαυτό και είπα να προσθέσω το paypal από το οποίο διαπίστωσα μόλις ότι δεν μου προχωράει την συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω παντως κανονικα πληρωνω με ελληνικη καρτα σε Αμερικανικο market.

 

Βεβαια τωρα με το Live μου εκανε νερα, αλλα ισως αυτο να ειναι διαφορετικο μιας και μιλαμε για υπηρεσια.

Εγω ελληνικο λογαριασμο δηλαδη hotmail.gr  και εχω βαλει αμερικανικο market οπως μου ειπε ο petran ,ακομα ομως δεν εχω δοκιμασει καποια αγορα απο store με prepaid...Θα δουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασα να αλλάξω και το timezone σε US τίποτα τα ίδια. 

 

Για το paypal βρήκα απάντηση. Δεν περιλαμβάνεται η Ελλάδα...

https://support.xbox.com/en-US/billing/manage-payment-options/use-paypal

 

 

Εγω ελληνικο λογαριασμο δηλαδη hotmail.gr  και εχω βαλει αμερικανικο market οπως μου ειπε ο petran ,ακομα ομως δεν εχω δοκιμασει καποια αγορα απο store με prepaid...Θα δουμε..

 

Την prepaid σου την εκανες add?

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...